FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5414 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
(ch) organiczna - pilne 
[powiadom znajomego]    
Autor "(ch) organiczna - pilne"   

natalimu
 Wysłana - 26 czerwiec 2006 16:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

mam problem z kilkoma zadaniami, może miałby ktoś ochotę mi pomóc w miarę szybko niestety...

1. alanina + HNO2
2. CH3CH2CONH2 + NaOBr
3. przyłączenie hydroksyloaminy do propanolu
4. schemat ogrzewania alaniny z bezwodnikiem octowym
5. przyłączenie amoniaku do aldehydu
6. jak stwierdzić, czy cukier jest redukujący?
7. schemat powstawania enolowej postaci glukozy

z góry serdecznie dziękuje!!

kicia87
 Wysłana - 26 czerwiec 2006 21:49      [zgłoszenie naruszenia]

to sa podstawy chemii organicznej z liceum...wystarczy troche poczytać o tym w książce. Nie chce mi się odwalać robote za kogos kto nawet nie spróbował tego zrobić

Timek
 Wysłana - 26 czerwiec 2006 23:43      [zgłoszenie naruszenia]

To nie są podstawy chemii organicznej z liceum, tylko ze studiów

Reszty mi się nie chce bo już późno jest.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Timek w dniu 2006-06-26 23:46:28

amebowiec
 Wysłana - 27 czerwiec 2006 00:08      [zgłoszenie naruszenia]

Troche krzywusy Glowy sobie nie dam uciac, bo troche wyszedlem z wprawy...

Co do 6. TO przede wszystkim proba Trommera i jej odmiany( np. Benedicta) oraz Tollensa. Glukoze od fruktozy, ze wzgledu na tautomerie, odroznic mozna za pomoca proby z woda bromowa w obecnosci slabej zasady(np. CO3(2-))- glukoza ja odbarwia.

kicia87
 Wysłana - 27 czerwiec 2006 09:02      [zgłoszenie naruszenia]

no 6 jest napewno licealnym pytaniem, a o tym który cukier jest redukujący i jak to udowodnić jest w kazdej książce

AmatorPiwa
 Wysłana - 27 czerwiec 2006 12:03      [zgłoszenie naruszenia]

Nie tłumacz sie bo dałaś dupy

natalimu
 Wysłana - 27 czerwiec 2006 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

kicia87 - prosiłam tylko o te zadania, z którymi miałam problem, sama zrobiłam ponad 80, więc nie mów, że każę innym odwalać za siebie robotę. Poza tym Timek ma rację - to podstawy na studiach...

Timek - w pierwszym chodziło mi o alaninę, a nie anilinę, no ale już nie ważne:P dzięki zapomoc!

6 zadanie może źle ujęłam, bo nie chodziło mi o praktyczne sprawdzenie.

Dziękuję jeszcze raz, no i oczywiście po sogu dlapomocnych!;)
pozdrawiam

Matinko
 Wysłana - 14 lipiec 2006 16:00       [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze.. wzór poprawny to NaBrO a między alaniną i aniliną jest różnica bo w przypadku aniliny jest jak wyżej, a dla alaniny następuje wydzielanie azotu.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

(ch) organiczna - pilne

Warto przeczytać: CHEM - aktywnosc metali - pilne! | [FIZ] kinematyka, poziom liceum, zadania | graniastosłupy zadania tekstowe | zadanie jeszcze jedno | [FIZ] kinematyka | Biologia - PILNE - kilka pytan... | Zadanie optymalizacyjne (kwadratowa) i wykaż, że - geometria | wielomain | [chem] Stechiometria reakcji | [fiz] grawitacja | [mat] Zadanie zagadka Pilnie na dzisiaj!! | [Geografia]Kartogram i kartodiagram. | [MAT] Równania wielomianowe | [ch] chemogragfy | [ch] Konfiguracja elektronowa atomów | [Biol]Przystosowanie organizmów do planktonicznego stylu życia. | kokonuta | co za ruda | abstra | hatchback do 50 tys | ricky- | t shirt | żydzi iq | piko | PPS | polska partia socjalistyczna | wojun forma | ojciec wędkarz | blizny | zmarszczki | japonka | jabłko | filmy on line | bolące pachwiny | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.