FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10347 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
"rola i znaczenie giełdy papierów wartościowych" 
[powiadom znajomego]    
Autor ""rola i znaczenie giełdy papierów wartościowych""   

INSOMNIA
 Wysłana - 2 listopad 2003 20:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam
Moja kolezanka poprosiła mnie zebym zwrocił sie do was z pytaniem czy nie macie moze jakis informacji na temat"rola i znaczenie giełdy papierów wartościowych"
za wszelkie info wlk dzieki

maciek
 Wysłana - 5 listopad 2003 00:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jest to temat tak obszerny, ze bez problemu znajdziesz 'cos' w sieci. W ciagu minuty znalazlem :

[http://www.tiger.edu.pl/seminaria/gielda.htm]

Przeszukaj studenci.pl i obejrzyj podwieszone naszym tematy w dziale. Jezeli bedziesz potrzebowal tradycyjnych zrodel - daj znac, to poszukam.

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
[http://www.e-stacja.pl]

INSOMNIA
 Wysłana - 5 listopad 2003 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Wielki edzieki w imieniu kolezanki ;)

Tommygun
 Wysłana - 5 listopad 2003 15:47      [zgłoszenie naruszenia]

no cóż, abstrahując od zagadnień ekonomicznych - dla mnie celem istnienia giełdy jest spekulacja (nie zrezygnuję nawet po wprowadzeniu podatku na giełdę) ;))

a tak w ogóle to potrzebny jest tu specjalista a nie jakiś tam inżynier

Specjalista -

pioter1
 Wysłana - 5 listopad 2003 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

spekulujesz na podstawie analizy fundamentalnej?
pozdr

Tommygun
 Wysłana - 5 listopad 2003 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

nie, trzymam się ogólnych informacji, ważna jest branża, kapitał, termin publikacji wyników, zawierane kontrakty, choć analizy są ważnym uzupełnieniem - dla mnie różnica 1,2% wystarcza aby gra była świeczki, wliczając prowizję - najcudowniejsze są wahające się trendy boczne - kupuję po określonej cenie i zaraz wystawiam na sprzedaż po założonej cenie wyższej i czekam cierpliwie, kwestia ile jesteś gotów zaryzykować, 85% to u mnie inwestycje bardzo krótkoterminowe - góra tydzień (no - chyba że umoczyłem i robi się z tego inwestycja długoterminowa jeżeli spółka dobrze rokuje, jak nie - trudno) mam dzięki temu obrót uprawniający mnie do dostępu do informacji publikowanych przez biuro zazwyczaj 2-4 tygodnie później lub wcale
Założyłem że to czym obracam to nie jest mi potrzebne i niewiele się zmieni jeżeli stracę, świat się nie zawali a ewentualne straty odrobię, zawsze trzeba przyjąć jakiś żelazny zapas na obligacje, lokaty itp. kwestia potrzeb i pewnej filozofii, kasa dla mnie nie jest najważniejsza w zyciu.

W każdym razie gram on-line, dzięki temu można wyłapać swoje nawet na fali spadków - praktycznie nigdy nie odbywa się to liniowo

Specjalista -

pioter1
 Wysłana - 6 listopad 2003 15:18      [zgłoszenie naruszenia]

zapytalem sie dlatego, bo kiedys napisales: "stare giełdowe porzekadło mówi że zwolennicy analizy technicznej chodzą w dziurawych skarpetach", jesli mozna wiedziec to co teraz masz? i co myslisz o kablach?
pozdr

Tommygun
 Wysłana - 6 listopad 2003 15:44      [zgłoszenie naruszenia]

to prawda :))
nie jest to dla mnie decydujące kryterium - w odróżnieniu od niektórych ślepo zapatrzonych wyłącznie w analizy, to porzekadło właśnie z myślą o nich zostało ułożone

na dłuższy termin trzymam Boryszew, Projprzem i Computerland (ten ostatni jest b. uzależniony od transakcji offsetowych)

Kable są poza moim zainteresowaniem

sam nie wiem za to co sądzić o CSS, ponoć firma nie ma konkurencji w Polsce, ma rekomendację kupna, ale stoi w miejscu
nieźle się waha teraz TIM, Elektrim zastał się w miejscu, kilka spółek niedawno ogłosiło niezłe wyniki z perspektywą rozwoju, jest w czym wybierać - jest trochę niedoinwestowanych spółek z midwigu, czego się nie powie o sporej części wigu20
zobaczymy czy w przyszłym roku wejdzie PGNiG - może być niezłą propozycją

w każdym razie senat przegłosował podatek giełdowy i na początku roku pewnie trochę osób z niej odejdzie, ten podatek bardziej zaszkodzi niż pomoże budżetowi - bez obrotów i zakupów na rynku pierwotnym firmy nie będą miały inwestowania a państwo podatków z tych inwestycji, mam nadzieję że podatek ten zostanie wycofany jak na Węgrzech

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 6 listopad 2003 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

no tak dobrze przeanalizowana informacja to podstawa sukcesu,ale i analiza techniczn bardzo się przydaje -jednak nie mozna być w nią ślepo zapatrzonym,ona daje tylko podpowiedż co może się wydarzyć,a zawsze można trafić na wyjatek od reguły.Jeśli masz ochote pospekulować naprawde to spróbuj na Forexie tam mała różnica potrafi dać spore pieniądze.a na polskiej giełdzie królem gry na różnicach ofert jest BPH który służy do ustyawiania indeksu.Pozdrawiam

pioter1
 Wysłana - 6 listopad 2003 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

widziales wyniki Lubawy i LZPS niezle nie, Lubawa prawie nic sie nie ruszyla, ale LZPS dzisiaj prawie 50%, TIM tez niezle w ostatnim okresie poszedl do gory, ale to chyba koncowka; gratulacje z Boryszewa i Cmpl, ja mam kable ale cos one nie bardzo
apropos jestes na jakims forum gieldowym,moze parkiet- tam nieraz czytalem ze ktos ma Boryszew

Tommygun
 Wysłana - 9 listopad 2003 22:00       [zgłoszenie naruszenia]

gdybym miał stawiać na spekulacyjny zakup - wziąłbym pod uwagę kghm, żywiec, forte (szczególnie ten), groclin i handlowy, warunkowo pod obserwacją agora i amica, oraz elektrim, onet, energ. płd i hydrotor, powinien za to pójść mocno w dół hoop, lubawa - pójdzie raczej wraz z rynkiem, ale nie obserwuję jej więc wolę nie sugerować, rynek teraz czeka raczejkorekta w dół - wrażliwie na informacje płynące od rządu - zobaczymy co będzie się działo z uciekającymi przed podatkiem, może niedługo być trochę okazji do kupna ;) ciekawe jak będzie na najbliższej sesji - święta i po świętach będzie trudno coś ugrać

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

"rola i znaczenie giełdy papierów wartościowych"

Warto przeczytać: Czy wymagany jest paszport aby wjechać do Chorwacji ? | Prośba o pewną stronę | Zatrzymana paczka w Izbie Celnej | UP a nowe studia | Zwrot towaru | czy moge zerwac umowe z tpsa | Wyrok | Allegro - sprzedaż poza aukcją i zakańczanie przed czasem | Oddanie towaru | przedawnienie wyroku | hipermarket oszukał, pomocy! | Zarabianie | Sprawa sadowa o zlikwidowanie polisy ubez. | Żyrant | jaka jest cena gruntów ornych | ile dostane za jedynke marysieńki? | aleah | australia | whisky | tv pci slot za darmo | PCMCIA karta | miss mokrego podkoszulka | bsp | wok | test 2 | ludzie godni | studniowka | korzewski | the walking dead | honda prelude | walking dead | billboard | shark | kuchnia mazowiecka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.