FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3420 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2 
[powiadom znajomego]    
Autor "alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2"   

baruch
 Wysłana - 15 maj 2010 11:53      [zgłoszenie naruszenia]

google Ci zablokowali?

[http://www.eporady24.pl/ubezwlasnowolnienie,artykuly,4,58,310.html]

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-05-15 11:57:13

brak czasu

Specjalista -

antek111
 Wysłana - 15 maj 2010 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, nie zablokowali, ale mialem nadzieje, że wypowie się ktoś kto przeszedł, wiadomo, że informacje teoretyczne w sieci są ważne, ale chcialbym poznać opinie kogoś kto w poraktyce przechodził przez ubezwłasnowolnienie czlonka rodziny, ile to trwa czasu itd.

baruch
 Wysłana - 15 maj 2010 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

Ja o tyle 'przechodziłem', że zdarzyło mi się pisać do sądu o ubezwłasnowolnienie czyjegoś ojca Sprawa trwała około pół roku.

[http://www.pion.pl/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=391]

brak czasu

Specjalista -

antek111
 Wysłana - 15 maj 2010 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

zakonczyla sie 'powodzeniem' ??

baruch
 Wysłana - 15 maj 2010 12:10      [zgłoszenie naruszenia]

ubezwłasnowolnieniem częściowym.

brak czasu

Specjalista -

antek111
 Wysłana - 26 wrzesień 2011 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

{Przepraszam, że odświeżam, ale nie chce niepotrzebnie kolejnego postu zakładać. Sprawa stanęła na propozycji ubezwłasnowolnienia (lub chociaż częściowego) ojca ze względu na jego wybryki. Chciałbym zauważyć, że to co wyprawiał jak temat był na czasie, to jest pikuś. Teraz znów ma kasę (sprzedał część działki i wpadło ok 45k zł). Oczywistą koleją rzeczą rzeczy jest fakt, że wszystko rozpyerdolił na gorzałę i stawianie kolegom którzy wiedząc, że ojciec ma kasę rozmnożyli się jak szarańcza. Opiszę stan rzeczy obecnie: ojciec chleje dzień w dzień, kilkakrotnie omal się nie zabił upadając na twarde podłoże głową, są papiery ze szpitala, że stary ma rozyebaną wątrobę przez chlanie, cofa mu się kora mózgowa czy coś w tym stylu, szcza i sra pod siebie w chacie, miejscowe żule go okradają jak tylko się da, ostatnio mu telefon wv***ali, robi awantury, odgraża sie, że mamy się cieszyć, że jeszcze mamy dom, bo on ma zamiar go sprzedać. Podczas pobytu w szpitalu lekarka powiedziała, że jak nie przestanie chlać to się wykończy, on sobie absolutnie nic z tego nie robi, totalny brak chęci na wyjście z nałogu. Czy w takiej sytuacji szanse na ubezwłasnowolnienie rosną? dodam, że mam kilkadziesiąt fotek oraz filmów z wyczynami ojca po pijaku oraz gdy miał majaki alkoholowe i gadał z garnkami w kuchni. Dodatkowo są orzeczenie lekarskie, że ma nie pić i hvj, świadków to mam kilka tuzinów jak leżał nayebany za żabką albo na ulicy (ale to rzadziej i samochody musiały go mijać bo mu nogi wystawały poza chodnik na jezdnie). Co najgorsze on praktycznie utrzymuje tych wszystkich skurvielków ode mnie z dzielni, bo te sępy doskonale wiedzą, że on ma kasę. Proszę o nieusuwanie tematu i o rozważne rady (mam cały czas w pamięci słowa sprzed ponad roku z tego tematu). Ja się najbardziej boję, że w razie jakbyśmy chcieli go załatwić prawnie to on w akcie zemsty rzeczywiście coś odwali na naszą niekorzyść a to by było kuresko niesprawiedliwe, gdyż od kilkunastu miesięcy cały dom jest na naszej głowie a on w nim tylko chleje i śpi oraz zapraszając penerów stawia mnie w takiej a nie innej sytuacji, że ja po prostu zamiast sobie wieczorem wyjsć z domu, muszę go pilnować żeby nikt domu nie rozkradł. Gdzieś tam na forach wyczytałem, że ubezwłasnowolnienie ze względu na sam alkohol jest bardzo trudne.

Zmieniony przez - antek111 w dniu 2011-09-26 23:22:50

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

Że tak spytam- a nie masz mozliwosci jakos tej kasy od niego "zabezpieczyc" ?
Skoro i tak zyje w urwanym filmie, to nei bedzie problemem mu wmowienie ze przepił ?

[http://www.campaignforliberty.com/]

bajros
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 07:58      [zgłoszenie naruszenia]

mogę tylko tyle dodać (oprócz tego co wcześniej już zostało napisane):
1) w takich problemach powinieneś zgłosić się do Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych. Mogą zlecić wywiad na policji oraz sądownie nakazać leczenia - długo to trwa, ale i tak już rok zmarnowałeś (wiem, łatwo się mówi). Najlepiej jeśli osobą wnioskującą był ktoś kto nie mieszka u ojca, np. Wasza mama, która nie może patrzeć się jak dzieci żyją z ojcem.
2) zgłoś się do ośrodka leczenia uzależnień - po pierwsze możesz sam się leczyć jako dziecko alkoholika, po drugie pokażą kilka prostych zmian w traktowaniu alkoholika,które choć trochę pomogą ogarnąć sytuację
3) szukaj u siebie ośrodków pomocy dla rodzin alkoholików, czasem udaje się złapać darmowe porady prawne itp, według mnie jeśli już ojciec będzie ubezwłasnowolniony, Ty np. będziesz jego opiekunem, to jako opiekun musiałbyś sam (w imieniu ojca) wypisać kwity na wymeldowanie samego siebie - nie znam przepisów, ale tak chyba wskazuje logika i idea ubezwłasnowolnienia. Ważne, żeby ojciec tego nie zrobił, w trakcie gdy jest jeszcze w pełni samodzielny.
4) W momencie gdy odstawi alko i ma majaki to dzwoń na pogotowie i do szpitala psychiatrycznego z nim - kolejny dokument do historii.
5) najważniejsze - jeśli tyle lat ojciec robi sobie co chce, to dlaczego Ty masz się z nim cackać. On się z Wami nie pier*oli, to Wy też nie miejcie żadnych skrupułów. Lepiej nie będzie, może być tylko gorzej!!!

why so serious?

antek111
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 08:53      [zgłoszenie naruszenia]

casus: jest taka możliwość i ja ją wykorzystam bez litości;

bajros:
1): mama rzeczywiście się wyprowadziła, bo jak nikogo nie było w domu to ojciec ją dręczył psychicznie;
2): nie bardzo rozumiem ten punkt, ja przez ten okres co on chleje nauczyłem się z nim postępować na tyle na ile się da;
3): Mama wspominała, że przejedzie się do gminy i rozezna w sytuacji;
4): było tak nie raz i nie dwa; są na to papiery;
5): też tak uważam, ale tak jak wspomniałem wcześniej, istnieje obawa przez zemstą ze strony ojca.

Zmieniony przez - antek111 w dniu 2011-09-27 09:08:31

bajros
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 09:39      [zgłoszenie naruszenia]

1) mama się wyprowadziła dlatego ona może zrobić wniosek w Komisji - wtedy ojciec nie będzie miał do Ciebie pretensji,
2)poczytaj o DDA, po drugie nawet jeśli uważasz, że dajesz radę to fachowcy mogą Tobie doradzić jak zrobić to lepiej i skuteczniej, darmowe porady psychologów i lekarzy
3) ośrodki pomocowe + Komisja Rozwiązywania .... długo to trwa, ale mogą zrobić wniosek do sądu o przymusowe leczenie itp
4) przyda się w trakcie rozprawy sądowej o ubezwłasnowolnienie oraz nakazowe leczenie
5) dlatego rozeznałbym się dokładniej w kwestii ubezwłasnowolnienia i czy na pewno wtedy macie ochronę mieszkania. Z drugiej strony wiem, że jest ciężko, ale czasem lepiej rzucić wszystko, wyprowadzić się i żyć tylko swoim życiem, bez chorych akcji.

why so serious?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: umowa slowna | Automatyczne przedłużenie umowy - orange | gdzie ulokowac troche pieniedzy?? | jak odzyskać kase z poczty | Mandat Karny na slowacji... | Zatrzymanie prawa jazdy/sądy 24-godzinne | prawo rodzinne | Umowa kupna/sprzedazy, US, Oplaty | Pytanie o wartość danych | Paszport. | ARKA ZROWNOWAZONY / AKCJI | Odejście ze Spółki Cywilnej | jazda bez prawka - pasazer - porsze o szybba pomoc | zerwanie umowy o pracę | Konsekwencje jazdy z kimś bez prawa jazdy . | Pracownik allegro łamiący regulamin allegro. | tatiana | Pszymszyk | Sons of | maurice lacroix | mk2 | karinabor | marta | tylko jeden buch | parking | mewy | mewa | qbanek | qubanek | dyktatorzy praca maturalna | gra wstępna | obrazki zeszyty | strony internetowe | claw | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.