FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3421 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2 
[powiadom znajomego]    
Autor "alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2"   

antek111
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 09:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mu tej chaty nie odpuszczę w żadnym wypadku.

antek111
 Wysłana - 27 wrzesień 2011 20:34      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie się dowiedziałem, że zostały nam dwa tygodnie (groźba, że sprzedaje dom), tylko mnie zastanawia co on mógł zrobić skoro od kilku miesięcy dzień w dzień pije z przerwą co był w szpitalu. Czy umowa podpisana przez osobę pijaną ma moc prawną?

delisyd
 Wysłana - 28 wrzesień 2011 15:32      [zgłoszenie naruszenia]

Gdyby nie miała, to nikt nie udzieliłby kredytu, ani też nie podpisałby żadnej umowy. Przecież każdy może powiedzieć, że przy podpisywaniu był pijany czy też naćpany. Jak komuś wpadają na bani genialne pomysły to niech ponosi ich konsekwencje.

INSOMNIA
 Wysłana - 30 wrzesień 2011 11:36      [zgłoszenie naruszenia]

Czy umowa podpisana przez osobę pijaną ma moc prawną?

Na szczęście mamy art. 82 Kodeksu cywilnego, który stanowi:
Art. 82.
Nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w szczególności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.

Stan upojenia alkoholowego można zaliczyć do tego "chociazby przemijającego zaburzenia czynności psychicznych". Oczywiście, żeby nie było za łatwo to niestety trzeba przed sądem udowodnic, że takie okoliczności zachodziły.

[http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatnika/10076/Wadliwe_zlozenie_oswiadczenia_woli.html]
[rops.mifo.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=47]

Dwa przydatne artykuły do poczytania. Nie rozumiem tylko dlaczego przez rok nie zostały poczynione żadne kroki w kierunku ubezwłasnowolnienia? Z tego, co piszesz ojciec przez rok nie próżnował, odbywał ciekawe konwersacje z garnkami w kuchni itd., więc sprawa już powinna być w toku. Z mojej strony polecam udac sie po bezpłatną pomoc prawną do Kliniki Prawa przy którymś z wydziałów prawa albo przejrzeć w internecie dostepne punkty bezpłatnej pomocy prawnej- na pewno i w twojje okolicy (zwłaszcza przy okazji zbliżających się wyborów parlamentarnych) jakiś punkt się znajduje.
Gdyby nie miała, to nikt nie udzieliłby kredytu, ani też nie podpisałby żadnej umowy. Przecież każdy może powiedzieć, że przy podpisywaniu był pijany czy też naćpany. Jak komuś wpadają na bani genialne pomysły to niech ponosi ich konsekwencje.

Rozumiem, że nie masz żadnego związku z prawem? Bo twoja wiedza jest mniej więcej taka jak moja na temat konstrukcji żelbetowych, a to zagadnienie omawiane jest w pierwszym semestrze zajęć z prawa cywilnego, z tą małą różnicą, że ja ludzi w tej tematyce nie wprowadzam w błąd- zwłaszcza, że niektórzy traktują wypowiedzi z tego forum jak wyrocznie, a zniechęceni wypowiedzą taką jak twoja odpuszczają temat.

leonsocio
 Wysłana - 30 wrzesień 2011 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Zmieniony przez - leonsocio w dniu 2011-09-30 13:59:28

antek111
 Wysłana - 30 wrzesień 2011 14:00       [zgłoszenie naruszenia]

Bóg Ci zapłać dobra kobieto Kleo. Wypowiedź Delisyda rzeczywiście mnie zdziwiła, ale nie zamierzam się z nikim kłócić, bo ja wychodzę z założenia że jak czegoś nie wiem na 100% to nie zabieram głosu, myślałem, że On pisząc to, jest świadom swojej racji. Zostały poczynione pewne kroki (Mama była w jakimś ośrodku zgłaszając problem), ojciec ma w ciągu 2tyg dostać wezwanie dotyczące leczenia, ale oczywiście on to oleje, bo nikt go do tego nie zmusi, jednak uważam, że to będzie działało na naszą korzyść (uchylanie od leczenia w tragicznym stadium alkoholizmu) i może to działać jako argument podczas całego procesu ubezwłasnowolnieniu.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: najszybciej rozwijajace sie miasta w Polsce | Ranking partii | Inwsetowanie | Wniosek o przyznanie srodkow Funduszu Pracy na podjecie dzialalnosci gospodarczej | gdzie na prawo Łazarski czy Koźmiński? | Prawo wyborcze do parlamenty federacji rosyjskiej | ważność kursu na prawo jazdy | Ustalenie wyroku, co zrobić ?? | Co oznacza ten zwrot? | medal dla generala Jaruzelskiego | Zaświadczenie o niekaralności - jak uzyskać? | Umowa kupna-sprzedaży działki ogrodowej | Islam - podstawowe informacje | porada prawna | prawo autorskie | Współczesna propaganda i zakłamywanie historii | peugeot 406 coupe | lewic | lewica | gra analna | dysk przenośny | legnica kszysztow oleszczyk | new balance | aktorki | ford mustang | jebewdenko | gdynia | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | fromnightmare | tarcza przesuwna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.