FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3312 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2 
[powiadom znajomego]    
Autor "alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2"   

antek111
 Wysłana - 10 maj 2010 00:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witajcie Już kiedyś zalożyłem podobny temat, na szczęście sprawa nieco ucichła ([http://www.insomnia.pl/d%C5%82ugi_ojca__czy_musz%C4%99_p%C5%82aci%C4%87_-t634757.html]). Powstały niestety kolejny negatywne okoliczności Mianowicie: ojciec nabrał pożyczek w dwóch bodajrze instytucjach, ktorych sumę n chwilę obecną cięzko oszacować (ja mysle, że ok 10-15k zl z odsetkami, moze nieco więcej). O co chodzi? Chodzi o to, że: ojciec miał ostatnią spaona ratę na kredyt jakoś ok. roku temu, maj lub czerwiec zeszłego roku. Od tamtej pory nie PRZYSZŁO żadne wezwanie do zapłaty. Dzisaij naszły mnie i moją mamę czarne mysli typu czy ten s****ysyn nie wpadł na *****ny pomysł żeby przepisać domu na kogoś a ten w zamian za to będzie spłacał jego dług (wiem, że to totalny kretynizm, ale ojciec ma tak zj.ebany łeb przez gorząłę, że mnie nic już nie zdziwi). Nie da się ukryć, że jego stan z dnia na dzień sie pogarsza i on dobrze o tym wie, jednak nie robi nic żeby sie poprawilo, wręcz przeciwnie, pije coraz więcej. Nie chcielibyśmy żeby po jgo smierci przyszedł jakiś pan z informacją, że przychodzi po swój dom a my mamy wyp.ierdalać Wpadlem na pomysł, że jutro zadzwonie do jednego z zadłużonych banków i zapytam (jako moj ojciec) ile kasy zostało mi do spłacenia długu. Zakładając najczarniejszy scenariusz, że ojciec umiera a chatę przepisał na kogoś innego, czy można jakoś walczyć o to żeby udowodnić, że on jest (był) niepoczytalny w momencie podpisywania umowy?? Prawdę powiedziawszy to jest akurat fakt autentyczny, on miewa takie dni, że mi sie pyta jaki mamy aktualnie miesiąc, bo on nie wie... Mam też pytanie czy mogę jakos sprawdzić jako ja, jego syn historie jego spłacanie kredytu? Mam nawet desperacki plan żeby samemu stopniowo spłacać jego zadłużenie żeby tylko ktoś obcy nie przejął chaty. Proszę o powazne odpowiedzi, licze na Waszą pomoc.

Zmieniony przez - antek111 w dniu 2010-05-10 00:55:39

Biedaczek
 Wysłana - 10 maj 2010 01:06      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wypowiadam się od strony prawnej, bo nie chcę gadać głupot. Co do jednego wiem, że jak będziesz dzwonił po bankach.. o ile w ogóle udzielą takowej informacji to będą chcieli szczegółowe dane: pesele, adresy, daty urodzeń, nazwiska panieńskie + zazwyczaj telehasła. Tak z dvpy nie podadzą ci danych o kredycie.

MEGA UBOGI CZŁOWIEK

[http://www.youtube.com/watch?v=ACQTddaIO2s]

gokacy
WARIAT
 Wysłana - 10 maj 2010 01:18      [zgłoszenie naruszenia]

sprawdzić zadluzenia raczej nie mozesz. No chyba że z jakims upoważnieniem.

Nie latwiej zapytac ojca ?? Jesli chodzi o dlugi to nie ma takiej kwesti ze ktos jest niepoczytalny, zaciagnal dlugi - bank wpisze sie na hipotekę.

ubezwlasnowolnienie (czyli utrata praw przez osobę chorą)

[http://www.psychiatria.pl/forum/vt,49,243,23168,0,Ubezw%C5%82asnowolnienie?%20Przymusowe%20leczenie??%20POMOCY]...!!!

Piłsudczyk.

Funner
 Wysłana - 10 maj 2010 01:23      [zgłoszenie naruszenia]

Ty jako syn nie bedziesz miał możliwości sprawdzenia aktualnego stanu spłacania kredytu przez ojca, bez wcześniejszego upoważnienia czy to telefonicznego w momencie rozmowy wierzyciela z dłużnikiem czy tez pisemnego. Gdyż każdy bank obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych. Gdyby jednak jakaś osoba podała Ci owe dane to znaczy, że złamała prawo.

antek111
 Wysłana - 10 maj 2010 01:25      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm, nie wnikam w kwestię tego co zrobi bank tylko czy w razie sytuacji gdy ojciec przepisał dom na kogoś innego mozna spróbować podwazyć jego poczytalność żeby ktoś obcy nie zajął chaty. Biedaczek: wszystkie dane o ktore mogą pytać znam, no chyba, że zapytają o jakieś kosmiczne pytanie, gokacy: ojciec jest bardzo nieskory do rozmowy, jego interesują inne sprawy.

Funner
 Wysłana - 10 maj 2010 01:38      [zgłoszenie naruszenia]

Tak jak wspomniałem informacji Ci nie podadzą. A jeżeli byś chciał sie skontaktować z dana instytucja i podałbyś się za ojca(np, podczas rozmowy telefonicznej) było by to podszywanie się za osoby trzecie także jest karane.

Ja na Twoim miejscu poczytałbym czy istnieje możliwość sprzedaży mieszkania tylko i wyłącznie przez jednego współmałżonka i na jakich warunkach to mieszkanie jest Wasze.

antek111
 Wysłana - 10 maj 2010 10:44      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem, e to jest karalne, ale co mam robić? Mam z założonymi rękami czekać aż coś złego sie wydarzy? Nasze prawo jest tak skonstruowane, że jeśli ja się podam za ojca to dostane zawiasy a taki koleś jak mój ojciec od lat bezkarnie przepija wszystko co ma i takiemu****owi nic nie mozna zrobić

baruch
 Wysłana - 10 maj 2010 16:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym ubezwłasnowolniał.

brak czasu

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 10 maj 2010 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

Na kogo jest chałupa?

W majątku prywatnym ojca czy w majątku wspólnym rodziców?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

antek111
 Wysłana - 10 maj 2010 17:55      [zgłoszenie naruszenia]

no na ojca, jakby była własnością obojga rodziców to bym nie zakładał postu... Ojciec odziedziczył chate po śmierci matki juz po zawarciu małżeństwa z mamą. Może to nie w porządku w stosunku do wlasnego rodzica, ale ja też bym najchętniej ubezwłasnowolnił, ale domyślam się, że to kupa roboty i niekoniecznie musi zakończyć się powodzeniem.

mlkv
 Wysłana - 10 maj 2010 18:00      [zgłoszenie naruszenia]

Otwarcie spadku nastąpiło w trakcie trwania małżeństwa?

Był testament czy dziedziczenie ustawowe?

Czy rodzice mają jakąkolwiek rozdzielność majątkową?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

alkohol w rodzinie a pożyczki ojca - vol2

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: kredyt w skok | Kara za spam | Bez prawka, bez papierów. | niestawienie się na rozprawie | Prawa nauczyciela | Pokwitowanie z bankomatu - jakie ma znaczenie? | paszport | Lokaty strukturyzowane | Wyjazd za granicę - niepełnoletni | Kursy lokaty inwestycyjnej.s0gi | Kolega wyłudził kase, co moge zrobic? | Umowa zlecenie vs Umowa o prace | brak ciaglosci umow kupna sprzedazy | pobicie | Nadurzycia przez kontrolerow MZK? | WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE PRZEZ PRACOWNIKA | blowjob | fotka 2016 | opowiadanie erotyczne matka i syn | opowiadanie erotyczne matka i syn | WYSIWYG Web Builder 1104 | Wytrysm byka | Wytrysk byka | Ile spermy jest Wytrysku byka | mocne filmy erotyczne | Oliv | Oliwka | Izabela hokuspokus | Iza hokuspokus | zarabianie na stronie | Opony zimowe | cyfrowy polsat | polsat cyfrowy | puder | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.