FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4315 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
autorytety 
[powiadom znajomego]    
Autor "autorytety"   

mecha
 Wysłana - 24 marzec 2009 22:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam. przyznaję, że muszę przygotować prezentację na studia dot. autorytetów i zmian do jakich doszło w tej kwestii na przestrzeni lat. i stąd moje pytanie: czy istnieją dla Was autorytety, jeśli tak to kto nimi jest? i czy uważacie jest sposób ich doboru zmienił się na przestrzeni wieków.
dyskusja ma mieć charakter czysto merytoryczny, bo chciałam się lepiej przygotować do dyskusji z ew. kontrargumentami :)

naklejanie ulotek, plakatów zabronione!

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 24 marzec 2009 22:28      [zgłoszenie naruszenia]

Dla każdego prawdziwego Polaka autorytetem jest Jan Paweł Drugi.
Argumentów na poparcie tej tezy nie ma, tak jest i już.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

mecha
 Wysłana - 24 marzec 2009 22:33      [zgłoszenie naruszenia]

no, więc właśnie. a ja uważam, że to zakłamane podejście. i to zajmuje sporą część mojej prezentacji. chodzi mi głównie o kwestie ludzi w moim wieku. spora część z nich mówi, że Jan Paweł II jak najbardziej, ale Kościół już nie. a to się ze sobą kłoci, bo JPII=Kościół. bo owszem uważam, że był wspaniałym człowiekiem i był przykładem. ale jeśli uznajesz kogoś za autorytet to chcesz żyć wg. zasad, którymi on się kieruje. a ilu 20parolatków żyje zgodnie z nauką Kościoła? to, że ktoś obiera sobie autorytet, też go do czegoś zobowiązuje...

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 24 marzec 2009 22:43      [zgłoszenie naruszenia]

Wspaniałym człowiekiem? Zapytaj sam siebie ile wiesz o JP2 i w jakiej dziedzinie może być autorytetem.

Generalnie o to mi chodziło w poprzedniej wypowiedzi, że JP2 jest autorytetem z zasady. I na tym się ten autorytet kończy.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

mecha
 Wysłana - 24 marzec 2009 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

ja Go podziwiam choćby za siłę jak miał, ale nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach "moralnych". i generalnie się zgadzam.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 24 marzec 2009 23:01      [zgłoszenie naruszenia]

Za siłę jaką miał? W czym się objawiała jego siła?
I w czym się zgadzasz?

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

mecha
 Wysłana - 24 marzec 2009 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

w swoich działaniach. w tym, że nie szedł na łatwiznę, chociażby w kwestiach politycznych na początku bycia papieżem. uważam [może się mylę], że był wspaniałym księdzem, takim, który potrafił tak przestawić kwestie religijne, że nie można mu było odbierać racji. nigdy z nim oczywiście nie rozmawiałam i mówię to tylko na podstawie tego, że "pociągnął" za sobą masy. to czysto subiektywna opinia. takich księży jak On szanuję, chociaż się z nimi nie zgadzam. nie odrzucają mnie od siebie.

i zgadzam się z opinią, że jest autorytetem, bo tak wypada. ale szacunek mu się wg. mnie należy i choć "nie płakałam po papieżu" to nigdy nie założyłabym np. takiej koszulki. chociaż może to akurat zdanie/wartości wyniesione z domu.

bezemocji
 Wysłana - 24 marzec 2009 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

O autorytetach pisaliśmy w innym temacie, tam było sporo fajnych przemyśleń. Nawet ze sporem o Dodę, skoro o przewartościowaniach . Stamtąd:

Doda autorytetem - w czym?
Autorytet nie polega na popularności i czy się komuś podoba fizycznie, tylko co ma do powiedzenia w ważnych sprawach, czy może byc wskazówką co do wiedzy o świecie, ludziach, etyki, poglądów na życie.

Byle serialowa gwiazdka, wyzywająca piosenkarka wykreowana medialnie, czy napakowany gość, który z książek widział tylko telefoniczną, w tym znaczeniu jakim może być autorytetem?

"Autorytet jest to prestiż osoby oparty na uznanych i cenionych w społeczeństwie wartościach.
Osoby, która wiele w życiu osiągnęła i zdobyła (nie mówimy tutaj o wartościach materialnych) dzięki doświadczeniu życiowemu i pewnej szerokiej wiedzy (oczywiście zależnej od poglądów) jak również postawie moralnej.
Wśród współczesnej młodzieży można zaobserwować absolutny zanik poczucia wartości. Nastolatkowie za swój autorytet potrafią uznać piosenkarza, aktora, lub innego przedstawiciela osób o stworzonym przez media charakterze. Często też za osobę godną naśladowania uważają rówieśnika, dysponującego siłą lub "władzą" w jego otoczeniu.... W dzisiejszych czasach można zaobserwować zanik ludzi, którzy swój wzór do naśladowania opierają na rozsądku. Większą rolę odgrywa bogactwo, wygląd i pozycja w danym środowisku. Coraz mniej ważne jest własne zdanie, czy wiedza nabyta dzięki pracy i wytrwałości.
Ludziom łatwiej jest naśladować człowieka modnego, aniżeli mądrego. "

Inny głos: Ziemon
"Seba zwrocil uwage na cos ciekawego - wiekszosc osob bedzie sklonna wybierac "autorytety" wg swoich hierarchii wartosci i zawezac do dziedzin ktore stanowia dla nich wzorzec
swoja droga ciezko jest ustalac autorytet w oparciu o odmienne niz wlasna hierarchie wartosci generalnie chyba w ogole ciezko jest powiedziec czy racje ma ten kto umieszcza na szczycie hierarchii element A, czy ten ktory umieszcza element B

autorytet to straszliwie rozmyte pojecie, ograniczylabym je do jakiejs dziedziny, specjalizacji; czasem moze to byc kilka dziedzin, ale stawianie kogos na niedostepnym piedestale z tych wzgledow."

Searme:
"Nie ma moim zdaniem takiej osoby, które byłaby autorytetem totalnym. I nikt nie powinien sobie takich 'guru' obierać.
Autorytetem można być w danej, konkretnej dziedzinie, np. neurologii, kowalstwie artystycznym czy pływaniu synchronicznym.
Natomiast w innych dziedzinach życia można być totalnym ignorantem badź porażką życiową i nie ma w tym nic niesamowitego.Oczywiście duzo ludzi ma tendencje do kreowania sobie idoli, często na podstawie niepełnych i wyrywkowych danych.Albo na zasadzie masowej histerii.

Zawsze mnie rozwalało jak niektórzy robili np. ze swojego trenera bożyszcze i wyrocznię życiową, tylko dlatego, że koleś się akurat znał na jodze czy kick boxingu A w wielu przypadkach tak poza tym miał totalnie zj..bane pod czachą.
Dla innych takim bezwarunkowym autorytetem będzie wioskowy ksiądz proboszcz, choćby był największym prymitywem albo hipokrytą

Masa ludzi bedzie gadać o papieżu że to dla nich "największy autorytet". A spytajcie czy znają chociaż jedną encyklikę?"

Tak to sobie o autorytetach snuliśmy w [http://www.insomnia.pl/%C5%9Awiat_g%C5%82upieje-t585277-s7.html]. Dużo ciekawych i sensownych wypowiedzi

Zmieniony przez - bezemocji w dniu 2009-03-24 23:20:26

Specjalista -

morswinek
 Wysłana - 24 marzec 2009 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

OloKK, Jan Paweł II był autorytetem już ze względu na to, że był głową Kościoła. właśnie ze względu na jego pozycję, jego zdanie było dla wielu ludzi znaczące.

tyle wystarczy.

mecha, co do prezentacji, to poszukaj informacji na temat naśladowania modeli, to z psychologii behawiorystycznej.

zmiana jest jedyną rzeczą stałą

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 24 marzec 2009 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

Mecha, właśnie Ci się wydaje...

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 25 marzec 2009 08:04      [zgłoszenie naruszenia]

Jezu, ale masz problem

Autorytetem może być dla ciebie każda osoba, która imponuje ci czymś więcej, niż cielesnością, chyba, że cielesność to wszystko, na co zwracasz uwagę. Poza tym jeśli ci imponuje (reprezentuje ważne wg ciebie wartości itd) nieodłączną rzeczą będzie chęć upodobnienia się do tej osoby, ale właśnie pod względem zachowywania głoszonych przezeń wartości. Jeśli mówi się o kimś jako autorytecie, ale nic poza deklaracjami na bycie autorytetem nie wskazuje, autorytet jest iluzją.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

autorytety

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Oczyszczanie podświadomości | Co lepiej dać biednemu, wędkę czy rybę? | Czy można chłopca wychować jak dziewczynkę? | nieświadomy mizogimista | Przymszyku! | Książka psychologia behawioralna - jaką polecacie? | Psychopatia | pomocyyy ! | miasto, społeczeństwo - cywilizacja | Zesrany... | Jak nie "obrażać" "uczuć religijnych"? | Manchester- dzielnica rządzona koranem? | Reakcja waszych rodziców %-) | Masoneria | Nadludzie, filozofia Nietzschego itp. | Wielki teorie filozoficzne ... | wielgosz | wzost | książki szkoła | rysunki | szczecin | typy nie róbcie tak | Perend | venitari | SEXOWNE SEKRETARKI | kalkulator | eskk | spuszcza głowę | staszic | creepypasta | Marzia Gaggioli | odryuch gardłowy | httpwwwyoutubecomwatchv=pRXlotr PpQ | kononowicz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.