FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2994 razy ¬

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
bójka 
[powiadom znajomego]    
Autor "bójka"   

Donio
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:19      [zgłoszenie naruszenia]

mazmas,
łacha drzesz czy o droge pytasz chopak
nie ja napisałem: poddałem się woli prokuratora rezygnując z rozprawy.
czyli było 335 kpk, tak więc nie wyj teraz do księżyca

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Kukułek
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

ehhh a ja się martwię, że maturę słabo zdałem.
krzyżyk na drogę ziomuś.

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

przed złozeniem zeznań policjant zapytał, "chcesz rozprawy czy prokurator ma decydować" nie chciałem rozprawy bo nie wiedziałem co za to wszystko grozi. nie jestem studentem prawa nie wiedziałem ze w kk jest napisane ze za postawione mi zarzuty dostaje sie wyrok bez zawiasow a wtedy o tym nikt mnie nie informował.

mlkv
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:55      [zgłoszenie naruszenia]

1. wypowiedź - "Nie wiedziałem dokładne co mi za to grozi więc gdy zeznawałem przyznałem się do udziału w bójce i poddałem się woli prokuratora rezygnując z rozprawy"

2. wypowiedź - "nikt ze mną nic nie ustalał. o niczym z prokuratorem nie rozmawiałem"

Stary.

Zdecyduj się czy doszło z twojej strony do ugody z prokuratorem i zgody na zaproponowaną przez niego karę, czy też po nigdy z prokuratorem nie gadałeś i się boisz że Ci wlepią wyrok. O ile nie opiszesz dokładnie stanu faktycznego to naprawdę nikt Ci nie pomoże.

Edit: Autorze, jak może zauważyłeś już osoby mające coś do powiedzenia w tym dziale nie są z pierwszej łapanki i natychmiast wychwyciły nieścisłości w Twoich wypowiedziach. Więc pisz prawdę.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2008-07-10 20:57:30

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Achoris
 Wysłana - 10 lipiec 2008 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mozna bylo z tego zrobic obrony koniecznej na rozprawie ? Tak z ciekawosci pytam, wkoncu to ten gosc chcial go lac. I jeszcze wyciagnac jakas kase jakby Ci sie cos stalo.

"Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości...
powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

Kukułek
 Wysłana - 10 lipiec 2008 21:15      [zgłoszenie naruszenia]

dajcie już spokój, nie każdy umie myśleć w sytuacjach stresowych. gdyby tak było to 3x mniej ludzi ginęłoby w wypadkach samochodowych chociażby. prze***ane ma chłopak nie dosrywajcie mu już.

mlkv
 Wysłana - 10 lipiec 2008 21:15      [zgłoszenie naruszenia]

Zamiast włazić w różne ciekawe koncepcje zaczekajmy na spokojnie aż nasz bohater opisze dość szczegółowo jak wyglądała owa niefartowna rozmowa z Policjantem, co podpisał, na co się zgodził i inne "mało ważne" detale

Edit: Nie dosrywam Mu. Po prostu chce się dowiedzieć więcej żeby Mu pomóc. A na razie, porównując na chybcika prawo do plastyki, to on najpierw napisał że woda jest niebieska, a potem zaraz dodał że jednak jest czerwona .

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2008-07-10 21:17:11

Ekspert -

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

nie było zadnej rozprawy to stało sie tydzień temu

1. wypowiedź - "Nie wiedziałem dokładne co mi za to grozi więc gdy zeznawałem przyznałem się do udziału w bójce i poddałem się woli prokuratora rezygnując z rozprawy"

2. wypowiedź - "nikt ze mną nic nie ustalał. o niczym z prokuratorem nie rozmawiałem"

jedno nie wyklucza drugiego
staram sie to opisać najlepiej jak potrafię

z prokuratorem nie rozmawiałem i do zadnej ugody nie doszło.
w momencie kiedy zostałem zabrany z celi i zaprowadzony do pokoju gdzie miałem składać zeznania, policjant przedstawił mi zarzuty i spytał się czy się przyznaję. odpowedziałem " przyznaję się do tego że się biłem" potem zadał drugie pytanie czy chcę rozprawę sądową czy przystaję na to co orzeknie prokurator, odpowiedziałem " nie chcę rozprawy sądowej" potem złożyłem zeznania i zostałem wypuszczony. I wtedy moje papiery popłynęły do prokuratora. Więc on nie zaproponował mi kary i nie wiem jaka ona może być (według kk 3 lata bez możliwości zawieszenia). policjant poprostu zadał te dwa pytania dla tego napisałem:

mlkv
 Wysłana - 10 lipiec 2008 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

0. Oczywiście że nie było rozprawy na tym etapie.

1. Policjant, przedstawiając zarzuty - czyli informując Cię o wydanym postanowieniu o przedstawieniu zarzutów, mówi jaka jest kwalifikacja czynu - co obejmować powinno również ramy zagrożenia jakie ustawodawca przewidział. Rozumiem że uparcie twierdzisz iż w Twoim przypadku do tego nie doszło?

2. Konstrukcja artykułu 335 Kodeksu Postępowania Karnego na podstawie którego następuje skazanie na mocy ugody z prokuratorem jest taka, że jasno wskazano, iż musisz uzgodnić z prokuratorem wymiar kary jaki dostaniesz. Niemożliwe jest skazanie na zasadzie - ty mówisz ok, prokurator daje ile mu pasi, a ty nie wiesz ile. Musisz wyrazić zgodę na konkretną karę, a nie na to żeby prokurator ją dla Ciebie ustalił.

3. Zagrożenie z bójki to maksimum 3 lata pozbawienia wolności ( 158 KK ) - i z reguły są za to zawiasy w Polsce, jeśli jest to pierwsze przestępstwo danego klienta.

4. Reasumując - albo kłamiesz co do okoliczności przesłuchania albo ich nie pamiętasz ( lub nie czytałeś papierów które podpisałeś - np. postanowienia o przedstawieniu zarzutów, lub pisemnej propozycji prokuratora ) albo doszło do naruszenia procedury ( w co ostatnie wątpię, ale rozumiem że czasami może się zdarzyć ).

5. W tym ostatnim przypadku złóż pisemnie oświadczenie do akt że zgodę na skazanie w trybie 335 KPK wyrazisz dopiero po usłyszeniu propozycji prokuratora, którą ten powinien wystosować poznawszy fakty sprawy.

Ekspert -

Donio
 Wysłana - 10 lipiec 2008 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

juz mi się brzydzi byc filantropem,

mlkv, pisz dalej mądrze, jesli tylko Ci się chce

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   poprzednia | następną