FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2993 razy ¬

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
bójka 
[powiadom znajomego]    
Autor "bójka"   

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 22:10       [zgłoszenie naruszenia]

1.byłem zmęczony fizycznie i psychicznie, rozkojarzony. ale wydaje mi się że gdybym usłyszał/ przeczytał ze jestem zagrozony karą pozbawienia wolności do lat 3 to zwróciłbym na to uwagę

2.z tego jak to zostało mi przedstawione zrozumiałem że skoro zrezygnowałem z rozprawy sądowej to prokurator wydaje wyrok i za wiele do gadania nie mam. teraz mi wytłumaczyłeś ze jeszcze to będzie ze mną ustalane. czy jezeli wyrok bedzie bez zawieszenia i się nie zgodzę to wtedy jest zakładana sprawa w sądzie czy jeszcze jakaś inna procedura?

3. z reguły. nie chciałbym się przekonać ze ta reguła własnie na mnie została złamana dla tego moje pytania i prośba o radę.

4/5. czy rozsądnym byłoby kłamanie prosząc o radę? przecież gdybym skrzywiał to co wam pisze to i wasza odpowiedź nie miałaby zastosowania w rzeczywistości. pisemnej propozycji prokuratora nie otrzymałem. policja przestawiła mi zarzut na podstawie 158 KK pkt 1. i dopiero po spisaniu zeznań wysyła papiery do prokuratury.
w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów były nazwiska naszej 3 ( pozostałych 2ch uciekło) ze bralismy udział w bójce zgodnie ze 158kk - czy postanowienie o przedstawieniu zarzutów to to samo co oskarżenie?

czy prokurator po zapoznaniu się z taśmami i zeznaniami może zmienić kwalifikacje czynu?
czy ma sens jechać do prokuratury teraz i spróbować się dowiedzieć jaki wyrok chcą dać etc.?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

bójka

Strony: 1 2 3