FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2974 razy ¬

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
bójka 
[powiadom znajomego]    
Autor "bójka"   

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 12:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam
potrzebuję porady więc postanowiłem napisać tutaj. z góry dziękuję za pomoc.
Sprawa wygląda tak.

byłem w klubie, razem z dwoma kolegami. Bawiliśmy się osobno ( tzn. ze byłem w całkiem innej części parkietu niż oni) w pewnym momencie podszedł do mnie kolega i powiedział ze wychodzimy z klubu. On wyszedł ja szedłem za nim. Jak wyszedłem na zewnątrz, zobaczyłem ze moich dwóch kolegów rozmawia z dwoma innymi gościami. tamtych dwóch gości w klubie na oczy nawet nie widziałem. ja stałem jakieś 2-3 metry od nich.obaj byli duzi w tym jeden wyglądał jak typowy dosyc sporawy steryd a drugi był gruby. w pewnym momencie gościu( ten koks) wyskoczyl w czasie rozmowy na jednego z kolegów i zadał mu dwa silne ciosy w twarz, drugi zaczął chyba gonić mojego drugiego kolegę .ja jeszcze nic nie robiłem,stałem w miejscu bo byłem w szoku jak zobaczyłem jak koksu rozwala twarz mojego kolegi. w pewnym momencie dy zobaczyłem ze z nim jest źle zacząłem iśc w ich kierunku ( powoli zastanawiając się jak ich rozdzielić, nie biegłem na nich z łapami, tylko spokojnym krokiem podchodziłem) wtedy grubas zaczął zbliżac sie do mnie i krzyczec czy ma mi za***ać,nie atakowałem go, cofałem się ale on spróbował mnie uderzyc ja zrobiłem unik i zadałem mu ciosy. w pewnym momencie ten koks zaszedł mnie od tyłu i udeżył w głowe, tak ze traciłem równowage, jak doszedłem do siebie to była jakas szarpanina,( jak ja straciłem równowagę kolega który dostał od koksa zają go zeby ten nie rzucił sie na mnie w momencie gdy nie wiedziałem co się dzieje) grubas gdzies uciekł i nagle zostałem ja a na mnie szedł koks z łapami. Znowu nie atakowałem, cofałem sie bo normalnie w swiecie się bałem. pierwsza w moim zyciu sytuacja gdzie musiałem sie bic na ulicy w końcu zamachnął sie próbując mnie udeżyc i zaczelismy się bić. Nie trafił mnie juz ani razu a ja go tak. w pewnym momencie po kolejnym ciosie upadł. Próbował mnie złapac za nogi. Wtedy bardziej myslałem o tym ze chce mnie wywrócic bo ma większą masę ode mnie i jeszcze go udezyłem jak był przyklejony do mnie, po tych udezeniach stałem w miejscu , on po chwili mnie juz wywracał. straciłem równowagę, upadlem i w tym momencie przyjechała policja.

Opisuję to dosyć szczegółowo bo cała sytuacja została nagrana przez monitoring.

Mimo tego ze nie atakowałem pierwszy, nie byłem prowodyrem, starałem sie uniknąc starcia cofając się policja przedstawiła mi oskarżenie o udział w bójce.
Nie wiedziałem dokładne co mi za to grozi więc gdy zeznawałem przyznałem się do udziału w bójce i poddałem się woli prokuratora rezygnując z rozprawy.

Teraz tak jak mnie poinformował jeden z policjantów i jak sam wyczytałem, kara za to to pozbawienie wolności do lat 3 bez możliwości zawieszenia wyroku.
Moje pytanie, Jakie wyroki najczęsciej za udział w bójce są wydawane? oraz przypuśćmy że prokurator wyda własnie taki wyrok. jakiś okres w więzieniu. czy jezeli odwołam się od takiego wyroku to do momentu rozpoczęcia rozprawy zostanę zamknięty w zakładzie karnym? No i czy jest coś co mógłbym teraz zrobić zamiast bezczynnie czekać na wyrok prokuratury.

dzięki i pozdrawiam

booe
biały miś
 Wysłana - 10 lipiec 2008 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

biegnij do dobrego adwokata.
"koledzy" z przeciwnej druzyny pewnie maja układy na policji, skoro tak ci przedstawili sytuacje
jest monitoring - wszystko ok. pod warunkiem, ze sie nagrywało

Zmieniony przez - booe w dniu 2008-07-10 12:16:59

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

tak nagrywało się, policja przy nas oglądała taśmy jak nas zatrzymali.

timo6
 Wysłana - 10 lipiec 2008 12:21      [zgłoszenie naruszenia]

jak nie byles nigdy karany to pewnie dostaniesz zawiasy, ale niech sie lepiej wypowie ktos bardziej obeznany, pierwszy nie atakowales ale jak by nie bylo to sie biles, w takiej sytuacji najlepiej jest obezwlasnic przeciwnika ale go nie uderzac

jestem chory na glowe
i nic za to nie moge
ze diabel jest w mojej glowie

Pampers88
 Wysłana - 10 lipiec 2008 12:34      [zgłoszenie naruszenia]

Polskie prawo jest absurdalne... Poszukaj dobrego adwokata, mam nadzieję że on Cię z tego wyciągnie.

Kasują nam posty, usuwają tematy. Używają siły, bo wiedzą, że MAMY RACJĘ!

Wenzon
 Wysłana - 10 lipiec 2008 13:27      [zgłoszenie naruszenia]

No wiesz... ty wyszedłeś z tego clubu, ale tak naprawde nie wiesz kto był prowokatorem całego zajścia... Może właśnie twoi kumple.
NIe znam się zabardzo na prawie, ale może właśnie o to chodzi...

Zmieniony przez - Wenzon w dniu 2008-07-10 13:27:27

mlkv
 Wysłana - 10 lipiec 2008 15:41      [zgłoszenie naruszenia]

Okropne te koksy, nic tylko biją ludzi.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

aka shakal
 Wysłana - 10 lipiec 2008 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

To nie był koks tylko sterydziarz.

Co to z Ciebie za kolega , jak nie pomogłeś swoim kolegom tylko patrzyłeś jak obijają im maski.

Powiedz , że poczułeś zagrożenie dla własnego dobra , musiałeś się bronić i hój.

3 kolegów było ?
Bo ten co zawołał Ciebie na zewnątrz to kolega czy obcy ?

Jak wyszedłem na zewnątrz, zobaczyłem ze moich dwóch kolegów rozmawia z dwoma innymi gościami

Zmieniony przez - aka shakal w dniu 2008-07-10 15:53:37

Ban I : Powód antysemityzm ( Konto zostało zablokowane do 2008-06-08 15:46:37 ) - Miesiąc .
Ban II : Powód : Za nie banie sie moderatora %-) (zaraz ci zdejmę nie boj żaby) Do dnia: 2008-07-11 22:2

Donio
 Wysłana - 10 lipiec 2008 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

1. Jesli uzgodniłeś kare z prokuratorem, to po co sie pytasz o wysokośc kary ?
2. Normalna sprawa, że przedstawiono ci zarzut udziału w bójce
3. Oczywiście jest możliwość "zawieszenia" wyroku

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 10 lipiec 2008 17:59      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko z ciekawości napiszę.

Ludzie, po cholerę wy idziecie na tą ugodę z prokuratorem jeżeli nie podoba się wam oferta prokuratora co do wyroku?

Iluś takich klientów spotkałem w odwoławczym karnym, zwłaszcza przy pozbawieniu prawa jazdy. W pierwszej instancji dostaje wyrok uzgodniony z prokuratorem a za chwilę odwołuje się do drugiej.

Naprawdę, zanim wyrazicie zgodę idźcie chociaż na chwilę do prawnika i obgadajcie konsekwencje.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

mazmas
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:14      [zgłoszenie naruszenia]

to nie tak.
wyobraź sobie sytuację.
zostajesz zatrzymany, siedzisz w areszcie 15h nagle zabierają cię na spisanie zeznań. potem policjant mówi ci ze jestes oskarzony o udział w bójce czy sie przyznajesz. biłem się więc sie przyznałem do tego ze się biłem. nikt ze mną nic nie ustalał. o niczym z prokuratorem nie rozmawiałem. wypuscili mnie, przyszedłem do domu, zobaczyłem co za to grozi i postanowiłem napisać. nie jest tak ze prokurator przyszedł powiedział dostaniesz tyle i tyle bo juz wtedy bym sie nie zgadzał!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

bójka

Strony: 1 2 3