FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1103 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
bardzo prosze o pomoc-matura 
[powiadom znajomego]    
Autor "bardzo prosze o pomoc-matura"   

max-piecz
 Wysłana - 22 styczeń 2007 12:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

czesc na maturze ustnej wybrałem ,,Fascynacja brzydotą w literaturze i sztuce na wybranych przykładach z róznych epok'' lecz niestety nie wiem od czego zacząć bardzo prosze o pomoc z góry dziekuje i oczywiscie sog dam tym co mi pomogą narazie zebrałem takie dzieła:

Literatura:
Autor nieznany: ,,Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercia''

Grochowiak Stanisław: Płonąca żyrafa

Jana Andrzeja Morsztyna do trupa

Emile Zola: Nana

Camus Albert: Dżuma

Film

The ring

Gnijąca panna młoda

Widmo

Obrazy

Rembrandt: Tusza wołowa w rzeźni

Salvador Dali: Płonąca żyrafa

Francisco de Goya: Saturn pożerający jedno ze swoich dzieci

Czy sa to dobre działa narazie jest to leteratura podmiotu a jaka powinna być literatura PRZEDMOITU? jakbyście mogli podajcie jakieś wskazówki do napisana pracy jeszcze raz z góry dzekuje

Zmieniony przez - max-piecz w dniu 2007-01-22 12:59:16

INSOMNIA
 Wysłana - 22 styczeń 2007 23:57      [zgłoszenie naruszenia]

wg mnie za duzo tekstow.skup sie na 5 i zrob je konkretnie niz pare i na odwal sie. przede wszystkim zbierz sporo info-odrzuc mniej istotne i piszesz ;)

Ruke
 Wysłana - 23 styczeń 2007 09:03      [zgłoszenie naruszenia]

Jedziesz po kolei :) Zacznij od średniowiecza, możesz wybierać coś z każdej epoki albo uogólnić np. opisać kilka epok w jednym podpunkcie - jeżeli kryteria brzydoty się nie zmieniły - albo opisać to jak brzydota jest odbierana dzisiaj, jakie spełnia funkcje i porównać do dawniejszych epok. Nie skupiaj się tylko na fascynacji ale też nie odchodź z byt daleko :)
EDIT : A co do literatury przedmiotu to możesz poszukać w różnych opracowaniach epok, np. "Średniowiecze" Michałowskiej, "Renesans" Ziomka itp. Masz tu masę informacji na temat utworów. Co do malarstwa - wystarczy poszukać w bibliotece opracowań na ten temat :)

Zmieniony przez - Ruke w dniu 2007-01-23 09:07:41

[www.pajacyk.pl]
[www.sneakers.rap.pl]

max-piecz
 Wysłana - 23 styczeń 2007 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

a w 2 tygodnie zdąze napisać prace bo mam ferie i był troche przysiadł?

Ruke
 Wysłana - 23 styczeń 2007 15:32      [zgłoszenie naruszenia]

Zależy jakie masz tempo pracy. Jak zdobędziesz literature to myśle, ze spokojnie uda Ci sie napisać pierwowzór, na który później będziesz nanosił ewentualne poprawki. Warto oddać tekst do sprawdzenia swojej polonistce. Może Ci coś doradzi. Ważne zeby praca nie była za długa ( żebyś nie pisał cały czas o jednym) tylko zwięzła i konkretna.
Pozdrawiam.

[www.pajacyk.pl]
[www.sneakers.rap.pl]

gokacy
WARIAT
 Wysłana - 23 styczeń 2007 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

bez jaj ja to swoja prezentacje pisalem tydzien przed ale znam przypadki ziomkow co pisali 3 dni przed 2 dni przed. A wy teraz myslicie (AMBITNIE)

dostalem 18/20 prezentacje mialem wypasik tylko polonistka mnie nie nawidzila i musiala odjac te 2 pkt mialem dobrze bez zajakniecia wypowiedz (sprawdzone przez inna polonistke) ale no takie zycie

Piłsudczyk.

Ruke
 Wysłana - 24 styczeń 2007 12:48       [zgłoszenie naruszenia]

gokacy ja znam takiego co wcale ni pisał...Zrobił bibliografie, przeczytał książki i poszedł na mature. Dostał 19/20 to ale dlatego, że jego temat dotyczył jednego z największych zainteresowań.
Skoro autorowi chce się pisać tereaz prace to niech to robi :) JA zwykle odkładam wszystko na poźniej no i.....

[www.pajacyk.pl]
[www.sneakers.rap.pl]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

bardzo prosze o pomoc-matura

Warto przeczytać: plan ramowy prezentacji | Ramowy plan wypowiedzi.. | Prezentacja maturalna. Zerknie ktoś czy to ma ręce i nogi? | Okres po II wś - sprawdzian %) | [j.polski]składnia-rozbiór zdania | slownikowe okreslenie | Żółty bilet. WTF? | Motyw vanitas - jego funkcje w literaturze i sztuce baroku | vilanella | Polski. | logistyka, info do referatu | Literatura przedmiotu Ars moriendi - pomoc | Zarządzanie zasobami ludzkimi mam 80minut aby oddac zeby mi cwiki zaliczyla | Jaka to część zdania/mowy? | Johann Christian Heinrich Metzig (polski,historia) | na czym polega zachowanie humanistyczne ? | dziewica 22 | kvrwiarze | ewa gawryluk | eldoka | kobieta o ktorej | rvchacze | do ktA3rego roku A ycia | thai mexican | thai | elo-elo | seks oralny | Wave23 | co to tablet | wywiad zorganizowany | audiobook | JURI | BIZNES | django | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.