FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 94098 razy ¬

ROZRYWKA | Militaria
broń drugiej wojny światowej 
[powiadom znajomego]    
Autor "broń drugiej wojny światowej"   

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 12:51      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko widzisz, ten pistolet został stworzony na potrzeby wojska, a nie hobbystów i kolekcjonerów. I przez wojsko był używany.
I dla mnie głos tych którzy go użwyali w czasie wojny jest ważnieszjy niż głosy hobbystów po 70 latach.

Ja nie napisałem, że konstrukcja była kiepska, ale że nie spełniła oczekiwań użytkowników. Wszystko.

Bo to jest tak, inny pistolet jest dobry dla policji, inny dla rekreacji a inny dla wojska. I dobry tu, jest niezdatny tam.
I nie zawsze jest to kwestia samej konstrukcji.
Ale ja ekspertem nie jestem.

Zmieniony przez - Kicius w dniu 2005-06-24 12:54:27

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

login1901
 Wysłana - 4 sierpień 2005 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

sten mkII
kaliber 9mm para
szybkostrzelnosc teoretyczna 540 strz.min.
dlugosc lufy 197mm
ogien skuteczny 180 m (wow) steny powstancze maja jakies 50-60 metrow ale celnosc jest jak w p-64
magazynek 32 naboje (od mp40 pasuje)
dzialanie odrzut zamka swobodnego (nie czaje)
dlugosc karabinu 762mm
predkosc poczotkowa pocisku 365 m/s o 115 metrow szybciej niz przecietna wiatrowka

Kto pyta, nie błądzi

Marksmen
 Wysłana - 18 sierpień 2005 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

"dzialanie odrzut zamka swobodnego (nie czaje)"

To jest wtedy gdy zamek niejest ryglowany np jak w AK a cześć energi z strazłu poprzez dno łuski jest przekazywana na zamek co powoduje jego cofnięcie wyrzucenie łuski itd... Minusem tego rozwiazania jest duża masa zamku i marnotrawianie energi na jego odrzut. Także mozliwośc samoprzeładowania.

"predkosc poczotkowa pocisku 365 m/s o 115 metrow szybciej niz przecietna wiatrowka"

Tak niezawielka ale porównaj mase jakiego kolwiek śruru a pocisku 9mm.....

mozliwe ze sie walnołem gdzies jak tak to poprawcie
pozdro

The few the proud the best

login1901
 Wysłana - 20 sierpień 2005 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

nom to tez prawda

Kto pyta, nie błądzi

login1901
 Wysłana - 19 listopad 2005 19:26      [zgłoszenie naruszenia]

szkoda ze temat sie nie rozwija... to ja zapodam pepeszke
szybkostrzelnosc 800-1200 (teoretyczna)
masa 3.5 kg
dlugosc 842mm
dlugosc lufy 270mm
zadziwia mnie szybkostrzelnosc pepeszy, i miala swobodny odrzut zamka
naboj 7.62 TT
niemieccy zolnierze czesto zabierali pepeszki z pola bitwy z powodu na jej szybkostrzelnosc.

Kto pyta, nie błądzi

login1901
 Wysłana - 19 listopad 2005 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

mp 40 (schmeiser)bardzo rozpowszechniona bron III rzeszy znana jako szmajser
kaliber 9mm
waga 4.64 kg
szybkostrzelnosc teretycznapraktyczna 350-45080-90
dlugosc 833mm630mm (630mm z zlozonom kolbom)
ilosc wyprodukowana w czaise wojny 1.2 mln?
warto wspomniec ze w tym karabinie zostala zastosowana pierwsza skladana kolba, brak loza i uzycie tworzyw sztucznych

Zmieniony przez - login1901 w dniu 2005-11-19 19:38:04

Kto pyta, nie błądzi

xyxy
 Wysłana - 12 grudzień 2005 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

CO Wy tu gentlemani pleciecie??
Konspiracyjne Steny o donosnosci 50-60m??? Skad taka teza? Znanych jest kilka egzemplarzy konspiracyjnych Stenow i nikt nie jest w stanie powiedziec dzis, jakie mialy parametry. W warunkach konspiracyjnych nikt sie nie bawil w pomiary, wazne bylo, ze strzela i potrafi zabijac przeciwnika, wiec dane raczej z sufitu. Mozna przypuszczac jedynie, ze osiagaly zblizone wyniki. A poza wszystkim, przy beznadziejnych przyrzadach celowniczych Stena, 50-60 metrow to i tak niemal maksimum mozliwosci celowania.
Dalej, magazynki MP-40 i Stena absolutnie nie sa kompatybilne.Owszem, Anglicy przymierzali sie do tego, ale na przymiarkach sie skonczylo. Pudelko od Stena jest duzo szersze, na sile moze wejdzie do MP-40, ale na pewno nie da sie oddac wiecej, niz jednego strzalu.Nie wiem dlaczego, ale ta bajka powielana jest czesto. I Na koniec, Sten nie jest zadnym karabinem, tylko pistoletem maszynowym.
Kolega, ktory tak lekcewazaco mowi o Visie, swa wiedze czerpie chyba z gier komputerowych. Vis byl konstrukcja, ktora co tu ukrywac, po czesci byla wzorowana na amerykanskim Colcie 1911, ale zastosowano w nim kilka swietnych rozwiazan, ktorych Coltowi, jako konstrukcji wczesniejszej, brakowalo. Janusz Wielhorski byc moze jest swietnym znawca kawalerii i historii konia polskiego, natomiast nie jest zadnym autorytetem w zakresie bronioznawstwa. Predzej uwierze specjalistom niemieckim, ktorzy po zajeciu Fabryki Broni w Radomiu, zapoznawszy sie z dokumentacja i przejetymi egzemplarzami Visa, szybko podjeli decyzje o kontynuacji produkcji. W rezultacie Niemcy do konca wojny wyprodukowali okolo 300 tys visow oznaczonych, jako Pistole 35(p), gdzie owo "p" oznaczalo polnische. Innym przykladem popularnosci Visa jest fakt, ze ceny wyprodukowanych przed wojna polskich, dobrze utrzymanych egzemplarzy siegaja grubo powyzej 1000$, co na rynku kolekcjonerskim w USA jest niebagatelna kwota. I jeszcze jeden argument. Na poczatku lat 90. przeprowadzono testy porownawcze Visa i wspolczesnego Sig Sauera. Dwoch wytrawnych strzelcow uzywalo obu pistoletow. Wyniki byly bardzo zblizone, a jedynym mankamentem Visa okazaly sie archaiczne przyrzady celownicze, zlewajace sie z tarcza.
A tak przy okazji, zamieszczone przez Kolege Kiciusia zdjecie rkm wz 28, to akurat fotka rkm wyprodukowanego przez FN w Belgii, a nie w PWU FK Warszawa.
I Jeszcze jedna uwaga: MP-40, to nie Schmeisser, bowiem Hugo Schmeisser nie byl jego konstruktorem, aczkolwiek taka bledna nazwa pokutuje w polskiej literaturze.
pozdrawiam

Skorupa77
 Wysłana - 12 grudzień 2005 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

x y x y - nie do końca masz rację bo magazynek od MP40 opracował właśnie Hugo Schmeisser, ale to nie powod zeby tak nazywac ta bron.dobry ten temat.

A po chu* mi podpis?

xyxy
 Wysłana - 12 grudzień 2005 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

To prawda, ale kolega wyzej pisze o MP-40, a nie pudelku do niego. Konstrukcja magazynka jest banalna,wobec konstrukcji samej broni. W koncu decyzja, czy ma być jedno, czy dwurzedowy, potem sprasowanie blachy, sprezyna, dopasowanie donosnika i szczek, to zaden problem.
pozdrawiam

login1901
 Wysłana - 13 grudzień 2005 09:26      [zgłoszenie naruszenia]

jestes pewien ze magazynek od mp 40 nie wejdzie do stena?? hmm chyba mp 40 i stena w rece nie miales (ja nei mam tez praktyki ale kolega z miasta XXX mi pokazywal foty)

Kto pyta, nie błądzi

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

broń drugiej wojny światowej

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13