FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 94099 razy ¬

ROZRYWKA | Militaria
broń drugiej wojny światowej 
[powiadom znajomego]    
Autor "broń drugiej wojny światowej"   

xyxy
 Wysłana - 15 grudzień 2005 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

Wronnen, jak zarzucasz innym brednie i przeczytales duuuuzo bardzo madrych ksiazek, to moze opowiedz nam jeszcze o aluminiowych lufach do Stena:D:D:D

login: marne szanse. Nie ma w swietle prawa mozliwosci dekowania broni wlasnym sumptem.Wedlug noweli ustawy o broni i amunicji istnieje wprawdzie pojecie broni kolekcjonerskiej, ale...
Zalozmy, ze wykopales tego Mausa. Zgodnie z ustawa, musisz isc z nim na policje.Jak dokonaja ogledzin i stwierdza, ze zadna glowa na tej pukawce nie wisi, to teoretycznie, podkreslam, teoretycznie moga wydac zgode na posiadanie po zdekowaniu. Wtedy jedziesz do Zielonki do Instytutu Uzbrojenia, bo to dotad jedyna instytucja uprawniona do spwania, wiercenia etc. Oczywiscie tam zaplacisz pare ladnych zlotych za to, ze zrobia Ci z tego sprzetu zaspawanego klocka, w ktorym nie bedziesz mogl ruszyc niczym. Monolit. Ale pociesz sie, ze to tylko teoria. Praktyka jest taka, ze jednym z najwazniejszych elementow procedury jest...pochodzenie broni. TO jedno z pierwszych pytan na policji. Co odpowiadasz? Z ziemi? Wszystko, co w ziemi nalezy do skarbu panstwa. Dostajesz kopa i wypadasz bez Mausera, ze swistkiem potwierdzajacym dostarczenie broni(albo i bez, jak sie chlopakom spodoba sztuka i beda chcieli go sobie drapnac) za drzwi.Pamiatka po dziadku partyzancie? To teoretycznie przechodzilo (jedyna pamiatka po dziadku, dziadek bronil tym Mauserem ojczyzny itp.itd), ale z tego co slyszalem, to tylko z malymi pistoletami, do "siodemek". Poza tym, jak wszyscy zaczeli przechodzic z pamiatkami po dziadkach, to niebiescy zaczeli gonic towarzystwo na drzewo. Czyli, niby jest bron kolecjonerska, ale sprobuj to zalatwic od strony prawnej. To niestety nie jest (k)raj dla kolekcjonerow.

login1901
 Wysłana - 15 grudzień 2005 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

a jak go wykopie z mojej ziemi?? jak wykopie pare mauserkow (powyzej 6) to sproboje jednego zarejestrowac i jak beda sie pluli powiem ze do samoobrony

Zmieniony przez - login1901 w dniu 2005-12-15 16:49:44

Kto pyta, nie błądzi

xyxy
 Wysłana - 15 grudzień 2005 16:52      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne, samoobrony;) Oni teraz sa dobrze notowani na sejmowej gieldzie, wiec sa szanse:P
pozdrawiam

login1901
 Wysłana - 15 grudzień 2005 17:03      [zgłoszenie naruszenia]

heheh... no kurde chcem zapisac sie do grupy rekonstrukcyjnej no i potrzebuje jakiegos mauserka albo inna bron 2ws i najchetniej chcialbym zeby efekt akustyczny dawala

Kto pyta, nie błądzi

xyxy
 Wysłana - 15 grudzień 2005 17:38      [zgłoszenie naruszenia]

To sie zapisz i zostan tym, co pierwszy pada w boju na ojczyznianym oltarzu, wtedy efekty akustyczne nie beda Ci potrzebne;) Musisz sie tylko polozyc i dobrze udawac trupa:D:D:D

login1901
 Wysłana - 15 grudzień 2005 19:11      [zgłoszenie naruszenia]

pewnie zaraz zaczna gadac po co mi efekty akustyczne w broni ktora wiecej czasu pewnie spedzi na polcescianie ale chcem cos bardzo podobnego do prawdziwej broni zeby mozna bylo pyknac spustem uslyszec halas....szkoda ze kopniecia nie bedzie

Kto pyta, nie błądzi

xyxy
 Wysłana - 15 grudzień 2005 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

Taki kraj...kiedys bylem przy kreceniu przez Woloszanskiego odcinka jego programu na temat Westerplatte. Wszystko sie dzialo w jednostce wojskowej na Helu.Sciagnal paru zapalencow z kraju, przyjechal polski ckm Browning wz. 30 z prywatnej kolekcji, a inny koles dosztukowal kilkaset sztuk mauserowskiej amunicji cwiczebnej. WOloszanski krecil, a chlopaki mieli radoche , bo mogli na legalu postrzelac z rkm i ckm, choc ze slepakow. W takich wypadkach jest jeszcze szansa, zeby sie pobawic, natomiast przy wszsystkich rekonstrukcjach, zapomnij.Towarzystwo lata z odlewami MP-40, a w tle ktos z wojska lub policji rabie ze slepakow z Kalacha. Zenada, ogladalem to na rekonstrukcji walk powstanczych na Wolskiej w Warszawie, wygladalo smiesznie. No ale co poradzic. Jedynie dobrze wychodzi na zdjeciach.

wronnen
 Wysłana - 15 grudzień 2005 22:04      [zgłoszenie naruszenia]

Tak xyxy poje..ało mi sie,nie chodziło mi o lufę,chodziło mi o chłodnice zwaną przez innych radiatorem,poprostu popełniłem tzw błąd rzeczowy.

xyxy
 Wysłana - 15 grudzień 2005 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

No ok, nie spinaj sie, ja tam wszystko z usmiechem podaje i biore
pozdrowka

login1901
 Wysłana - 15 grudzień 2005 22:23      [zgłoszenie naruszenia]

a jak myslicie gdy sproboje zrobic niebieskich na szaro?? tzn. do tego rejestrowanego modelu zaloze zamek niedzialajacy a potem tylko zaloze drugi wpelni dzialajacy

Kto pyta, nie błądzi

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

broń drugiej wojny światowej

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13