FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14495 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
broń snajpera 
[powiadom znajomego]    
Autor "broń snajpera"   

Jodan
 Wysłana - 3 luty 2006 23:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

jakis czas temu obejrzałem "Jarhead" i zastanowiło mnie, dlaczego snajperzy w marines używali wtedy (rok 90) zwykłych karabinów repetowanych ręcznie z zamkiem czterotaktowym? nie mówię o dwutaktowych, bo pionierski model R-93 niemiecka fitma Blaser wypusciła na rynek dopiero w 1993 (i to jako broń myśliwską), ale dlaczego nie uzywali chocby karabinów samopowtarzalnych? każdy miłosnik gier wojennych wie co to jest szybka poprawka i na zdrowy rozum zwykły czterotaktowy repetier to nieporozumienie. najwolniejszy typ broni. mniej szybkostrzelna jest chyba tylko pojedynka łamana. dla myśliwego hałaśliwy czterotaktowy repetier to udręka, po to powstał szybkostrzelny cichy R-93. a co dopiero dla zołnierza, kórego, bywa że zycie zalezy od szybkosci strzału.

[www.jodan.grap.prv.pl]

Nowieńkij
 Wysłana - 4 luty 2006 00:29      [zgłoszenie naruszenia]

Pomyliły Ci się po prostu Jodan dwa typy broni.
I to jest jedyne nieporozumienie.

Karabin snajperski bowiem nie służy do prowadzenia ognia o większym natężeniu na dystansach 400-800 m. (do tego są bowiem karabiny wyborowe - np. kbw SWD i M21)

Służy on do prowadzenia ognia o najwiekszej mozliwej precyzji na jak największym możliwym dystansie.

A "snajperzy" używają różnych typów broni w zależności do sytuacji.

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

Skorupa77
 Wysłana - 4 luty 2006 09:49      [zgłoszenie naruszenia]

Snajper przypierdala raz a porządnie Teraz podobno wiele armii wprowadza czterotakty, zwykle Arisaki.

A po chu* mi podpis?

Jodan
 Wysłana - 4 luty 2006 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

nie po myliły. rzeczywiscie, nie odrózniałem nazw karabin wyborowy i karabin snajperski, ale chodziło mi i snajperski. więc pytanie bez zmian: wobec istnienia znacznie lepszych rozwiązań - po co czterotakty? przecież z samopowtarzalnego tez można raz a dobrze, a przy okazji być od razu gotowym do następnego raz a dobrze.
przypomina mi się sytuacja, jak to w XIX w sztab generalny CK armii nie dał sie przekonac do karabinów Mannlicher, argumentując, że on zbyt szybko strzela, a to jest marnotrawienie nabojów. W rezultacie Prusacy dali Austriakom razem z ich odprzodówkami lanie pod Sadovą...

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-02-04 12:56:29

[www.jodan.grap.prv.pl]

Nowieńkij
 Wysłana - 4 luty 2006 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

Jodan, wytłumacze Ci jak dziecku.

A "snajperzy" używają różnych typów broni w zależności do sytuacji.

Czyli: każda broń ma swoje zastosowanie.

W nowoczesnej armii żołnierze piechoty sa wyposażeni (upraszczam) w :
-karabinki automatyczne strzelające nabojem pośrednim (teraz głownie 5,56mm)
-takie same karabinki np. z dłuższymi lufami wyposażone w celowniki optyczne
-półautomatyczne karabiny wyborowe strzelajace amunicją karabinową (7,62mm)
-karabiny powtarzalne (snajperskie) (7,62mm)
-wielkokalbrowe powtarzalne karabiny snajperskie
(no i oczywiście różnej maści karabiny maszynowe, granatniki itp. ale to nie o tym tutaj)

Powyższe typy broni są ułożone "zasięgiem skutecznym" i precyzją ognia

W zależności od struktury organizacyjnej pododziałów danej armii ilości danego typu broni zależą od założeń taktycznych ich użycia.
Ale powyższy układ też oddaje ich ilośc w np. batalionie.
Najwięcej zwykłych karabinków, najmniej wkw.

Użycie danej broni zależy też od sytuacji taktycznej. Czyli sytuacji z którą spotka się dany pododział w trakcie działań.
Np. w drużynie jest strzelec wyborowy (po angielsku designated marksmen)z karabinem automatycznym - i on robi to o czym ty tu piszesz. Czyli strzela szybko i celniej.
Ale na szczeblu kompanii jest już grupa snajperów, wyposażaona w broń powtarzalną, wykonująca zadania wspierania tejże drużyny i innych, która chowa się gdzie strochę z tyłu i powoli spokojnie eliminuje najważniejsze cele (np. obsługi broni zespołowej, snajperów itp.)

Wybacz, ale twoje próby błyśnięcia wiedzą historyczno wojskową, nie zmieniają faktu, że nad tego typu układem myślą ludzie dysponujący wiedzą znacznie większą od nas.

A jeśli chodzi o stronę techniczną: Jeśli w wykonywaniu zadań snajperskich szybkośc prowadzonego ognia ma znaczenie marginalne, a rozwiązanie z zamkiem czterotaktowym nas satysfakcjonuje, to po co rzeżbić w g.., wydawac pieniądze itd.

Zmieniony przez - Nowieńkij w dniu 2006-02-04 14:02:12

Jodan
 Wysłana - 4 luty 2006 16:08      [zgłoszenie naruszenia]

nad tego typu układem myślą ludzie dysponujący wiedzą znacznie większą od nas.
nie zaprzeczam. pytałem o motywy takich a nie innych rozwiązań.

A jeśli chodzi o stronę techniczną: Jeśli w wykonywaniu zadań snajperskich szybkośc prowadzonego ognia ma znaczenie marginalne, a rozwiązanie z zamkiem czterotaktowym nas satysfakcjonuje, to po co rzeżbić w g.., wydawac pieniądze itd.
czyli - postaraj się nie mysleć za wiele i nie zadawaj pytań.
nie trzeba wiecej, abym nabrał ochoty do wyrażania swoich watpliwosci.

ergo: podtrzymuję moje pytanie, tym razem lekko zmodyfikowane, bo o powody takiej a nie innej decyzji o czterotaktach w armii. powody techniczne? psychologiczne? konserwatyzm (patrz przykład CK armii)? bo chyba nie koszt, nie przesadzajmy. o ile się orientuję, to największy udział w koszcie karabinu z lunetą ma osadzenie optyki i przystrzelanie broni.

[www.jodan.grap.prv.pl]

Nowieńkij
 Wysłana - 4 luty 2006 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

powody techniczne? psychologiczne? konserwatyzm (patrz przykład CK armii)? bo chyba nie koszt, nie przesadzajmy. o ile się orientuję, to największy udział w koszcie karabinu z lunetą ma osadzenie optyki i przystrzelanie broni.

Powody techniczne=koszt. Cięzko stworzyć broń samopowtarzalną zadowalająco skuteczną na odległościach większych niż 500-600 m. Ja nie jestem specjalista, ale jak dobrze poszukasz w literaturze to znajdziesz dlaczego. Mi sie po prostu nie chce tego robić, nie mam czasu. Głownie - precyzja, siła amunicji, trzeba strzelać z dwójnogu itp.

W skrócie tylko powiem, że to nie jest "dołożenie do karabinu lunety". To są specjalnie wyselekcjonowane sztuki broni, dłuższe lufy, specjalna amunicja do nich (jesli mówimy o wersjach "snajperskich" broni standardowej". Zerowanie broni to żaden koszt, bo jeśli używa się kilku typów amunicji do jednej broni, to do każdego typu się ją zeruje.

kbw SWD czy M21 - czyli to co ty lubisz, to nieco więcej niż karabin z lunetą. Choć oba znacznie jakością się od siebie różnią.

A żeby bylo śmiesniej to Amerykanie zmieniają właśnie powtarzalny kbw na samopowtarzalny. (żeby było jeszcze śmieszniej - to tylko oni, reszta odwrotnie) Ale na tym najniższym szczeblu. I szybkość prowadzenia ognia nie jest tu jedynym czynnikiem. Choć ważnym.

I wbrew pozorom, wprowadzenie niwego typu broni do armii nie jest tak proste jakby się wydawało. Raz że niesie koszty bezpośednie, a dwa logistyczne.

I jakby cynicznie to nie zabrzmiało, widzimisię czy wygoda żołnierza ma tu marginalne znaczenie. Nawet jesli ktoś przez to polegnie. Nabój kalibru 5,56 już dawno został uznany za daleki od ideału i co? Ano nic.

Zmieniony przez - Nowieńkij w dniu 2006-02-04 17:27:51

Zmieniony przez - Nowieńkij w dniu 2006-02-04 17:29:12

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 4 luty 2006 19:08      [zgłoszenie naruszenia]

zamki cztero taktowe sa dużo lepsze...
i bardziej skomplikowane, trudniejsze w wykonaniu, ale praktycznie bezawaryjne.
karabin snajperski to nie broń maszynowa która ma pluć rojem pocisków rozrzucając je metr na metr.
To musi być precyzyjna machina.
Zresztą taki sprzęt ma urok
Pozdrawiam.

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -

Jodan
 Wysłana - 4 luty 2006 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, niech będzie repetier, toco piszecie ma ręce i nogi. ale czemu nie dwutaktowy?

[www.jodan.grap.prv.pl]

Skorupa77
 Wysłana - 5 luty 2006 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Zgadzam się Z Nowieńkijem, Wprowadzenie nowego rodzaju broni to straszne koszty dla armii, Trzeba wynająć kogoś kto opracuje coś nowego (jeśli tworzymy zupełnie nową broń) Potem testować prototypy, JEŚLI będzie to konstrukcja spełniająca wymogi, to zaczną to produkować, potem trzeba żołnierzy nauczyć z tego strzelać...strasznie to się ciągnie i niesie za sobą duże koszty.Podobno ciężko było wprowadzić u nas Beryla i Glauberyta właśnie ze względu na powyższe powody.

A po chu* mi podpis?

Zdzisiu
 Wysłana - 27 marzec 2006 00:25      [zgłoszenie naruszenia]

Nie oglądałem Jarheada (leży na dysku i szczeka ) ale pojęcie snajper (a raczej tłumaczenie na polski) jest cholernie mylące. W stanach jest róznica między sharpshooter (semi-auto)/ designated marksman i sniper(bolt-action).
W ogóle, rzadko czytam polskie strony i publikacje, ale repetier to naprawdę rzadko widuję Właściwie można powiedzieć, strasznie upraszczając, że ten pierwszy to zwykły strzelec z jakimś karabinem z lunetką, jak wyżej napisaliście, a ten drugi to taki właśnie komanczero z ghillie suitem oraz jakaś mocarną strzelbą na słonie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

broń snajpera

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Razem ćwiczymy A6W - start 18 kwietnia !! | Co ćwiczyć?? | Style walkii- jakie polecacie :) | pomcy!!! | Marynarka | 6bdsz/kawaleria powietrzna | brak potwierdzenia stawienia się do rejestracji przedpoborowych | WSO 2010 | zdrowie | białe krechy na niebie | ważne :PP | szeregowy w wojsku | WSO REKRTUACJA 2009R. | Ognista stal | butyy [irak] | Potrzebuje zdjeć orginalnych odznak CBŚ i Policji. | sex kamerki | rzekanie się spadku | JaneP | pejsie | VooDooDoll | katarzyna łoska | szczypiorzak | kojot15 | str8 graphite | Julia Janusz | nostradamus | III wojna | pieprzyk | deber | szaker | romantyczny nastrój | riannon | last fm | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.