FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3995 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
cel ewolucji homo sapiens 
[powiadom znajomego]    
Autor "cel ewolucji homo sapiens"   

varna
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 04:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

W jakim kierunku wg Was zmierza ewolucja człowieka zakładając że czas wydłużamy do nieskończoności. Inaczej zadając pytanie: Co jest celem samym w sobie ewolucji człowieka, etapem ostatecznym. Przekładając na matematykę-co jest granica funkcji ewolucji gdy czas zmierza do nieskończoności;
Powiedzcie co wam podpowiada wasza logika, doświadczenie, spostrzeżenia;

Raskus
Biofil
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

Zycie jest tylko lekcją...?

Edit: Tzw. jedną z lekcji.

Zmieniony przez - Raskus w dniu 2006-06-02 10:49:50

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:06      [zgłoszenie naruszenia]

Moje zdanie na ten temat jest być może trochę dziwne, ale jestesmy komputerami programowanymi przez kosmitów które są o tyle lepsze od tych robionych przez nas że potrafią się dostosowywać do warunków i rozwijać te cechy które są akurat potrzebne. To taki jakby wyścig zbrojeń, mamy arene, na niej lwy, żółwie, psy, wilki, zebry, ludzi etc. i pytanie kto wyjdzie z tej areny żywy, oczywiście każdy gatunek będzie się upgrade'ował, tak samo jest właśnie z samoulepszaniem się gatunku homo sapiens, pozdrawiam.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

Celem jest rozwój, ale nie wszeż ale wzwyż!
I wcale nie chodzi o rozwój technologiczny. Takie jest moje zdanie.

Zapodam fragment mojej wypowiedzi z dyskusji gdzieś w sprawie mozliwości sitnienia obcych cywlizacji , może nie będzie do końca zrozumiałe, bo jest wyjęte z kontekstu tamtej dyskusji, ale przynajmniej charakteryzuje cel mozliwości rozwoju energetycznego człowieka i poszczególnych ciał duchowych.

"Być może dlatego nie jest możliwe że każda rasa jest przypisana tylko swojej planecie, a nie innym? Już tłumacze o co chodzi. W tym momencie trzeba założyć że w Kosmosie może wogle nie idzie o rozwój technologiczny!!!!!!!!!!!!!! A o rozwój duchowy!!!!!!!!!!!!!!!!! Według tej teorii kosmici są tak rozwiniętymi duchowo cywilizacjami że nie jest im potrzebny kontakt z cywlizacją techniczną! Jesteśmy dla nich tak prymitywni jak dla nas byłyby istoty na poziomie kamienia łupanego. Nic nie rozumiemy o co chodzi. Nie pojmujemy że fizyczne odwiedzanie innych światów jest w zasadzie niemozliwe, i nie o to chodzi! Bo tak naprawde to nic nie da! Odwołam się teraz do nauki antropozofów i teozofów, to nauka ezoteryczna, głęboko duchowa. Uważają oni ze ciało fizyczne nie może sie przenieść dalej niż jego ciało astralne. Świat astralny nas otoacza, to jakby matryca dla swiata fizycznego. I nie ulega wątpliwości że on istnieje, widać go np jako aure człowieka. Tak samo jak każdy człowiek ma ciało fizyczne i to ciało fizyczne otacza znacznie szersze ciało astralne, a ciało astralne otacza znacznie szersze ciało mentalne itd..... Tak nasza planeta fizyczna otoczona jest też przez o kilkadziesiąt tysięcy kilomatrów (tam teozofowie podają dokładne liczby! sic!) kule astralną, astralna jest otoczona przez jeszcze raz tyle większą mentalną itd........ I każda planeta ma swój świat fizyczny, astralny i mentalny; ale można pójść wyżej - świat buddyczny jest już ten sam dla całej galaktyki! Jeszcze wyższy świat - atmiczny - jest taki sam dla całego zbioru kilku różnych galaktyk itd....... Jaką to ma konsekwencje? Ano taką że ciałem fizycznym nie zajdziesz dalej niż sięga jej świat fizyczny. Ciałem astralnym nie zajdziesz dalej niż sięga świat astralny planety.... (to że mozna podróżować astralnie wielu ziemian już wie! jest u nas wielu podróżników astralnych! zresztą wszysyc wchodzimy na płaszczyzne astralną podczas snu!), ciałem mentalnym nie zajdziesz dalej niż sie rozciąga swiat mentalny planety.... (do świata menatlnego lub wyższego mentalnego, tzw przyczynowego, jest już w stanie dotrzeć niewielu). A w świat buddyczny jest już dostępny dla wszystkich istot z galaktyki! W ciele buddycznym możesz spotykać ziomków z całej galaktyki i odwiedzać ich planety na tym pozimie a oni Twoją!!! Masz też pewnośc że wszysyc muszą być równie udchowieni jak Ty, więc nie spotkasz prymitywów ;)) Wielu joginów czy teozofów opowiada że sobie dowiedza inne swiaty. Ale to jest poziom zarezerwowany już dla mistrzów duchowych. Wyższy poziom - atmiczny - daje możliwośc odwiedzania coraz większych zbiorów światów. Tylko możemy sobie wyobrazić co leży w mozliwościach oświeconego..... Oświecony bowiem opuszcza niższe ciała - astralne i mentalne. Ciałe astralne i mentalne zostają zastąpione przez wyższe - buddyczne i atmiczne (innych nie znam, wiem że jest pierwsze ponadatmiczne, są i wyższe - może tak w nieskończoność?). Gdy ciała astralne i mentalne zostają zastąpione przez buddyczne i atmiczne to ciało fizyczne staje się tzw ciałem uświęconym - niektórym "śmiertelnikom" znika z pola widzenia. Takie ciało już w niczym nie przeszkadza, jest zwykłą energią, jest światłem! Oświecony może je materialozować gdy tylko zechce i w ddowolnej formie - jako młode, dojrzałe, jak sobie tylko chce - a tak dematerailizuje je do formy swiatła i sobie bryka po wszechświecie ;D Przykładem niech tu będzie Babaji - tylko wiem że on został na ziemii żeby pomagać, ale dematerializuje swoje ciało kiedy chce :P

[[http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=284]]

Za tym że kosmicie nie przebywają tu w formie fizycznej niech swiadczy choćby to że praktycznie wszystkie "spotkania z kosmitami" odbywały sie w zmienionym stanie świadomości, ku czemu skłaniają sie nawet sami ufologowie! Jednak z moich obserwacji wynika że wiele tego typu przypadków to ingerencja bytów z astrala, czyli wcale nie kosmitów!, którzy potrzebują ssać skądś energie! Znam przypadki gdy odwiedziny ufo skończyły sie wraz z egzorcyzmami (ale nie tymi przez księży robionymi ;)...... Także jakby do mnie w oncy przyszedł kosmita to najpierw spróbowałbym go wyegzorcyzmować, a dopiero potem bym sie zastanwiał :P"

Namaste!

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:15      [zgłoszenie naruszenia]

Metanadren ciekawe podejscie masz do tej sprawy.

Grundman- Ty zawsze masz ciekawą odpowiedź

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

Specjalista -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:17      [zgłoszenie naruszenia]

Namaste!

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:19      [zgłoszenie naruszenia]

Zajrzyj do Wszystko na temat snów coś Ci napisze

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 11:51      [zgłoszenie naruszenia]

Może podejście dziwne ale nie trudno stwierdzić, że świat to machina która działa na ściśle określonych zasadach (prawa fizyki, prawa biologii itd...).
Kiedyś czytałem teorię o tym, że nasz świat to takie "zoo kosmitów" i szczerze mówiąc jak się rozejrzę to bardziej jestem skłonny uwierzyc w te teorie niz inne oferowane przez różnorakie religie...

varna
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

To co piszesz (dianabol) jest w miare logiczne-w sensie adaptacji gatunków do środowiska w którym przyszło im funkcjonować. Można pokusić się o odwrotną analizę, tzn. jeśli zmienimy środowisko to granica funkcji ewolucji się zmieni. Wygląda to dosyć spójnie. Po co jednak angażujesz w to jakieś siły wyższe (kosmitów, trąci to Danikenem). Posługując się naszą prostacką percepcją i związaną z tymi ograniczeniami analizą wszechświata można by zadać "dla nas logiczne" pytanie -> kto stworzył kosmitów i czy taki ciąg ma początek, a jeśli ma to co/kto nim jest.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

IMO dalszy rozwój technologii i stopniowe wykluczanie duchowości, religii itp

Z cech fizycznych zanik owłosienia na pewno Produkcja "ludzi doskonałych", ale ogólnie osłabienie możliwości fizycznych społeczeństwa.

Rozwijanie możliwości umysłu, ale nie w strone czarów...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

varna
 Wysłana - 2 czerwiec 2006 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

owłosienie to pikuś a co jak nasze neurony (dokładne ich odwzorowanie) ktoś zamknie w krzemie ? ciało sie stanie niepotrzebne, o włosach nie wspominając ;) Później jakiś cybernetyczny hitler odłączy prąd od izraelskiej częsci bytów zapisanych w krzemie. No dobra wypiłem piwo.

pozdrawiam

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

cel ewolucji homo sapiens

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Życie traci sens. Ale czy kiedykolwiek go miało? | stluczone lusterko | moja wizja wszechświata | Tao. Objaśnienia. Rozkminka filozoficzna :P | 21 sposbów na to jak szybciej umrzeć | Zachowuje sie jak palant. :-/ Krzycze... | .....?! gdzie i kogo szukać | Kompletnie zorany beret, syndrom DDA :-( | modele zachowań ?? a inteligentny człowiek | Co sądzicie na temat Świadków Jehowy? | Dr Filozofii | Gdzie jest nasz dom... | stoicyzm i epikureizm | Obawy związane ze zbytnim rozwojem.... | Samorozwój czy regres? | Czy z nami wszystko w porzadku...?! | sylwia kobylińska | misje pokojowe | auta z Litwy | biedy | Tłuczek | laciate3 | katrzy | funkcje krajobrazu ojczystego | stóp | rafal soinski | Tarnow | jelq | indie | karachan | xapatan | manio_ | SKOWYRNY | defy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.