FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1243 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
cienka czerwona linia 
[powiadom znajomego]    
Autor "cienka czerwona linia"   

Karwal
 Wysłana - 3 listopad 2005 12:33       

Przeniesiona przez Predrag z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

chcialbym aby ktos mi przytoczyl fakty dotyczace Cienkiej czeronej lini...

wiem ze nie dotyczy ona wcale w wojny w wietnamie...
dotyczy sie to bodajze szeregu utozonego przez anglikow i w bodajze wojnie rosyjsko-??(chyba tureckiej ale tego tez nie jestem pewien)

z gory dzieki za pomoc

cukierki tez sa slodkie, ale sex nie psuje zebow....

Nowieńkij
 Wysłana - 3 listopad 2005 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

1. Staraj się robić nieco mniej błędów w tym co piszesz. Też ortograficznych.

2. Cienka czerwona linia - to metaforyczne bądź dosłowne określenia armii brytyjskiej datujące się na II połowę XIX wieku.

Najpopularniejsza wersja - to postawa pułku 93rd Sutherland Highlanders w bitwie pod Bałakławą (X 1854) w trakcie wojny krymskiej - gdzie podobno w pięknym stylu odparł szarżę rosyjskiej kawalerii. Od tego czasu pułk miał przydomek "Thin Red Line". Red - bo mieli czerwone kurtki, Thin Line - bo odparli atak kawaleri ustawieni w linię co nie było najczęściej stosowaną praktyką w tym czasie

Słownik Oxfordzki podaje jednak, że określenie to po raz pierwszy pojawiło się w 1877 roku. (W opisie dot. tej samej bitwy).

Tak czy inaczej chodzi o określenie armii brytyjskiej stworzone przez dziennikarzy czy też pisarzy.

3. Książka J.Jonesa "Cienka..." i nakręcony niby na jej podstawie film nie dotyczą wojny w Wietnamie a II WŚ.

Jestem przerażony dzisiejszą młodzieżą

Zmieniony przez - Nowieńkij w dniu 2005-11-03 12:56:18

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

Karwal
 Wysłana - 3 listopad 2005 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

dobra na drugi raz mniej bledow :)
ja tez jestem przerazony dzisiejsza mlodzieza... nikt mi nie wierzyl ze to chodzi o anglikow. i wszyscy mysleli ze bylo tak jak w filmie heh... bez komentaza

cukierki tez sa slodkie, ale sex nie psuje zebow....

WWolf
 Wysłana - 6 listopad 2005 22:11      
 Usunięta przez Nowieńkij za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

cienka czerwona linia

Warto przeczytać: Wybaczyć Niemcom Oswięcim | Podajcie info na temat unii polsko-węgierskich... | TERAZNIEJSZE OBOZY KONCENTRACYJNE | historia dzielnicy raków | Auschwitz - jak oceniacie uroczystosc? | mjr. Henryk Sucharski - bohater czy zdrajca? | Praska Wiosna - materiały! | AK a wypowiedź Putina | Statystyka i bilans DWŚ | Kto zaczął II Wojnę Światową? | Architektura Starożytnego Rzymu-szukam | Bibliografia, pamiętniki, wspomnienia z PRLu | Rosja, Prusy Anglia w XVIII wieku | Michał Anioł | pokojowa nagroda nobla | członkowie stowarzyszenia grunwald | coguar | Cougar | alkoholik | alkocholik | E60 530 xd | kukuł | znalaz em j | wojna wiatowa | Niesmia o | nie lubi je musli z mlekiem | malta | nie lubi je musli z mlekiem | mike73 | reggae jungle | reggae | sex analny | olsztyn show up | grzybica żołędzia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.