FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2817 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
co po szkole średniej/wyższej? 
[powiadom znajomego]    
Autor "co po szkole średniej/wyższej?"   

WiIku
 Wysłana - 6 maj 2006 23:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, w tym roku skończyłem szkołę średnią i zdaję maturę (narazie do przodu :)). Swoją przyszłość wiążę z wojskiem. Chciałem się dowiedzieć od kogoś zorientowanego, jak najlepiej poprowadzić teraz dalszą naukę w szkole wyższej przy zdanej maturze lub co w przypadku niepowodzenia? Jakie szkolenia przejść żeby trafić do wojska już z jakimś "ciekawym" stopniem.
Czy muszę odbywać obowiązkową służbę wojskową taką co prawie każdy, czy są jakieś inne służby wojskowe, które szkolą na inny stopień niż starszy szeregowy?
pozdrawiam

korian
 Wysłana - 7 maj 2006 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

WiIku
 Wysłana - 7 maj 2006 07:57      [zgłoszenie naruszenia]

Znam tę stronę jednak dotyczy ona tylko uczniów szkół wyższych i absolwentów. Niemniej jednak dziękuję za pomoc i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy po takim 6 tygodniowym szkoleniu nie trzeba już odbywać zasadnicznej służby wojskowej?
I w którym momencie nauki w szkole wyższej można iść na szkolenie? Jest jakiś limit po miesiącu, po roku?

Zmieniony przez - WiIku w dniu 2006-05-07 08:05:50

korian
 Wysłana - 7 maj 2006 10:50      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że od 10 kwietnia dużo się zmieniło. Spróbuj tutaj - [wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,3868,katId,59.html]

"Niemniej jednak dziękuję za pomoc i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy po takim 6 tygodniowym szkoleniu nie trzeba już odbywać zasadnicznej służby wojskowej?
I w którym momencie nauki w szkole wyższej można iść na szkolenie? Jest jakiś limit po miesiącu, po roku?"

Chodzi ci o przeszkolenie wojskowe dla studentów? Jeśli tak to dotyczy to tylko studentów drugiego roku. Na drugim roku składasz podanie o możliwość zdania egzaminu z przysposobienia obronnego. Kiedy już go zdasz składasz podanie do WKU o odbycie przeszkolenia wojskowego. Po jego odbyciu zostajesz przeniesiony do rezerwy i nie musisz już odbywać zasadniczej służby wojskowej.

Specjalista -

WiIku
 Wysłana - 7 maj 2006 18:07      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie na stronie wojska polskiego są tylko dwie szkoły dla absolwentów szkół średnich, jednak do żadnej mi nie podrodze. Jestem z lubuskiego a tam tylko Warszawa i Gdynia.
Wybieram się na studia w tym roku jak już wspomniałem wiąże przyszłość z wojskiem. Czy obojętnie jakie studia zrobię czy jednak są jakieś przeciwskazania, np. wujek (był wojskowym) doradził mi, że mogę spróbować studiować W-F i potem zostać "kimś" w wojsku jako osoba dająca wycisk szeregowym.
Czy po studiach robiąc szkolenie na kaprala (chyba, że są jeszcze jakieś inne) to (po studiach z wyższym) zostaję przeniesiony do rezerwy jako karpal czy wyżej? I w kazdej chwili wówczas mogę przyjść do pracy do wojska?
Ps. czy słaby wzrok ma duże przeciwskazania aby pracowac w wojsku? Pytam, gdyż mój ojciec miał swego czasu z tym problemy i tylko przez to nie trafił do pracy w wojsku.

Zmieniony przez - WiIku w dniu 2006-05-07 18:10:22

K2 rulezzz
 Wysłana - 8 maj 2006 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

No jak Warszawka to studia tylko WAT albo AON, zależy co wolisz. Jeśli chodzi o wzrok to zależy jaka wada i co chcesz robić! Wiadomo że do desantu cie nie wezmą ale kariera w logistyce itp. dlaczego nie. Jeśli chodzi o AMW patrz: [http://www.amw.gdynia.pl/]

Robert.S
 Wysłana - 10 maj 2006 13:44      [zgłoszenie naruszenia]

JEstem po maturze studiowalem zaoncznie ale przerwalem nuake na 3 roku z przyczyn na ktore nie mialem wplywu ;
Odbyłem sluzbe zasadnicza dwa tyg temu wyszedlem z wojska i powiem ci ,ze zycie tam dopiero zaczyna sie od stopnia porucznika dowudcy kompani i wyzej bo tak to ciagle ktos cie tam ***ie...sam chcialem zostac ,ale to nie jest zycie ciagle cie gdzies przenosza

Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze piękne.

Robert.S
 Wysłana - 10 maj 2006 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Pozatym w wojsku nie liczy sie osoba tylko "sztuka" tam nie patrza na umiejetnosci tylko na dobra sciemie

Robert.S
 Wysłana - 10 maj 2006 13:52      [zgłoszenie naruszenia]

Acha wiesz twoj wujek to zle tobie radzi"dajac wycisk szeregowym" jak ty ich traktujesz tak oni ciebie proste trzeba umiec postepowac z ludzmi ,a nie dawac wycisk bo tak to bedziesz tylko tepym trepem nie warzne jaki bedziesz miec stopien

Robert.S
 Wysłana - 10 maj 2006 13:56      [zgłoszenie naruszenia]

sorki za bald wazne ,a nie warzne :)

WiIku
 Wysłana - 11 maj 2006 14:33      [zgłoszenie naruszenia]

pisząc o wycisku nie miałem nic złego na myśli, wiec luz. Nie jestem taka osobą, która szczyci się czym kolwiek i na pewno można byłoby pogadać i się zawsze dogadać.
Przechodząc do sedna sprawy, jak to je***? Wiele osób mówiło mi, że już z jakimś ciekawym stopniem można się nieco poobijać. Na pewno lepiej ma karpal nad szeregowymi, ponieważ oni są "podporządkowani" mu. I to idzie tak dalej w górę. Na kaprala działają kolejne stopnie, ale to już nie jest to samo co szeregowy. Pewnie się przekonam o wszystkim w swoim czasie i podejmę decyzję :)
A co do tego, że wojsko to ściema... ZGADZAM SIĘ!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

co po szkole średniej/wyższej?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Jak dostac sie do BORu ? | Wiatrówka - karabinek Beretta Cx4 Storm | METALOWY PISTOLET NA KAPISZONY - GDZIE KUPIC W INTERNECIE | Gdzie kupić broń z okresu II WW ? | Wypadek żołnierza | SR-71 | Poprostu Policja | Małopłytkowość a wojsko... | Szkoła podoficerska | Negocjator w Policji | Samolot CASA rozbił się na Pomorzu Zachodnim | żandarm, a zwykły żołnierz | Bardzo Dziwny problem z wojskiem ?? | AK-74 vs. Beryl wz.96 5.56mm | szkola podoficerska | OPP Katoweice | forever living products | belfer | Hanna żudziewicz | powitania | nadpotliwość | opowiadanie erotyczne mama ciąża | znane nago | smutna twarz | und herr dog | bracia | Swiety jestes | mateja | jagiełło | 126p | pyralgina na sex | anna tarnowska | full frontal | rezus | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.