FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2714 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja ARCHIWUM
co z tą akcyzą?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "co z tą akcyzą??"   

Piotras_26
 Wysłana - 1 listopad 2004 07:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

jeśli dubluje wątek to sorka...
doszły mnie słuchy, że urząd celny po naszym przystąpieniu do UE nieprawnie pobiera akcyzę za sprowadzane pojazdy. Czy ktoś wie jak wygląda procesura w sądzie jeślibym starał się o zwrot ww akcyzy?, jakie są koszty? itd. Czekam na wszelki info w tej sprawie...

Pozdrawiam Piotras

tajniaczek
 Wysłana - 1 listopad 2004 08:10      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?l0=25,552&path=gs924&file=mb_2209.xml]

Każdy ma prawo do mojego zdania %-) by Tajniaczek
:>:>:>Wiem wiem sa upadki i wzloty dziewczyny to najmocniejszy narkotyk :>:>:>

Specjalista -

Piotras_26
 Wysłana - 1 listopad 2004 08:13      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki Tajniaczek tylko, że mam komunikat
wystąpił błąd podczas ładowania artykułu...
czy byłbyś w stanie skopiować ten tekst i tutaj wkleić?? będę wdzięczny

Pozdrawiam Piotras

Batman..
 Wysłana - 1 listopad 2004 10:30      [zgłoszenie naruszenia]

Też mi wyskoczył ten błąd

Ekspert -

tajniaczek
 Wysłana - 1 listopad 2004 10:51      [zgłoszenie naruszenia]

Prawdopodobnie od 1 stycznia nie będziemy płacić akcyzy za auta. Ma ją zastąpić podatek rejestracyjny. Rząd chce, żeby w zależności od pojemności silnika przy pierwszej rejestracji oddawać mu od 1.200 do 4.000 zł. Nadal szuka sposobu "ograniczenia fali napływu pojazdów używanych z rynków UE". Tym razem uderzy także w polskie staruszki.

Dotarliśmy do dwuwariantowego projektu zmian w przepisach regulujących sprowadzanie samochodów z UE. Przygotował go departament podatku akcyzowego Ministerstwa Finansów. Ten sam, który wiosną utrzymywał, że akcyza jest zgodna z europejskim prawem. Teraz już wie, że jest ona nie do utrzymania. "Stawka podatku zwiększa się wraz z wiekiem pojazdu, co może stanowić na mocy art. 90 Traktatu Wspólnot Europejskich formę dyskryminacji używanych samochodów sprowadzonych w stosunku do nowych, sprzedawanych w kraju" - czytamy w dokumencie MF. Sytuacja dla resortu staje się tym bardziej kłopotliwa, że do Komisji Europejskiej wpływa coraz więcej skarg na akcyzę. Niektórzy importerzy wszczęli działania w celu odzyskania podatku niezgodnego z prawem unijnym.

Fiskus chce więc zastąpić akcyzę podatkiem rejestracyjnym, wzorowanym na rozwiązaniach z innych krajów UE. Stawki będą takie same dla aut kupowanych w kraju i sprowadzonych z zagranicy. Ich wysokość ma zapewnić państwu dochody na poziomie otrzymywanych obecnie z akcyzy: 600-700 mln zł rocznie.

Pierwszy wariant (A) przewiduje uzależnienie stawki od pojemności silnika. I tak za pierwszą rejestrację w Polsce auta z motorami do 1.399 ccm płacilibyśmy 1.200 zł. W przypadku pojazdów z silnikami od 1.400 do 1.999 ccm - 2.400 zł, a w przypadku pojemności 2.000 ccm i większej - 4.000 zł. Wartość auta i wiek generalnie nie miałyby znaczenia, ale resort chce wprowadzić dodatkową opłatę w wysokości 500 zł za I rejestrację i każde późniejsze przerejestrowanie samochodów starszych niż ośmioletnie. To znaczy że dodatkowe 500 zł płaciłby także ktoś, kto za 400 zł kupił w Łomży dziewięcioletniego "malucha". Teraz za przerejestrowanie auta płaci tylko 171 zł.

Wariant B zakłada stawkę podatku rejestracyjnego w wysokości 1.500 zł, równą dla wszystkich dokonujących pierwszej rejestracji. Tyle płaciłby więc zarówno nabywca nowego Fiata Pandy albo Maybacha, jak też kupiec 20-letniego Golfa sprowadzonego z Niemiec. W tym ostatnim przypadku, ponieważ auto ma więcej niż osiem lat, w grę wchodziłaby znowu opłata dodatkowa za wiek (500 zł).

Jest jeszcze podwariant planu B: opłata 500 zł, taka sama w przypadku I rejestracji i każdego przerejestrowania auta z krajowego rynku wtórnego. Tu "również możliwe jest zastosowanie dodatkowej kwoty opodatkowania dla pojazdów starszych niż ośmioletnie na warunkach opisanych w wariancie A" - czytamy w dokumencie MF. Dodatkowe 500 zł, choć obciążające także nabywców krajowych "maluchów", "może stanowić formę obrony polskiego rynku przed napływem starych samochodów, często niezdatnych do użytku".

Gdy nowe regulacje przyjmie rząd, będą wymagały zmian w ustawach, więc akceptacji parlamentu. Wówczas zostałyby wprowadzone 1 stycznia 2005 r.

Wywiad z Jerzym Blajerem, importerem ze stowarzyszenia Laweta

- Zatęsknimy za akcyzą?

- Ja nie! Zatęsknią ci, którzy przywożą stare auta albo drastycznie zaniżają faktury i w efekcie akcyzę - podatku rejestracyjnego po prostu nie da się zaniżyć. Jeśli teraz ktoś płaci akcyzę w wysokości 100 czy 500 euro, to po zmianach, zwłaszcza jeśli obejmie go dodatkowa opłata za wiek pojazdu powyżej ośmiu lat, zapłaci więcej. Ale skorzystają ci, którzy, jak ja, sprowadzają nowsze i droższe wozy. Teraz tracimy, bo akcyza jest obliczana procentowo od wartości auta. Po zmianach wszyscy będziemy płacić tyle samo, niezależnie od wieku i wartości.

- Ale czy dodatkowa opłata 500 zł za każde przerejestrowanie auta starszego niż ośmioletnie nie zablokuje polskiego rynku aut używanych? Ludzie mogą fikcyjnie rejestrować pojazdy np. na Litwie.

- Litwa? Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce na stałe jeździł autem tam zarejestrowanym. Pożyjemy, zobaczymy.

- Import z Unii Europejskiej zmniejszy się?

- Na pewno zmieni się jego struktura. Zdrożeje zwożenie bardzo tanich złomów, które teraz opłaca się wwozić. Ściągają je teraz przede wszystkim prywatne osoby na własny użytek, a nie wyspecjalizowane firmy. Ale drogie, porządne auta, a także nowe uszkodzone, stanieją. Moim zdaniem to krok we właściwym kierunku. Trzeba jeszcze poprawić inne przepisy, dyskryminujące legalne firmy importowe. Ktoś nam ewidentnie ciągle podkłada pod nogi kłody. Dlatego rozbite środowisko importerów znowu zaczyna się integrować.

Specjalista -

tajniaczek
 Wysłana - 1 listopad 2004 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

i taka tabelka

Specjalista -

Batman..
 Wysłana - 1 listopad 2004 11:15      [zgłoszenie naruszenia]

good job tajniaczek. Dał bym Ci soga ale już dawałem!!

Ekspert -

Piotras_26
 Wysłana - 1 listopad 2004 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

wszystko fajnie i pęknie ale i tak nie uzyskałem odp. na moje pytanie czy są szanse odzyskać zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy przez urząd celny...
Pozdrawiam Piotras

bartus_
 Wysłana - 1 listopad 2004 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

chyba lepiej sie w dziale "prawo" o to dowiedziec, a pozniej nam tu linka dac .

...::: BMW - Freude am Fahren :::...

Ekspert -

Batman..
 Wysłana - 1 listopad 2004 23:50      [zgłoszenie naruszenia]

Dokładnie, jak przedmówca!!

Ekspert -

xzibitx
 Wysłana - 3 kwiecień 2005 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

Podobno mozna złozyc wnosek o zwrot akzyzy puzniej oni odmawiaja i trzeba złozyc odwołanie i podobno wtedy oddaja tylko ciekawe czy to prawda, jesli ktoś cosik na ten temat wie to niech sie z nami podzieli.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

co z tą akcyzą??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Alarm w Golfie 3 | Moj nowy nabytek | Sprzedałem swoje BEATKI | Lakier | samozapalajace sie Ople Vectra C | Automat czy Manual- z czym lepiej się jeździ. | Prosze o opinie o Alfie 75 | tester paliwa | klocki czy tarcze? | trochę inna rejestracja | BMW COUPE | Matiz Convertible | Fajne furrki do 20000tys z allegro !!Wklejajcie | s70 coupe | Felgi od Golfa I do Golfa II - czy pasuja? | BMW czy VW ? | instruktaż | aleksandra woźniak | ola szwed playboy | zdjęcia | nagie | windows cd key | tatoo | geronimo | golenie | golić | zarost | dota | moonsp | erekcja | projekt ze statystyki | plaża | masturbacja | walenie konia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.