FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2513 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
czy imie ma znaczenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "czy imie ma znaczenie"   

cziks
 Wysłana - 30 listopad 2006 23:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam, ostatnio zastanawiam się czy czyjeś imie ma jakiś wpływ na to jak ich postrzegamy. Trochę źle to napisałem, ale napiszę o co mi chodzi na swoim przykładzi. Więc sporo dziewczyn mi sie podoba/ło/ ale zazwyczaj nie mogłem powiedzieć, że jestem zakochany nigdy żadna nie miała "tego czegoś". Wreszcie poznałem dziewczyne średniej urody i z charakteru też nie rewelacja jednak widziałem w niej to "coś" co? nie wiem. Drugi przypadek j/w. 3. przypadek to samo... w każdym przypadku wiadomo są różnice... Co te 3 osoby łączy? to samo imie karolina... nie wiem czuje tak jakbym miał do tego słabość, oczywiście nie jest to tak, że zapoznaje się z laską ta mówi mi, że ma na imie karolina to od razu czuję do niej mięte. Ciekawi mnie to po prostu czy to może mieć chociaż jakiś minimalny wpływ ;]

pozdro :D

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 1 grudzień 2006 01:16      [zgłoszenie naruszenia]

Według mnie ma znaczenie ale nie jakieś metafizyczne i samo imie nie determinuje cech charakteru osoby.
Jak byłem młodszy tez uważałem ze wszystkie Karoliny to fajne laski ale poźniej poznałem kilka niefajnych i teoria poszła sie #%@#%^#$

Kiss French, Wear Italian, Drive German

Znawca -

MadeByYou
 Wysłana - 1 grudzień 2006 01:24      [zgłoszenie naruszenia]

Imię na pewno ma znaczenie, ale myślę tu o przypadku kiedy dziecko dostaje jakieś z kosmosu i potem dzieci się nabijają z niego.

Zaś bardziej o tym co piszesz. To jest tak, że jak jakaś cecha u kogoś raz się sprawdzi to podświadomie przypisujemy ją do osób w jakiś sposób podobnych, czy to z jakiś cech wyglądu, zachowania czy z posiadania tego samego imienia.
Jeśli mamy przyjaciela o imieniu Kamil to przychylniej podejdziemy do innego Kamila, zaś gdybyśmy mieli wroga o takim imieniu, bylibyśmy bardziej podejżliwi.
Chyba chociaż część osób ma pewne imię wybrane i każdy kto je nosi z góry jest oceniany jako np. wredny, chamski itd.

Zmieniony przez - MadeByYou w dniu 2006-12-01 01:25:28

R11 - Specjalistka od PR'u %)
"największy spamer-woman hajdparku" Ashoot
! BABBLING TURTLES ASSOCIATION !
Mafia rodziny Corleone -> żona szefa :*

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 1 grudzień 2006 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dajcie na przykład dziecku na imie Alfon czy Adolf. Powodzenie w szkole murowane!!

Znawca -

voagar
 Wysłana - 1 grudzień 2006 07:45      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem Paweł czy postrzegacie mnie inaczej?

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 1 grudzień 2006 09:33      [zgłoszenie naruszenia]

Paweł - dobry kolega, dużo rucha a potem opowiada kumplom, trochę ciapa.
[znaczimion.webpark.pl/]

Znawca -

GRN
 Wysłana - 1 grudzień 2006 10:37      [zgłoszenie naruszenia]

Waldemar - zarozumiały i obrażalski, ciągle siedzi w kryminale.

there is no god

Methos
 Wysłana - 1 grudzień 2006 11:04      [zgłoszenie naruszenia]

imię jak najbardziej wpływa na rozwój młodego człowieka... może nie w jakimś ogromnym stopniu, ale wpływa... szczególnie jesli imie jest rzadkie i wyrózniające się w środowisku /np.szkolnym/....

posiadanie rzadkiego/specyficznego imienia moze powodować ze na jego posiadacza otoczenie bedzie róznie oddziaływac...

mówiąc prościej... posiadajac imie np. "zenobiusz", "mścisław", "wacław", "barnaba", "horacy", "mieszko", "sławoj" w dzisiejszych czasach, mozna mieć troche.. hm... "trudniej" (mówię o imionach dla dzieci)...

ogólnie wiadomo o co chodzi...

Ekspert -

Skalar.
 Wysłana - 1 grudzień 2006 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

Imie to też respekt Tak jak nick w necie

Galafron
 Wysłana - 1 grudzień 2006 13:15      [zgłoszenie naruszenia]

"czy czyjeś imie ma jakiś wpływ na to jak ich postrzegamy"
Oczywiste, że gdy ktoś ma ładne imię, ma odrazu u nas +, nawet jeżeli go nie znamy.

Odnośnie znaczenia imion ... moje imię w przetłumaczeniu z języka słowiańskiego znaczy "sławiący pokój" ... jest absolutnym przeciwieństwem mojego buntowniczego charakteru.

Long live the man!
To god - quick death!

PanMarcin
 Wysłana - 1 grudzień 2006 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Imię ma znaczenie
[http://www.znaczenieimion.pl/]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

czy imie ma znaczenie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: "religia w obrebie rozumu" Kanta, rzecz o kosciele, sluzbie i pseudosluzbie... | Jak nas postrzegaja | Spowiedź .... | czy altruizm jest egoizmem ? | Sens miłosci???? | Filozofia dnia codziennego... | Skad HIV ?? | Śmierć a filozofia + wy | Zagadki logiczne | Pytanie - PAKT z diabłem??? | wyklęci z piekieł | Czy On by sie ujawnil ? | Wy, państwo i filozofia ;) | nasi przodkowie? | Piekło, Niebo, Czyściec.... | filozofia walki ? | korea płn | wioletta arlak | moment siły | smegma | zzz | kastracja | kłoda | kandelabr | top męskich | cielecka | Kołakowska | Kategoria AM | skarpety | haloperidol | karsibór | tczew | język współczesnej reklamy | cypr | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.