FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9766 razy ¬
 
ROZRYWKA | Budownictwo, remonty i majsterkowanie
czy trzeba miec pozwolenie na dobudowanie schodow zewn? 
[powiadom znajomego]    
Autor "czy trzeba miec pozwolenie na dobudowanie schodow zewn?"   
 
pain1988
 Wysłana - 27 luty 2016 22:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

czy trzeba mieć zezwolenie , na dobudowanie schodow betonowych zewnetrznych?
a co z metalowymi?

 
bread
CHAM I KUTAS
 Wysłana - 28 luty 2016 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

Tak trzeba.
Właściciela budynku.
_______________________________
 
ŚMIERĆ FRAJEROM!

Specjalista -
 
adamg-85
 Wysłana - 29 luty 2016 11:14      [zgłoszenie naruszenia]

Pytanie z doopy. Jeżeli strona domu z której chcesz dobudować schody jest blisko granicy działki, nie pamiętam już wymiarów,ale chyba te 2m musi być odstępu, to sąsiad może zakwestionować taką budowę,a tobie pozostanie rozbiórka i pewnie kara.

 
pain1988
 Wysłana - 1 marzec 2016 02:25      [zgłoszenie naruszenia]

jest 3 metry odstepu

 
adamg-85
 Wysłana - 1 marzec 2016 11:08      [zgłoszenie naruszenia]

Tak czy siak pozwolenie teoretycznie musisz mieć, no chyba ,że nie masz złośliwych sąsiadów ,to możesz zaryzykować samowolkę budowlaną.

 
pain1988
 Wysłana - 1 marzec 2016 20:01      [zgłoszenie naruszenia]

ale przyczepienie metalowych schodow to nie budowa np

 
adamg-85
 Wysłana - 2 marzec 2016 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jak jest z metalowymi, a druga sprawa inaczej wygląda przywiercenie schodów do ściany domu, a inaczej osadzając je na podmurówce. Tak czy siak najlepiej podjechać do gminy lub zadzwonić i się zapytać.

 
pucek12344
 Wysłana - 9 kwiecień 2016 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

tak , wlasnie się dowiadywalemw uedzie , i albo mnie kantują bo chcą zarobić albo od 2015 przepisy się gowno zmienily, otoz tak na kazde schody zewnętrzne potrzebne jest pozwolenie a nie zgłoszenie -trzeba im projekt przedstawić zrobiony przez architekta -to ok 1000zl, plus inne koszta wiec do schodow trzeba dodac te koszta jeszcze i cala procedura trwa 60 dni, szczerze mowiac to kpiny, po cholerę to zglasszac bo szansa ze ktoś się przyczepi do samowolki budolanej głupich schodow jest raczej zerowa

 
pucek12344
 Wysłana - 14 kwiecień 2016 00:01      [zgłoszenie naruszenia]

dzwoniłem do urzedow w innych miastach i tam mi mowilize tyko zgłoszenie , wiec o co tu chodzi, czy ktoś wie, , czy w moim urzędzie chce mnie naciagnac prxzeciez nowe oprawo z 2015 , wyraźnie mowi ze remonty , dobudówki iitp tylko się zgłasza!!!

 
bread
CHAM I KUTAS
 Wysłana - 14 kwiecień 2016 09:34      [zgłoszenie naruszenia]

Odpowiada Michał Karwat - radca prawny, Lubelska OIIB

Jak w kontekście przepisów Prawa budowlanego dotyczących obowiązku uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wygląda kwestia projektowanych schodów terenowych, prowadzących z poziomu terenu do istniejącej kotłowni c.o., zlokalizowanej w części piwnicznej istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego.
Przewiduje się wykonanie tych schodów przy ścianach zewnętrznych istniejącego budynku, z ich zabezpieczeniem ścianami oporowymi i balustradą. Teren, na którym znajduje się budynek, nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy można zakwalifikować projektowane schody jako element małej architektury?

Zgodnie z art. 3 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) za obiekt małej architektury uważa się: niewielkie obiekty, a w szczególności: a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury, b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej, c) użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki. W związku z powyższym nie można uznać schodów, które mają zostać zrealizowane przy ścianie zewnętrznej budynku jako wejście do kotłowni, jako obiektu małej architektury. Należy zwrócić ponadto uwagę, że ustawodawca dokonał podziału obiektów na: a) budynki wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami, c) obiekty małej architektury, co wyklucza możliwość zakwalifikowania projektowanych schodów do obiektów małej architektury, gdyż brak możliwości przypisania im przymiotu "obiektu".
Zamiar budowy schodów nie mieści się w katalogu obiektów lub prac wymienionych w art. 29 i 30 Prawa budowlanego, a zatem ich budowa będzie wymagała uzyskania pozwolenia na budowę , co w niniejszej sprawie będzie wymagało uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowęoraz uprzedniego wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
.
_______________________________
 
ŚMIERĆ FRAJEROM!

Specjalista -
 
bread
CHAM I KUTAS
 Wysłana - 14 kwiecień 2016 09:40      [zgłoszenie naruszenia]Zmieniony przez - bread w dniu 2016-04-14 09:41:06
_______________________________
 
ŚMIERĆ FRAJEROM!

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

czy trzeba miec pozwolenie na dobudowanie schodow zewn?

Strony: 1 2