FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4808 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
dlaczego nasladujemy?;) 
[powiadom znajomego]    
Autor "dlaczego nasladujemy?;)"   

F0rest
 Wysłana - 19 maj 2006 15:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

własnie dlaczego
ostatnio z ziomkiem rozmawialem na ten temat sam zauwazylem to ,że jezeli zapoznam jakąs osobę to zaraz robie to co ona gesty, tiki, miika itp dlaczego tak sie dzieje

niewiem czy mnie zrozumiecie bo niedawno wypaliłem kilka...

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

niwix
Kłapouchy
 Wysłana - 19 maj 2006 16:18      [zgłoszenie naruszenia]

mozę dlatego że myslsiz że jak bedziesz nasladował kogoś fajngo to też będziesz fajny ?

albo osoba nasladowana Cie polubi na zasadzie podobieństw ?

OSIOŁKOWY MODERATJER
[http://www.insomnia.pl/temat192606/] nju autoportret str 15
[http://www.insomnia.pl/temat177875/] wakacje bandyty [http://www.insomnia.pl/temat167811/] kłapouchy vel niwix
[http://www.insomnia.pl/temat186368/] me and my .. son

karina_
 Wysłana - 19 maj 2006 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

lekko bez sensu, niby czemu masz robic to samo? jak zapoznasz prostytutke to tez? jak ktos ma swoj styl bo nie bawi sie w nasladownictwo.

deportivo1
 Wysłana - 19 maj 2006 18:33      [zgłoszenie naruszenia]

Każdy naśladuje
Ja np. biore styl z mieszanki swoich ulubionych artystów (Cobaina, Sid'a Vicious'a i jeszcze paru)
i tak będzie zawsze, bo jeśli ludzie by nie naśladowali innych to pewnie chodzili by jak łamagi, nie wiedzieli jak się bije, jak sie gra w piłke itd.

[www.deportivo119.blox.pl] - moje typy %-)

F0rest
 Wysłana - 19 maj 2006 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

no nie wiem nie to ze chce byc podobny dokogos czy cos tylko chyba tak jest jak kogos sie lubi to ma sie cząstke jego w siebie

pewnie podswiadomie tak sie robi ....

olka..
 Wysłana - 19 maj 2006 19:07      [zgłoszenie naruszenia]

Tez raczej sadze ze chodzi Ci o podswiadome nasladowanie kogos a nie celowe jak pisza.A noi raczej nie chodzi o styl ubierania(jesli juz to w malym stopniu) bo to juz jest pozerstwo he he.Czasami mozemy przejac niektore slownictwo,sformulowania,sposob zachowania.
Nie mam pojecia dlaczego tak robimy.Az tak czesto mi sie to nie zdarza raczej sporadycznie.W sumie znajac kogos dluzej chyba tez stajemy sie bardziej podobni do tej osoby-czyli powiedzenie z kim sie zadajesz takim sie stajesz jest prawdziwe he he.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

bercior
 Wysłana - 19 maj 2006 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

co do powiedzenia, ze z kim sie zadajesz.... to jakos tak nie dokonca, bo musialo by to dzialac w obie stony, a czasami jest tak ze ty cos bierzesz od kogos, a czasami inna osoba "czerpie przyklad" z ciebie, czasami niekoniecznie dobry ale chyba to jest tak ze silniejsza osobowosc dominuje, czyz nie tak?
czasami zmieniamy sie dla osoby na ktorej nam zalezy, a nie warto, wazne by byc soba, a jesli ktos nas kocha to kocha nas takimi jakimi jestesmy, no chyba ze cos naszej "ukochanej" osobie nie pasuje w naszym zachowaniu, np. hmm.. ciagle przeklinanie bez sensu, to taka rzecz mozna zmienic jak najbardziej mozna.
ogolnie rzecz biorac mozna stwierdzic, ze kazdy z nas jest czastka innych ludzi, stara sie brac z innych to co najlepsze, no chyba ze jest jakis otepialy to bierze to co najgorsze i efekty widac czasami na ulicach.....

kupiĆ rozsĄdku, zimnych wyobrAżeń-zapŁaciĆ cAŁym skArbem mArzeń ......

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 19 maj 2006 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

To co zauważył F0rest rzeczywiście ma miejsce, i wszyscy tak robimy, choć nie wszyscy sobie to uświadamiamy Ja nie raz złapałem się na tym że używam np słowa, którego używał wcześniej mój rozmówca To tylko znak na to, że wpływamy wszysyc na siebie nawazajem w większym stopniu niż nam sie zdaje.

Namaste!

Ekspert -

F0rest
 Wysłana - 19 maj 2006 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

własnie dobra rozkminka

macie po sogu:)

jidan
 Wysłana - 20 maj 2006 00:45      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnie odkrycia naukowców dowodzą iż człowiek posiada w swoim mózgu bardzo złożoną i rozbudowaną sieć tzw. "neuronów lustrzanych". Wykryto je także u naczelnych - pozwalają im na naśladowanie gestów i zachowań (heh może właśnie stąd się wzięło określenie "małpowanie" :) ). U ludzi zaś sprawa nie ogranicza się tylko do tego... Procesy zachodzące w naszych mózgach są o wiele bardziej skomplikowane - dzięki nim nie tylko naśladujemy gesty i zachowania, ale także możemy od kogoś podłapać nastrój, sposób bycia itd. Gdy widzimy kogoś kto odniósł poważne rany często np odczuwamy ból w tym samym miejscu! Gdy widzimy że ktoś jest smutny lub wesoły, my też to "podłapujemy"..

Jest to tzw. Empatia - odczuwanie tego co czują inni... współczucie...

Nie każdy posiadł umięjętność Empatii w równym stopniu, jedni bardziej, drudzy mniej... Ci którzy nie potrafią współodczuwać często nie potrafią dać sobie rady w życiu nie umiejąc trafnie odgadywać ludzkich emocji lub zamiarów. Jednak jest to umiejętność którą można wyćwiczyć bądz też zagłuszyć.

Gdy dziecko jest małe wykorzystuje tą umiejętność do poznawania świata, obserwując najbliższe otoczenie naśladuje je, ucząc się - stawiając krok za krokiem...

Wyróżnia się 2 typy ludzi - przywódców i Ci którzy za nimi podążają - jest to wszystko głęboko powiązane... nie potrafie wyjaśnić jak...

Raskus
Biofil
 Wysłana - 20 maj 2006 01:48      [zgłoszenie naruszenia]

nasladujemy...cjodzi tutaj m.in. o slownictwo, ja sie zaczolem zacinac bo kolega tez tak ma, nie robimy tego celowo, to smao sie w nas robi jesli za duzo sie przebywa z kims

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

dlaczego nasladujemy?;)

Strony: 1 2 3 4 5