FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 45231 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Dlaczego pasek piszczy 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Dlaczego pasek piszczy"   

Marianoita
 Wysłana - 9 styczeń 2006 23:12       

Przeniesiona przez Banan z działu 'Garaż'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam pytanie dlaczego jak odpalam samochod rano i zaczynam nim jechac to przy przyspieszaniu cos piszczy (pewnie pasek klinowy) a po rozgrzaniu silnika juz nie.

Hakelbery
degustator
 Wysłana - 9 styczeń 2006 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

Mialem tak samo, sprawdz pasek, w jakim jest stanie, pewnie jest juz mocno zuzyty i bedziez musial go wymienic. Ja ostatnio wymienilem pasek u siebie i teraz piszczy mi caly czas, powodem jest nie umiejetne zlozenie paska, a przynajmniej tak powiedzial mi mechanik. Polecil mi poluzowac srube alternatora i naciagnac pasek, zobaczymy jak mi wyjdzie

Polakom gratulujemy ceny benzyny

<%-)CHORY PASTOR HALELUJA%-)>

Znawca -

mmarcin17
 Wysłana - 9 styczeń 2006 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

nalezy sprawdzidz naciag paska klinowego , wielorawkowego zalezy jaki masz i jaki to samochod i czy nie jest spekany pasek musi bydz w miare mocno naciagniety zeby nieslizgał .

[S] VW Golfa 3 92r 1.8 Na czesci Wszystko na czesci .

ciastosz
 Wysłana - 9 styczeń 2006 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

tak jak napisal mmarcin17 - pasek piszczy, bo sie slizga. Moze to byc objaw jego zuzycia, a czasem po prostu glupie czynniki atmosferyczne. Jeslit o sie pojawia tak czesto jak u Ciebie, to lepiej sie mu przyjrzyj.

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Sarsjarek
 Wysłana - 10 styczeń 2006 00:01      [zgłoszenie naruszenia]

można żywicą nasmarować, w takiej tubie jest, i jak asek sie kręci to sie podstawia to zbiera tą żywice i sie troche ucisza,ale najlepiej sprawdz naciąg

Marianoita
 Wysłana - 10 styczeń 2006 00:15      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko ze to piszczenie występuje tylko przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu a jak przejade juz kilka kilometrow piszczenie ustaje.

Hakelbery
degustator
 Wysłana - 10 styczeń 2006 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

Jak pisalem wyzej, najprawdopodobniej oznacza to ze Twoj pasek dlugo nie pociagnie, mialem tak samo, i po kilku dniach sie zerwal
Lepiej sprawdz i w razie potrzseby wymien.

Polakom gratulujemy ceny benzyny

<%-)CHORY PASTOR HALELUJA%-)>

Znawca -

PePeGiTT
 Wysłana - 10 styczeń 2006 02:37      [zgłoszenie naruszenia]

WD-40

Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki....

Bin Laden
 Wysłana - 10 styczeń 2006 07:06      [zgłoszenie naruszenia]

WD-40 ? - może towot ? Pasek piszczy bo rano masz rozładowany akumulator po porannym odpalaniu i mroźnej nocy. Jak go podładujesz alternator zaczyna dawać mniej prądu i stawiać mniejszy opór toczny więc pasek przestaje piszczeć. Pasek wielorowkowy pracuje całą płaszczyzną przylegania, natomiast klinowy tylko bocznymi krawędziami stąd istotna jest jego szerokość bo gdy boczne krawędzie się zużyją po prostu przestaje działać.
Jak ktoś wymienił pasek i po naciągnięciu nadal piszczy to może być już zużyte koło pasowe i płaszczyzny przylegania się nie zgadzają. Trzeba wtedy wymienić pasek na ciut szerszy lub lepiej - koło pasowe (z reguły alternatora bo tam są blaszane).
Poza tym często piszczy pompa wody gdy ma skończone łożyska.

Coś z filmów Almodovara, odrobina Jarmuscha, szczypta Tarantino
i do tego ciut ciut Burtona - oto przepis na moje życie.

PAGu
 Wysłana - 10 styczeń 2006 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

mi mechanik powiedzial ze moze byc to przez to ze rano pasek jest wilkgotny (woda,mroz itd) i dlatego bardziej sie slizga.

PePeGiTT
 Wysłana - 10 styczeń 2006 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

No mi przestał piszczeć jak wd40 zlałem

Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Dlaczego pasek piszczy

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Pierwsza rejestracja w kraju-bede miał problem czy tylko panikuje??? | Coś na początek | słaba widoczność przez szybę | Neo3 - ban na dział ! | ladowanie akumulatora | Auto na początek | e92 M3 | AGRESYWNY STRAŻNIK MIEJSKI PAN EMIL OSKARŻONY !! | Opóźnienie wymiany oleju. | Pug 307 z Francji-Pytanie | dobre heble mi trza %-) | Królowie życia z Warszawy i synuś tatusia w Ferrari%) | VW Phaeton - czy warto? | Kryminalne zagadki automobili z Inso | płyn hamulcowy dot 4 | brak ważnego przeglądu | dania | preeminent | playman | koszulki | książkiewicz | książkiewicz weronika | ultraviolet man paco rabanne | fryzur | fryzura | jabłczyńska | made in poland | rapidsharede | sportowcy | hiszpania | mapa europy | Batman | wso | A?yczenia | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.