FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9326 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
dofinansowanie działalności gospodarczej - pytanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "dofinansowanie działalności gospodarczej - pytanie"   

Dj Tiesto
 Wysłana - 18 kwiecień 2008 12:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, osoba z mojej rodziny stara się o dofinansowanie działalności gospodarczej pieniędzmi z urzędu pracy - nie wiem jak te fundusze się nazywają, ale zapewne wiecie o co mi chodzi. Jednak pojawił się problem - po zebraniu wszystkich papierków, okazało się, że urząd miasta nie może wystawić zaświadczenia o braku wpisu w ewidencji, ponieważ wpis takowy istnieje, jednak osoba ta nie otwierała działalności. Czy urząd miasta ma obowiązek wystawić zaświadczenie o istnieniu wpisu w ewidencji? Czy mając taki wpis, ale "sprostowany" podaniem wyjaśniającym, że mimo wpisu osoba taka nie prowadziła działalności gospodarczej jest szansa aby otrzymać pieniądze z urzędu pracy? Ewentualnie czy jest sens się odwoływać? Z góry dziękuję za pomoc, potrzebuję odpowiedzi do końca weekendu.

It's a tough world. Be tougher.

Znawca -

Andromedaa
 Wysłana - 18 kwiecień 2008 16:07      [zgłoszenie naruszenia]

Przede wszystkim to trzeba raczej w urzędzie miasta wyjaśniać
UP nie da pożyczki komuś kto w ostatnich 12 miesiącach prowadził działalność.
Tak było u mnie.

Znawca -

Dj Tiesto
 Wysłana - 18 kwiecień 2008 21:39      [zgłoszenie naruszenia]

osoba ta nie prowadziła działalności, jednak posiada wpis w ewidencji z powodu drobnego nieporozumienia, które miało miejsce jakiś czas wcześniej. Czy wpis w ewidencji jest z góry skazana na porażkę?

Znawca -

Artooo
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 00:22      [zgłoszenie naruszenia]

albo prowadzila dzialalnosc w okresie 12 ostatnich miesiecy albo nie... jakie nieporozumienie tutaj zaszło?
Jezeli to jest do wyjasninia to sami musicie to wyjasnic a Urząd Pracy nie zrobi dla nikogo wyjątku jak mniemam i nie będzie go interesowało czy to nieporozumienie czy cokolwiek innego.

Niestety na zrozumienie i ew. ustepstwa urzedników nie ma tutaj co liczyc.

Zmieniony przez - Artooo w dniu 2008-04-19 07:41:09

Siwek_wp2
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 09:23      [zgłoszenie naruszenia]

jak prowadził działalność i up nie chce dać dotacji .. niech sie stara z funduszy unijnych ..

...widze niebo, nie mysle...

Dj Tiesto
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

a czy te 12 tys. nie pochodzi właśnie z funduszy unijnych? Bo ja nie jestem za bardzo w tym temacie zorientowany.

Znawca -

Siwek_wp2
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

dotacja z UP .. najlepiej zrobić projekt pod koniec roku .. dać im zaraz na samym początku bo jeszcze maja wtedy pieniądze.. i to sie tyczy ludzi którzy nie mieli działalności gospodarczej ..tylko nie wiem dokładniej w jakim okresie ..

a z funduszy unijnych może korzystać taka osoba która ma już własną działalność .. normalne dofinansowanie .. i jest większe niż z UP .. tyle ze ciężej dostać ..

..tyle ze ja nie doinformowany do końca jestem ..

Zmieniony przez - Siwek_wp2 w dniu 2008-04-19 14:54:22

...widze niebo, nie mysle...

Andromedaa
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Słuchaj Tiesto, rozumiem, że według wpisu, który jest w uzrąedzie miejskim ta osoba "nadal prowadzi" działalność, tak ??
Rozumiem, że nie ma tam informacji o zawieszeniu ??

Jeżeli tak jest to myśle, że UP nawet jak ta osoba wyjaśni o co chodzi to kasy nie da.
Taki kraj, biurikracja, papiery to rzecz święta

Zmieniony przez - Andromedaa w dniu 2008-04-19 18:59:39

Znawca -

Artooo
 Wysłana - 19 kwiecień 2008 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

Siwek UP na początku roku tych pieniędzy nie mają, nawet nie chcą przyjmowac wnosków bo na rozpatrzenie mają 30 dni

W tym roku urzedy pracy w zaleznosci od wojewodztwa zaczely rozpatrywac wnioski w okolicach marca :-p

longer8686
 Wysłana - 6 maj 2008 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

Witam czy jesli sam się zwolnię z firmy kturej pracuję to musze zarejstrować jako bezrobotny zeby starać się o dofinansowanie iak długo muszę być zarejstrowany jako bezrobotny jest jakas rurznica jesli mnie zwolnią a zwolnia się sam

longer8686

Andromedaa
 Wysłana - 6 maj 2008 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

Musisz się zarejestrować w UP
W niektórych urzędach dają pożyczkę po min. 6 miesiącach bycia zarejestrowanym, ale znam też przypadki szybsze czyt. z dnia na dzień.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

dofinansowanie działalności gospodarczej - pytanie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: studia prawnicze - prywatne uczelnie | działalność gospodarcza-problemy | zwrot towaru | Długi, komornik, zajęcie pensji, zajęcia majątku, etc. | Problemy z egzaminem zawodowym. Technik ekonomista. | ubezpieczenie | Odszkodowanie , odwołanie | wytłumaczcie proszę | Test z ekonomii | sprawa o narkotyki | literatura na temat motywacji pracowników | Kerdyt konsolidacyjny | Przelew zagraniczny z rach firmowego w jakim banku najtaniej? | przelew z nieba | dzierżawa ziemi | L4 - 7 dni od dnia następnego ? | sylwek | hyde | hydepark | spam | chamskie | kremlin | baruch | kurestwo | grunge | stulejka sex | stulejka | hydraulik | vidal | skinhead | street90 | bellus | zator | wsp | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.