FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4098 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
droga życiowa 
[powiadom znajomego]    
Autor "droga życiowa"   

gogo2
 Wysłana - 12 marzec 2006 21:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam

Mam 20 lat i ostatnio poważne 'zmartwienie'. Wcześniej nie zastanawiałem się nad czymś takim jak sens czy cel w moim życiu. Wiadomo - małolat, zabawa, imprezy, sport, dziewczyna itp. Teraz pierwszy rok studiów - wybrany w sumie "z braku laku". Mogłem się dostać wszędzie bo miałem dobre ocenki ale co z tego skoro nigdzie tak naprawdę mnie nie ciągnęło ? Problem w tym właśnie, że nie mogę znaleźć sobie zajęcia, zainteresowania. Kiedy już się za coś zabieram widzę, że to nie dla mnie. To nie słomiany zapał - poprostu to nie jest 'to'. Jak czegoś takiego szukać ? Wiem, że głupie pytanie ale chyba lepiej napisać głupiego posta niż siedzieć całymi dniami i gapić się w ściany z nudów. Praca jest rozwiązaniem łatwym, bo zabija się czas, ale nie rozwija się w żaden sposób. Bo praca dla studenta zwykle nie jest zbyt ambitna ::))
Więc co mi powiecie ?

deportivo1
 Wysłana - 12 marzec 2006 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ja Ci powiem że mam podobnie w wieku 18 lat, a w życiu próbowałem już wielu rzeczy i próbuje dalej taki chyba już mój los

[www.deportivo119.blox.pl] - moje typy %-)

spyderix
 Wysłana - 12 marzec 2006 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Trudno żebym ci podał sens twojego życia, mósisz go odnaleźć sam. Jak to zrobić?? Zastanów się co cię interesuje. Zainteresowań możesz też poszukać poprzez internet jeśli konkretnych nie masz.
W moim przypadku wyglądało to podobnie poszedłem na pewien kierunek po to aby poprostu studiować, zawaliłem semestr oczywiście ale w następnym roku już konkretniej się rozejrzałem i znalazłem coś dla siebie.
Sensu życiowego nie znajdziesz w 5 min(chyba że coś silnego przeżyjesz) musisz zastanowić się nad swoim życiem, zajrzeć w siebie oraz spotykać się z ludźmi itd.

LukRecJa
 Wysłana - 12 marzec 2006 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

Ja Ci powiem, że mam ponad 20ścia i podobny problem. Tzn nie chodzi konkretnie o brak zainteresowań, ale o to kim chcę być, czym się zajmować na dłużej, jak ma wyglądać moje życie za 10, 15, 20 lat etc. Dużo pomysłów w mojej głowie, a równocześnie pustka... bo pomysły te niestety są w większości wyjęte z realiów i musiałabym się chyba urodzić na nowo aby je realizować...

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

spyderix
 Wysłana - 12 marzec 2006 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

Lukrecjo. Czy aby przypadkiem nie usprawiedliwiasz braku działania tym że pomysł jest wyjęty z realiów?? Moim zdaniem właśnie takie są najciekawsze i takie dążenie po kawałku do niego jest niesamowitym uczuciem zwłaszcza jak po części wychodzi.

LukRecJa
 Wysłana - 12 marzec 2006 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ależ ja działam, na razie po omacku, ale działam, czasami potrzeba więcej czasu żeby się pozbierać i zrozumieć istotę własnej osoby, tego kim się jest i czego się chce. Więc ogólnie sobie dryfuję. Ostatnio ciężko mi się na cokolwiek zdecydować.
A działałam, działam i będę działać. Tylko czasami człowiekowi ręce opadają, jeśli wszystko za co się bierze, robi bez przekonania, bo po prostu nie wie wielu rzeczy o sobie.

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2006-03-12 22:52:14

Specjalista -

spyderix
 Wysłana - 12 marzec 2006 23:00      [zgłoszenie naruszenia]

Źle odczytałem twoją pierwszą odpowiedź. Z drugą zgadzam się praktycznie całkowicie gdyż i w moim przypadku jest podobnie. Tak to jest że bez konkretnego nauczyciela (przewodnika) trzeba się poruszać mozolnie po omacku

gogo2
 Wysłana - 13 marzec 2006 06:51      [zgłoszenie naruszenia]

Okej, ale pewnie macie przynajmniej jedną rzecz - zajęcie, hobby pasje, które uwielbiacie robić i jesteście w tym dobrzy ?

Methos
 Wysłana - 13 marzec 2006 07:50      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam inny problem... wiem kim chce być, wiem jak to zrealizować, i wiem że czas mnie zaczyna gonić... ale co z tego.. kiedy nie mam na to "środków"

a co do twojego pytania... polecam próbować po trochu.. róznych rzeczy.. może któraś cię bardziej zainteresuje...

Ekspert -

LukRecJa
 Wysłana - 13 marzec 2006 11:02      [zgłoszenie naruszenia]

gogo2: czy ja wiem...
cos tam lubię, ale szybko się zniechęcam. Tak jak np z malowaniem. Jak coś mi nie idzie to ponad 2 miechy z głowy, a takie plany ze studiami z tym związanymi miałam... Robię jakby na przekór, bo raczej już teczki skompletować nie zdążę Przynajmniej w tym roku.

Specjalista -

finlandia
 Wysłana - 13 marzec 2006 11:22      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, że większość młodych ludzi ma takie dylematy.Ja sama miewam takie momenty, kiedy wszystkiego się odechciewa, ale myślę, że najlepszym lekarstwem jest druga osoba.Nie mam tu na myśli dziewczyny, z którą byś się zabawiał, tylko osoba, która zmotywuje Cię do działania. Rozejrzyj się dookoła, na pewno masz w swoim gronie ludzi, którzy robią coś ciekawego, którzy mają zapał. Ja poznałam fanastycznych ludzi, którzy powodują, że bieram sie w sobie, i robię dużo różnych ciekawych rzeczy,robię coś na co nawet nie mam ochoty, ale wiem, że bez pracy nie ma kołaczy.Staram się zagłębić w coś co mnie intryguje, a później to już nie wiadomo kiedy i jestem w wirze zajęć i nie sposób na nudę.
Pozdrawiam :)

"Idealnie doskonale, jak zawodowy balet"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

droga życiowa

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Sens wspierania krajów Afrykańskich | ty idioto! jesteś jak świnia, jak zwierzę... | 33 schody kręcone bez suprtu-Kaplica Loretto Chapel | Zjawisko na dużą skalę? | jak to jest??? | Obawy co do laicyzmu | Brak ambicji | "Ja myślę więc jestem" | Te no, związki ludzi odmiennych wyznań | Problem... | Zjawisko etykietyzacji | Wypierdalamy kopta z forum? | Psismalec | Religulous | Strefa klimatyczna a poziom społeczeństwa | Wierz, boś nie zwierz! | kamila zmuda | skala wszechświata | Trzepiecińska | trening 6x w tygodniu | monika nago | straż pożarna | psp | pieta w rzezbie | zapomnieć | jak zapomnieć | kurwy umysłowe | playoby | może jej nie podniecam | nie podniecam | accord | gnicie i broda | ruda svka | dexter | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.