FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2627 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
działanie szatana 
[powiadom znajomego]    
Autor "działanie szatana"   
 
jamniknur
 Wysłana - 15 grudzień 2010 14:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Kto nie czci Boga, prędzej czy później, świadomie czy nieświadomie czci demony..

Każda droga życia bez Boga jest zawsze drogą zatracenia i śmierci, bo jest drogą przeciwko Niemu, czyli drogą tego, który pierwszy przeciwko Niemu wystąpił - drogą szatana.

W jaki sposób do tego dojdzie, jakimi środkami nas do tego przekona, jaką filozofię nam wciśnie, jakim kłamstwem nas omami, jakimi "dobrami" nas przekupi, jest mu to po prostu obojętne.

Najważniejszy jest cel, odłączyć nas od Boga i Jego miłości.

Satanizm racjonalny jest bardzo często ściśle połączony z ateizmem. Dzieje się tak dlatego, że najważniejszym i priorytetowym celem szatana jest doprowadzić do tego, byśmy w swojej pysze pragnęli zostać (często w imię wolności) samowystarczalni i zerwali wszelkie więzi z Bogiem.

Szatan obejdzie się bez uwielbienia, jeśli tylko osiągnie swój główny cel, czyli nasze nieszczęście i potępienie.

Nawet, jeśli pragnął od Jezusa, by Ten oddał mu pokłon to tylko po to, że było to równoznaczne z zerwaniem łączności z Bogiem i odwrócenie się od Niego i Jego miłości. Szatanowi nie zależy byśmy w niego wierzyli, a wprost przeciwnie on pragnie byśmy w niego nie wierzyli, bo nie wierząc w niego, przestajemy wierzyć też w Boga, a nawet jeśli wierzymy w Boga, a w szatana - nie, to i tak ma on wtedy większe możliwości, gdyż nie można się bronić przed czymś, w czego istnienie się nie wierzy. Satanizm racjonalny, ateizm jest więc najgroźniejszą bronią szatana, której używa w szczególności przeciwko ludziom wykształconym lub tym, którzy (jeśli nawet w rzeczywistości nie są) to przynajmniej uważają się za ludzi inteligentnych. Trzeba jednak wiedzieć, że wśród ludzi nie ma inteligentniejszego i sprytniejszego od szatana i jedyną obroną przed nim jest dla człowieka współpraca z Bogiem, który jest ponad nim. Swoją filozofię satanizmu racjonalnego szatan opiera na fundamentalnej teorii, że nie ma ani Boga ani jego samego. W ten sposób mimo, że nie wyznajemy bezpośrednio wiary w szatana i nie czcimy go w żaden sposób, tak naprawdę podążamy jego drogą, drogą pychy, egoizmu, samowystarczalności. Droga ta prowadzi do odłączenia się od naszego Stwórcy i odwrócenie się od Jego miłosierdzia, co w ostateczności prowadzi do wiecznego cierpienia i potępienia, w które to pragnie nas pociągnąć za sobą nasz największy wróg - szatan.

Pierwszy papież św. Piotr przestrzega:

Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!


Postawię pytanie, na które chce, abyście sami sobie w ciszy odpowiedzieli. Otóż posoborowy "Kościół' zamiast walczyć z piekłem, diabłem, herezjami, zwalcza wiarę, jest wrogiem Kościoła katolickiego, więc jak tu wygrać wojnę z potęgą piekła, gdy nie ma już Kościoła wojującego?

 
Maarecki
 Wysłana - 15 grudzień 2010 14:42      [zgłoszenie naruszenia]

zgadzam się

Zmieniony przez - Maarecki w dniu 2010-12-15 14:42:42

 
Tadeknorek
 Wysłana - 15 grudzień 2010 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo proste wytłumaczenie- wszystko co przeczy istnieniu boga i szatana, jest efektem działania szatana. Czy szanowny autor chce powiedzieć, iż bóg objawia się dzięki temu poprzez każdą religię, mimo że religie są ze sobą w wielu punktach sprzeczne?

A co autor powie, jeśli jednym z przyczynków do niewiary w dziadka boga i wujka lucyfera jest właśnie różnorodność i sprzeczność między religiami? A co autor powie, jeśli człowiek nie potrafiąc sobie wytłumaczyć, jak bogu w jednej kulturze może być niezbędny określony rytuał, a w drugiej kulturze ma na niego wyiebane, stwierdza że to po prostu wymysł ludzki i stara się dotrzeć do pewnych norm uniwersalnych, które albo nie wynikają z żadnej religii, czasem są przestrzegane mimo niej, a czasem w opozycji do niej?

Oraz czy katolik nie jest pyszny twierdząc, że to nie sobota jest dniem świętym, a niedziela, tym samym zaprzeczając judaizmowi, który jasno mówi, jaka jest prawda o bogu i jego wymaganiach? Czy nie jest pyszny muzułmanin, który w boga wierzy, ale twierdzi w przeciwieństwie do chrześcijan, że Jezus był tylko prorokiem, a nie synem bożym?

Bo autorze, po kiego grzyba wierzyć w jakiegokolwiek boga, jeśli są oni różni, i po kiego wierzyć w jakiegokolwiek o nieokreślonych cechach- sama wiara bez żadnych przesłanek oprócz chciejstwa jest szlachetna? Bóg nieokreślony to bóg o którym kompletnie nic nie wiemy. Wierzymy że istnieje, i co dalej? Jakiej religii słuchać i dlaczego?

To bez sensu nazywać racjonalizm pychą. Racjonalizmem się posługujesz, chyba że jesteś religijny i gadasz o religii.
_______________________________
 
Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
 
jamniknur
 Wysłana - 15 grudzień 2010 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

tadku, Diabeł ci ogonem zakrył oczy!

Bóg wyleje swój cały gniew, i nikt nie będzie mógł ujść przed wieloma plagami. Głowy, przywódcy ludu Bożego, zaniedbali modlitwy i pokuty, i demon zaciemnił ich rozum. Stali się oni tymi błędnymi gwiazdami, które stary diabeł pociągnie swoim ogonem za sobą, aby je zniszczyć. Bóg pozwoli staremu wężowi, aby siał niezgodę między rządzących, we wszystkie społeczności i wszystkie rodziny. Będzie się cierpiało bóle cielesne i duchowe; Bóg pozostawi ludzi samych sobie i ześle kary.

Powyższe słowa wypowiedziała Matka Boża w La Salette w 1846 roku. Sprawdzają się te słowa na naszych oczach, bowiem żyjemy w czasie, gdy diabeł opanował wszystko.

Ja również jestem przykładem, jak diabeł potrafi zasklepić człowieka. Takie książki jak: Mistyczne Miasto Boże, Pasterka z La Salette, Święty i diabeł, "Dzienniczek" św. Faustyny przeczytałem dawno, ale dopiero jak się nawróciłem, zrozumiałem, co tam jest napisane, co znaczą takie słowa jak Msza św. Łaska Boża, co to jest prawda, która religia jest jedyna i prawdziwa. Diabeł również świetnie udaje Boga, dlatego diabłu służą prawie wszyscy

Warto skorzystać z tych dwóch świateł, jakie Bóg nam dał na początku XX wieku, więc studiujmy Pascendi dominici gregis i Fatimę, czyli nieujawnioną treść III Tajemnicy Fatimskiej, która realizuje się na naszych oczach.

Zapewniam, że wieczność jest tego warta!.

Niebo to nie to samo co piekło!

Posoborowy "Kościół" gardzi III Tajemnicą Fatimską i Przykazaniami Bożymi, bo jak wyznał Szef watykańskich egzorcystów: Szatan działa w Watykanie a przecież ojciec Gabriele Amorth wie co mówi, bo jest fachowcem w tej dziedzinie.

Zmieniony przez - jamniknur w dniu 2010-12-15 14:58:41

 
iLight
świetlisty
 Wysłana - 15 grudzień 2010 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

Wybrałeś nieodpowiednie forum, niestety.
Aczkolwiek kontynuuj dyskusje, to jeszcze wyjdziesz na ludzi

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-12-15 15:11:52

 
Kukułek
 Wysłana - 15 grudzień 2010 15:17      [zgłoszenie naruszenia]

/,,/ O_o /,,/


SZAAAATAAAAN SKUUURWYYYYSYYYYNYYYY!!!!!Znawca -
 
gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 15 grudzień 2010 15:37      [zgłoszenie naruszenia]

SZAAAAAAAAAAAAAATAANNNN KURVAAAAAAAAAAAAA
_______________________________
 
<3<3 Revy <3<3

 
Kisielu
 Wysłana - 15 grudzień 2010 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

jamniknur, to bardzo piękne co piszesz. Przykładne jest to, że się nawróciłeś i w ogóle, że tak bardzo pięknie mówisz o tej zbójeckiej religii.
Takich ludzi nam w tym dziale potrzeba.
Bo tu sami niecni grzesznicy siedzą.

Znałem jednego takiego człowieka, bodajże rumuński cygan z karpat to był. No. I ów człeniu nawrócił się ni z tego, ni z owego na wiare katolicką i chodzi codziennie po dziś dzień do kościoła, uczestniczy w każdej porannej mszy z rozłożonymi w pobożnym geście rączkami. Razu pewnego spotkałem go pod sklepem i nie wytrzymałem, mówie mu: chopie! ja nie rozumiem jak tak nagle sie nawróciłeś i to jeszcze tak gorliwie sławisz imie boga, tego no.. wszechmogącego, dzień w dzień tracąc na to całą godzine czasu. co Cię do tego skłoniło?
i wiecie co on mi na to powiedział? ano mówi: ehh, trace nie tylko czas, ale też kupe pieniędzy [wspomagając tą szlachetną instytucje kościelną - przyp. ja]. Ale co to za koszt w porównaniu do życia wiecznego jakie mnie czeka?
W tonie jego głosu słychać było zmęczenie całą tą hecą z Panem Bogiem, pogadałem z nim jeszcze chwile i nie dostrzegłem w nim radości, takiej jak dostrzegam w Tobie autorze.
Dlatego jeszcze raz napisze, że Cie podziwiam, bo wierzyć w takie głupoty to dopiero trzeba mieć łeb w pionie. Ten ów mąż z mej opowieści z tego wszystkiego ześwirował, do dzisiaj chodzi niejako opętany i przemawia sam do siebie, a ludzie mijają go szerokim łukiem.

Zmieniony przez - Kisielu w dniu 2010-12-15 16:23:21

 
Tadeknorek
 Wysłana - 15 grudzień 2010 16:24      [zgłoszenie naruszenia]

I tym optymistycznym akcentem..._______________________________
 
Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
 
blublaty
 Wysłana - 15 grudzień 2010 16:27      [zgłoszenie naruszenia]

Prowokacja.


Albo to jest helio z forumzn.
_______________________________
 
ciś typie

Znawca -
 
INSOMNIA
 Wysłana - 15 grudzień 2010 16:42      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywistą oczywistością jest to, że nie ma związku z niewiarą i pomaganiem rzekomemu szatanowi.
Gdyby istniał szatan a człowiek nie wierzyłby w niego jak i w boga to w przypadku kiedy ten człowiek wiódłby żywot niezmącony złymi uczynkami, byłby on daleki od znalezienia się pod wpływem szatana.

Poza tym gdyby szatanowi zależało na tym aby ludzie uwierzyli, że go nie ma to nie byłoby wszelkich opętań. Opętania wedle Twojej wiary są świadectwem istnienia złych mocy.
Szatan musiałby być zatem niesamowicie głupi gdyby ujawniał swoją obecność w tak oczywisty sposób.

A wracając na Ziemię - Kisielu SOG

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

działanie szatana

Strony: 1 2 3
 
Warto przeczytać: Walka z samym sobą to najtrudniejsza walka. | Sentencje forumowych filozofów + spam | Cytat - proszę o pomoc ;) | poszukiwany temat | Wszystkiego najlepszego! | (onet) Dlaczego chrześcijaństwo zwyciężyło w pełnym bóstw świecie starożytnego Rzymu? | Jak pomóc tacie (problem z alkoholem) | Do ateistów | myśli jak film... | przemocerytorium Polski | Seks młodych- kwestia sporna | wartośc dyskusji w necie | Medytacja | Akrofobia (lęk wysokości) | Kartezjusz | Czy ludzie zasługują na życie? | 00759007734576507754 | sawardega | wardega | prank | ciotka | gudzow | gudzowaty | nikki86 | sprawdziany lustra A]wiata wsip | klimatyzacja | problem folia 3d | problem folia 3d auto | caps | hmm | zepsuł | problem | zepsuty | przypali | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2021 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0