FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6801 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
dzierżawa ziemi 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "dzierżawa ziemi"   

Andzia 27
 Wysłana - 15 styczeń 2009 17:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Moja teściowa wydzierżawiła ziemię na 10 lat. Doszły mnie słuchy że jeżeli przed upływem 7 lat niewypowiemy umowy dzierżawcy to ziemia przejdzie na jego własnośc czy to prawda jakim prawem i dlaczego tak jest.proszę o radę.

PanMarcin
 Wysłana - 15 styczeń 2009 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

pierwsze słysze

Kto ci coś takiego powiedział??
Jeśli chodzi o ustawy to nigdy sie z czyms takim nie spotkałem i watpie zeby coś takiego było. Chyba że w umowie ale to też wydaje mi sie niedorzeczne i wątpie czy było by skuteczne.

Specjalista -

umar
 Wysłana - 15 styczeń 2009 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

Własności nie przenosi, ale dzierżawca może mieć prawo do pierwokupu. W Kodeksie cywilnym paragraf regulujący tą kwestę został uchylony, ale takie uprawnienie wynika chyba z jakiejś innej ustawy. Rozumiem, że chodzi o grunt rolny?
Jak nikt nie będzie pewny odpowiedzi to jutro poszukam.

Tak czy inaczej umowa dzierżawy na pewno nie przenosi prawa własności. Prawo pierwokupu powstanie dopiero wtedy, gdy Twoja teściowa będzie chciała ziemie sprzedać. Chociaż to zależy komu, bo gdy "osobie bliskiej" to pewnie dzierżawca takiego prawa nie nabędzie.
Ale, tak jak napisałem, w tej chwili nie jestem pewny tego co napisałem :)

PanMarcin
 Wysłana - 15 styczeń 2009 22:27      [zgłoszenie naruszenia]

z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, ale ten pierwokup przy sprzedaży jest i tak obwarowany dodatkowymi warunkami

Tak czy inaczej umowa dzierżawy na pewno nie przenosi prawa własności.
tak, ale można teoretycznie założyć że wydzierżawiający zobowiąże sie do przeniesienia własnosci nieruchomości pod warunkiem, z tym że wymagałoby to odpowiedniej formy a poza tym nikt normalny by na to nie poszedł

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2009-01-15 22:33:44

Specjalista -

Imperiall
 Wysłana - 16 styczeń 2009 10:02       [zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

dzierżawa ziemi

Warto przeczytać: PRAWO JAZDY W POLSCE A W.BRYTANIA | Biuro rachunkowe/Podatek lokalowy | Renta rodzinna | Zaliczka alimentacyjna | przejęcie działalności, prośba o pomoc | Dlaczego trzeba kochać kapitalizm? | Włamanie do auta | nalot na sklep-totalne bezprawie!! | Kazimierz "Miś" Marcinkiewicz | Jakie konto? | Irak, czy mozna bylo uniknac wojen 1991 i 2003 ?? pomocy | niejasnośc w zagranicznych przelewach | pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym | Janusz Korwin Mikke | Jazda samochodem | Dziennik | sylwek | hyde | hydepark | spam | chamskie | kremlin | baruch | kurestwo | grunge | stulejka sex | stulejka | hydraulik | vidal | skinhead | street90 | bellus | zator | wsp | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.