FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2797 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
e-sklep 
[powiadom znajomego]    
Autor "e-sklep"   

INSOMNIA
 Wysłana - 6 listopad 2003 12:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

-jak załozyc
-co sie sprzedaje
-co sie nie sprzedaje
-ile na poczatek trzeba by zainwestowac
-ustawa o jezyku poskim (e-shop czy jednak e-sklep)
-rejestracja działalnosci
-czy moje otworzyc osoba niepełnoletnia
-itd.
bardzo prosze o pomoc

Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi

INSOMNIA
 Wysłana - 6 listopad 2003 13:57      [zgłoszenie naruszenia]

obowiazuja takie same przepisy jak i przy jakiejkolwiek innej dzialalnosci. Nie ma znaczenia czy sprzedajesz w sieci czy w sklepie stacjonarnym. Mozesz handlowac wszystkim za wyjatkiem towarow na ktore potrzebna jest koncesja (bron, paliwa, alkohol. itp..) Niektore produkty wymagaja specjalnych warunkow przechowywania itp.. lub odpowiednich badan u spzredawcy (art. spozywcze)
Sklep mozesz sobie zakupic - na przyklad na [www.allegro.pl], zrobic samemu jesli potrafisz lub wynajac jak to ja zrobilem na [www.dieta.istore.pl]
Nie pamietam dokladnie ale osoby maloletnie w niektorych przypadkach moga prowadzic dzialallnosc gospodarcza

wietom

Magnus
 Wysłana - 6 listopad 2003 18:09      [zgłoszenie naruszenia]

Czesc,

Wietom przeczytalem to co kiedys pisales o sklepach internetowych, zapozanlem sie z oferta firmy w ktorej Ty masz sklep, jest tylko jedna sprawa ktora mnie trapi. Mianowicie jaka forme opodatkowanie wybrales? Czy co miesiac musisz biegac do urzedu i wypelniac stosy papierow? itd.

Dzieki za pomoc

"If you think money can't buy happiness you dont know where to shop"

INSOMNIA
 Wysłana - 6 listopad 2003 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

oprocz sklepu prowadze jeszcze inne formy dzialalnosci i nie moge byc objety podatkiem zryczaltowanym.
Zrob sobie prosta kalkulacje. Przy ryczalcie placisz 3% od kazdej dokonanej sprzedazy i Urzedu Skarbowego nie intersuje czy na tym zarobiles czy nie.
Przychod - koszty - podatek - skaldka ZUS = to co zostaje dla Ciebie
nie ponosisz dodatkowych kosztow zwiazanych z ksiegowoscia, tyle potrafisz chyba sam zaewidencjonowac i wyliczyc 3% od sprzedazy. Podatek placi sie co miesiac ale deklaracje sklada sie jedna w roku

Przy zasadach ogolnych ewidenchjonujesz i przychopdy i koszty
Wyliczasz
Przychody - koszty = dochod
Dochod - skaldka zus = dochod do opodatkowania
Dochod do opodatkowania x 19% (lub zycze Ci takich dochodow abys placicl 30 i 40%) = podatek
Dochod do opdatkowania - podatek = to co zostaje dla Ciebie

Sprawdz sobie przewidywane obroty i koszty i dopasuj ktora forma jest wygodniejsza. W trakcie roku nie mozna zmienic formy opodatkowania ale... sa sposoby aby przejsc z ryczaltu na zasady ogolne, odwrotnie sie nie da

odrebna sprawa jest VAT - ale to juz nie zmiesci sie w tym poscie. poczytaj na przyklad [www.vat.pl]

Odrebna sprawa
p

wietom

Magnus
 Wysłana - 6 listopad 2003 19:46      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za info

"If you think money can't buy happiness you dont know where to shop"

maciek
 Wysłana - 20 listopad 2003 14:58       [zgłoszenie naruszenia]

Z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze pomysl, zalozenie sklepu to dopiero poczatek skutecznie dzialajacego sklepu internetowego.

Jezeli faktycznie chcesz sie tym zajac - polecam na poczatek ksiazke 'e-commerce' Bogdana Gregora, dostepna m.in. tutaj :

[http://www.logistyka.net.pl/logistyka/topics/eg_wy/2002/06/25/0812243.html]

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
[http://www.e-stacja.pl]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

e-sklep

Warto przeczytać: Ubezpieczenie i problemy z wypłata ubezpiecznia Co dalej ? | Allegro - sprzedający poleciał w kulki | PRZESZUKANIE | Pożyczka 1500 złotych - gdzie brać? | adres zameldowania. wazne | Ubezpieczenie | Dziwny problem | 2lata temu pocieto mi twarz dzis znalazlam sprawce .... | ERA sprawa | mam działalność, wygrałem nagrodę - jak to rozliczyć? | Windykacja dłużnika | stacja benzynowa - brak gotowki | Umowa na czas określony Play | SPRAWA CYWILNA O POBICIE | długi ojca - czy muszę płacić? | Umorzenie podatku w Skarbówce. | kocurek272 | ondrash | jedno jądro | brak jednego jądra | Czułość | j600 | brak libido | brak znajomych | looper | Gokacy | Małgorzata Socha | ps3 | rosyjski | chada | muzułmanie | islam | dzieciństwo | Welcome to africa everybody | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.