FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1245 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
eucharystia 
[powiadom znajomego]    
Autor "eucharystia"   

e-lite
 Wysłana - 23 maj 2008 12:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

w kosciele nas karmia oplatkiem jako niby cialem Chrystusa
przyjmujac go napelniamy sie Chrystusem, ktory zyje w nas??
wina, ktore jest jego krwia nie dostajemy
wiec otrzymujemy martwe cialo
tak czy nie?

m@łpa squad

Methos
 Wysłana - 23 maj 2008 13:15      [zgłoszenie naruszenia]

widze ze masz pytania, jakie zadaje sie co najwyzej na lekcji religii w gimnazjum.

Rozumiem ze jesli codzi o twój wiek to sie nie pomyliłem?

ale odpowiem krótko.

Eucharystia - inaczej zwana komunią swiętą to poświecony opłatek -> chleb, który symbolizuje ciało Chrystysa.

Wierni przyjmując komunię -> ciało Chrystusa - wierzą, że przyjmują do serca i duszy Chrystysa, i wierzą, że daje im to poprawę (pogłębienie) więzi z Bogiem i Kościołem.

Opłatek symbolizuje ciało Chrystysa - Boga.

Dopatrywanie się w tym jakichś oznak - kanibalizmu - jedzenia ciała, czy jedzenia martwego ciała... to totalne nieporozumienie i niezrozumienie tego co eucharystia oznacza.

I domyslam się, ze niegdy nie spotkałes się tez z eucharystią w KK pod dwiema postaciami tzn chleba i wina?
Z czego wnioskuję, ze do KK uczeszczasz dosyć rzadko / nieregularnie.
Prawda?

Zmieniony przez - Methos w dniu 2008-05-23 13:16:42

Ekspert -

e-lite
 Wysłana - 23 maj 2008 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

zle mnie zrozumiales, nie chodzi mi o zaden kanibalizm
chodzi jedynie o to ze ksieza karmia nas cialem a nie daja krwii
czy taka eucharystia jest pelna??
cialo bez krwi
czy ma jakas moc??

m@łpa squad

Tadeknorek
 Wysłana - 23 maj 2008 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

Symbolizuje sruje, symbolizuje ciało i krew, te z kolei symbolizują istotę jezusa, on z kolei symbolizuje coś innego i można się w tej symbolice wykoleić. A taka prawda, że na mszy mówi się: OTO CIAŁO MOJE, KTÓRE BĘDZIE WYDANE.. BIERZCIE I JEDZCIE>> a potem o krwi, żeby ją ludziska pili.

I tyle, jak się nie jest do tego przyzwyczajonym, alebo chce się spojrzeć na to z innej perspektywy, to kojarzy się to z kanibalizmem, czymś dziwnym, bo symbolika mogłaby akurat być nieco inna, ale jest taka, jaka jest, a jest jedzeniem ciała i piciem krwi.

Zmieniony przez - Tadeknorek w dniu 2008-05-23 13:47:53

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

e-lite
 Wysłana - 23 maj 2008 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

i otoz to
cialo nam daja
a krwi nie daja

i gdzie tu pelna eucharystia?

m@łpa squad

von
 Wysłana - 23 maj 2008 14:05      [zgłoszenie naruszenia]

widziałem co na zakrysti ministranci z tym wyprawiaja zanim wsypia do kielicha pozatym nie wiem gdzie to jest niby swiecone ? kto to swieci?

Tadeknorek
 Wysłana - 23 maj 2008 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

A czym się święci wodę, żeby była święcona?

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Methos
 Wysłana - 23 maj 2008 14:58      [zgłoszenie naruszenia]

1)

elite

[http://www.kuria.lublin.pl/kuria/akl/komunia_pod_dwiema_postaciami.html]

o komuni pod 2 postaciami.

Czesto przyjmuje się ją np. w przypadku sakremnatów bierzmowania i małżeństwa.

Ale nie ma zadnych przeciwskazań zeby udzielać jej częsciej, choc ze wzgledów czysto praktycznych udziela się tylko w postaci tzw. "opłatka - ciała Jezusa"

2) A czym się święci wodę, żeby była święcona?

tadeknorek ->

A kto święci? Kapłan.

Zmieniony przez - Methos w dniu 2008-05-23 14:59:15

Ekspert -

von
 Wysłana - 23 maj 2008 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

no nie wiem byłem nie raz przy tym jak szykowali do mszy , komunia przychodziła do nich w duzych workach z kad prosto brali ja i wkladali do kilicha i na msze to gdzie to swieca? w fabrcye czy co?

Kohan
 Wysłana - 23 maj 2008 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

Tak naprawdę według chrześcijańskiego, a dokładniej katolickiego(bo taki stan rzeczy ma się tylko w kościele rzymskokatolickim) dogmatu ten opłatek i te wino to nie jest żaden opłatek i żadne wino, nawet nie żaden symbol tylko prawdziwe ciało i prawdziwa krew Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Ma to ścisły związek z tzw. cudem transsubstantacji, który odbywa się na każdej mszy i jest to jedna z trzech wielkich tajemnic, obok trójcy świętej i bodajże dwojakiej(bosko-ludzkiej) natury Chrystusa. Tajemnice te ze wzgkędu na dogmatyczną zawiłość nie są w stanie być przyswojone przez rozum ludzki, nawet wskaźnik iq ma tu podobno niewiele do powiedzenia. Wierzący nie jestem ale na religię z konieczności chodzę, stąd ta wiedza

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym. Nietzsche
no pain no gain

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 24 maj 2008 07:59      [zgłoszenie naruszenia]

komunia przychodziła do nich w duzych workach z kad prosto brali ja i wkladali do kilicha i na msze to gdzie to swieca? w fabrcye czy co?

--przemienienie następuje w czasie Mszy Św.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

eucharystia

Strony: 1 2

Warto przeczytać: krytyczna mysl o JPII | Społeczeństwo obywatelskie | Środa popielcowa | Nietzsche - czy był naprawdę ateistą? | Offtop na top | Obraza uczuć religijnych? | OdNowa | Świat głupieje | 2018 | słomiany zapał? | Model samoświadomości. | Wyjątek od reguły | Czy Hannibal Rising jest nieautentyczny? | Klon Jezusa | Ludzkie życie a Bóg - przedstawienie | Pokolenia JPII | III wojna swiatowa | lordoza | wirus | wilder | nie wie nikt | anna matysiak | gear | zmuszanie | Crowley | gary go cinema | forumowe w 11 | auta z kratką | polo 12 q7 | leasing | bluza jakości | posumowanie 2015 | nasa | rewolwer | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.