FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8515 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
głebokość gruntu 
[powiadom znajomego]    
Autor "głebokość gruntu"   

Mayday1985
 Wysłana - 22 luty 2010 10:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam zakład z kolegą: Ja twierdzę ( zgodnie z tym co usłyszałem na wykładzie z prawa cywilnego, że jeśli mam swoją działkę to moja własność ziemi wynosi do głębokości ok 30-40m (pompa wodna może siegać do tejże głebokości)
Mój kolega twierdzi,że jest to tylko 50cm, a jeśli chce mieć piwnicę ponizej to muszę uzyskać pozwolenie od miasta na użyteczność tej ziemi. On to wie z prawa geologicznego, które uczył się na kopalni.

Mam teraz pytanie do znawców prawa własnościowego: do jakiej głębokości działka jest moja? Gdzie jest granica mojej własności a warstwy ziemi nie należące do mnie ( np zagospodarkowe przez kopalnie)

Umix
 Wysłana - 22 luty 2010 13:01       [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co wiem własność nieruchomości gruntowej rozciąga się na przestrzeń pod jego powierzchnią w zasadzie na głębokość nieograniczoną - ograniczenie wynika jedynie ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia gruntu. Nie jest to jednak konkretna głębokość.
Czym innym jest jednak np. korzystanie z wód. Wody podziemne (nie grunt), są własnością Skarbu Państwa. Ograniczenia stosowane są np. w przypadku budowania różnego rodzaju urządzeń, które mają tę wodę eksploatować (potrzebne są odpowiednie zezwolenia).
Podobnie jest z kopalinami.
Czym innym jest też budowa budynku na gruncie - potrzebne jest zezwolenie uzyskane od odpowiedniego organu. Nie zmienia to jednak faktu, że grunt jest własnością osoby prywatnej.
Wszystko to są ograniczenia wynikające z prawa administracyjnego. Skoro miałeś wykład z prawa cywilnego, to w ramach uzupełnienia możesz poczytać ustawy - prawo wodne, prawo geologiczne i górnicze, prawo budowlane

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

głebokość gruntu

Warto przeczytać: Dlugi matki | przedsadowe wezwanie do zaplaty | Zmiana terminu wylotu a pobyt na wakacjach. | wezwanie do zapłaty | Odwołanie sprawy w sądzie | Groźby | alimenty | gwarancja komputera... | Karanie a Ochrona | Miekki dowod | Szatnia przed wf-em, wspólna dla obu płci... | pobicie | z ślubem czy bez | Samochod-reklamacja???? | Wypadek spowodowany przez psa | Mieszkanie lepsze niz lokata! | how i met your mother | nr do ruigrok | jak sie staracie o kobiete | tpawel | metal | funkcje dna | shazza | hiv | nike air force 1 | nadine jansen | randka alkohol | februs | trampling | blachary | nogi | cebularze | mercedes s | redwoma | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.