FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20159 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja
golf3 vs. civic 
[powiadom znajomego]    
Autor "golf3 vs. civic"   

ciastosz
 Wysłana - 20 październik 2005 12:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ałaaaaaaaaaaaaaa...to bolalo...ide sie poskarzyc mamie!!! Jak Wy tak mozecie, Wy...!!!

A co Niemcow to jeszcze smiesza mnie akcje typu - "X wzwywa wlascicieli 30 tys. samochodow wyprodukowanych w dnia y do z d-tego roku do serwisow, w celu bezplatnego usuniecia usterki belelellele.." :) U nich zdarza sie to wyjatkowo czesto :)

Zmieniony przez - ciastosz w dniu 2005-10-20 12:11:43

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Mr.
 Wysłana - 20 październik 2005 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

ciastosz sog za wiedze i słuszną postawę obywatelską

Vlad.IV-"Nie jestem maniakiem Alfy"

ciastosz
 Wysłana - 20 październik 2005 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

A teraz wczytuje sie jeszcze w posty znawcow VW na temat silnikow Hondy, stawania na kresce, mocy i momentu.

Najpierw wyjasnijmy soebi terminologie..nie ma czegos takiego jak V-Tec, Vtech i inne wariacje (przynajmniej w Hondzie). Jest VTEC co znaczy Variable Valve Timing and Lift Electronic Control. Co do informacji, ze Honda miala 125 KM z 1,6 w 92, to powiem, ze miala wowoczas juz 160KM z tej pojemnosci tylko, ze w silnikach DOHC (125 z jenym walkiem). I nie byla to zadna kopia FIATA, skad to wytrzasnales?? Bylo to D16Z6 SOHC VTEC...ja mam D16A9, silnik starszy, a posiada 130KM bez VTECa, wiec tez nie jest zle. I do tego jest bezkolizyjny :)

Teraz odnosnie stawania na kresce TDi 90KM vs. 1,5 90KM w Cifie - nie ma szans zeby ze startu zatrzymanego Cif przegral. No chyba, ze jest zajezdzony albo kierownik dupa. Co innego rolowany np. z 20 km/h, tu NM przewazaja, chyba ze Cif by jechal na 1. Nie ma co sie oszukiwac 1,5 to nie jest sportowy silnik, ale daje na pewno wieszka frajde z jazdy niz wiekszosc silnikow o podobnej pojemnosci.

A tu lekcja i ciekawe porownanie:
Przykładowo powiedzmy, że silnik 2,8 w BMW 328i miał maks. moment obrotowy 205lb-ft czyli 280Nm przy około 3500 obr. Jego moc wynosiła wówczas 136,6 hp. Dla słynnej S2000 z 2,0 silnikiem wartość momentu obrotowego wynosiła wówczas około 140lb-ft (mniejszy, słabszy silnik) a wiec moc wynosiła 140lb-ft x 3500 : 5252 = 93,3 hp. Nic dziwnego, że przy tych samych przełożeniach BMW byłby szybszy....w tej prędkości obrotowej. Ze względu na brak VTEC'a moment obr. w BMW spada i osiągał około 178lb-ft przy 5700 i jego moc wynosi 193hp. S2000 ze względu na VTEC kontynuuje wzrost i osiąga około 150lb-ft a wiec jego moc wynosi 163hp. Wciąż mało, ale BMW osiągnął już wszystko i jego moc spada, a s2000 dopiero zaczyna dawać koncert. Pnie się do góry i przy 7500 osiąga 153lb-ft czyli 218hp! BMW wrzuca wyższy bieg, jest z powrotem gdzieś na 4000 obrotów i jego moc wynosi 205lb-ft x 4000 : 5252 = 156hp, ale wtedy s2000 śpiewa na 8300 obrotów i jego moment obrotowy spada jedynie nieznacznie do 152 lb-ft a moc wynosi 240hp, prawie 100 więcej niż w BMW! BMW pnie się jednak i na każdym biegu znowu osiąga moc maksymalna, ale może pracować jedynie pomiędzy 4000 - 6000 obr, gdzie osiąga moc z zakresu 150-195KM, mimo potwornej siły pomiędzy 205-175 lb-ft. To znacznie więcej niż w S2000, która ma około 150lb-ft, ale ta po wejściu w druga fazę VTEC'a już z niej nie schodzi i pracuje cały czas pomiędzy 6500-9000 obrotów, gdzie jej moc wynosi pomiędzy 185 a 240 KM! Dlatego też mniejszy silnik i słabszy nadrobił obrotami i tylko na starcie może zostać, ale potem już nie. To wszystko, jeśli biorzemy pod uwagę takie same przełożenia. Nie są one jednak takie same. S2000 ma krótsze, co powoduje, że jeszcze większa różnica robi się na kołach. Calosc na [http://www.hondapl.org/technika/momobrvsmoc/momobrvsmoc.html]

I co Panowie zwolennicy pojemnosci?? Zreszta co ja bede mowil...RPM mnie kreci bardziej niz odglos V6. Poza tym trzeba umiec startowac, zeby wlasnie wystrzelic z obrotow jak najkorzystniejszych dla danego silnika.
I Panie BurzaJr postaw mi Lupo TDI ja Ci postawie Cifa 1,6 VTi (nie wiem jakie kryteria mamy przyjac, seria czy nie, ktore TDi itp.), ale jestem spokojny o wynik. A Lupo 1,4 75 nie ma co szukac przy 1,5 Hondy.

A odnosnie osiagniec technologicznych VW...hmmm Zespół 34 jurorów odpowiedzialnych za wybranie zwycięzcy międzynarodowej nagrody Silnik Roku 2000 ogłosił w dn. 16.06.2000 Hondę jako producenta najlepszych silników spalinowych na świecie. Cos jeszcze?? Silnik z S2000 F20C przez 5 lat z rzedu byl uznawany najlepszym silnikiem w klasie 1,8-2,0 (swoja droga dlaczego nie dziela silnikow na klasy ze wzgledu na moc, jak niektorzy znawcy tu proponowali :) ) Owszem silnik z nowego GTi jest ciekawy, a pojemnosci nie da sie zastapic, ale przy predkosciach rzedu 250 wzwyz.

P.S A co do tego, ze inne firmy rowniez stosuja zmienne fazy rozrzadu...hmmm wiele producentow ma rowniez wielowahaczowe zawieszenie - czy wszystkie rownie dobrze sie prowadza???

Zmieniony przez - ciastosz w dniu 2005-10-20 14:40:59

prawie jak JDM

rafee
 Wysłana - 20 październik 2005 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

no i pozamiatane !

"Cześć kle0 jestem nie wiem czy mnie kojarzysz byłam pare lat z deberem z forum"

VLAD.IV
 Wysłana - 20 październik 2005 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

Ciastosz kulturalnie wszystkich usadził

Zresztą i tak kazdy wie ze 3.0 V6 turbodiesel opla zmiata całą konkurencję - 177KM to MONSTRUM

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-10-20 15:17:06

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

ciastosz
 Wysłana - 20 październik 2005 15:22      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za glosy uznania, ale i tak mimo wszystko bym podyskutowal z ludzmi o odmiennym zdaniu...to rozwijajace :)

prawie jak JDM

Anjew
 Wysłana - 20 październik 2005 15:39      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad, nie wkrecaj ciastosza, bo jeszcze Cie nie zna i gotow pomyslec, ze to serio bylo...

mmaniacs.pl

VLAD.IV
 Wysłana - 20 październik 2005 15:41      [zgłoszenie naruszenia]

Bo mnie caly czas ta żenująca padaka z opla śmieszy... kurde inne marki robią tyle z 2.2 litra (toyota) albo 200KM z 2.4 (alfa) a opel wyskakuje z takim cudakiem wyśmiewakiem

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

ciastosz
 Wysłana - 20 październik 2005 15:52      [zgłoszenie naruszenia]

Oj Anjew masz az tak niskie mniemanie o mojej yntelignecji??? ;) Z pozostalych postow Vlada moglem sie domyslic, ze to sarkazm.

prawie jak JDM

Sir_Lukasz
 Wysłana - 20 październik 2005 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

owacje na stojaco dla Ciastosza

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 22 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

golf3 vs. civic

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22