FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20159 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja
golf3 vs. civic 
[powiadom znajomego]    
Autor "golf3 vs. civic"   

spychu
 Wysłana - 6 październik 2005 06:29      [zgłoszenie naruszenia]

BiG BoSs: "wiec wcale sie nie dziwie co wypisujesz"
Jedyny japoniec jakiegobym kupił to Nowa Accord z i-CTDI. Ze względu na kosmiczny moment obrotowy jaki większość tych aut osiąga już na serii.
A pozatym nie widze żadnego japońca którym mógłbym jeździć, podstawowa wada japończyków, jak dla mnie, to to, że trzeba je kręcić i kręcić i jeszcze raz kręci, żeby jechały.

Ja przyzwyczaiłem się do dużego momentu już od dołu i nie zmienie tego na wiertarke 8tys rpm :) Momentem lubie jeździć zarówno w słabym bo tylko 107KM - 307 HDi jak również w Mietku C SportCoupe 230 Kompressor i nikt mi nie powie, że moc na odrotach powyżej 6 tyś jest lepsza niż moment od 1500-1800 obr :) No i jak cierpią uszy powyżej tych 6 tyś obr :)Bo mietkiem robie V-Tec'a jak chce i kiedy chce :)

Bartus: "nie chodzi tu o to czy nowe lupo czy tam pasek z 2000 roku (150 KM to chyba nawet mlodsze musi byc) jest szybsze od cifa z poczatku lat 90."

Pasek był z 2002 roku, był w czasie przeszłym bo już go nie mam :)
Znam wiele aut z początku lat 90 które są szybsze od mojego byłego paska.

Sam byłem posiadaczem Omegi B z 1999 roku właśnie w 3.0 MV6, którą teraz jeździ mój brat i auto ma nahulane już ponad 297 tyś km i bierze znikome ilości oleju, a z silnikiem nie było nic robione podejrzewam od nowości. A było katowane nie raz i to dość ostro :) W dodatku popędzane jest LPG z sekwencji, co też ma wpływ na silnik.

Panowie rozumiem, że może i jesteście miłośnikami Hond ale ... :) Honda to nie najcudowniejsze auto na świecie :)

Pozdrawiam.

luqasVW
 Wysłana - 6 październik 2005 07:48      [zgłoszenie naruszenia]

bartus_ "wszystkie (wiekszosc) klasy w sportach samochodowych sa ulozone pod pojemnosci (a nie moce czy tez stosunek mocy do masy)" w sporcie sa całkiem inne zasady, ale jak juz przy tym jestem to w sporcie nie liczy sie tylko pojemność czy moc ale i szereg innych ograniczeń co do modyfikacji samochodów.

Big boss "Ja mam Honde ,welur , pełna elektryke , klime i jeszcze kilka pierdul." no tak masz bo data produkcji auta to pow. 2002
"W CRX z 90 roku nie mam praktycznie nic" i o to mi chodziło

"Piekne sa w srodku cala kupa kolorowych diodek nawed nie zrobili normalnych kontrolek , Decha z plastyku co strasznie trzeszczy i cala reszta gównianych matriałów" a w civicu było inaczej????
[aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65766109] ale ten środek jest piękny

VW RULEZ

BiG BoSs
Rockefeller
 Wysłana - 6 październik 2005 10:29      [zgłoszenie naruszenia]

Ty C SportCoupe 230 Kompressor porównujesz to 1.6 VTEC dobre sobie moze jeszcze cos wiekszego wybierz a moze porównamy spalanie tych samochów z 1.6 wiadomo ze nie bedzie takie momentu obotowego jak np Astra 2.0 16V GSI której poment siaka 200NM i która miazdzy Honde CRX ED9 jak i pewnnie VTECA.
Chetnie bym zobaczyl Jak ten kompresor sobie radzi z Honda NSX lub Lancerem EVO

luqasVW Civica mam z 97 , W CRX nie mam nic oprócz elektrycznego szyberdachu który byl w standardzie ,CRX byl pozbawiony luxusu i konstruktorzy skupili sie na Lekkiej wadze auta i duzej mocy.
Ale byly CRX z 90 reku z klima , elektryka i wspomaganiem zalezey od egzemplaza
Przyklad Civica podales Super 85r (starszego nie znalazles??) i tak wsumie nie jest taki trgiczny w porównaniu z golfem z 85 r
Wiem ze nie przekonam was do Japonskich samochodów i wcale nie mam zamieru bo szczerze to mam to gdzies czy ktos bedzie jezdzil Civikem czy Golfem i konczymy temat bo powstala nam tu spora sprzeczka która nie ma sensu
POzdrawiam!!!

Zmieniony przez - BiG BoSs w dniu 2005-10-06 10:32:47

Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia!

Znawca -

Anjew
 Wysłana - 6 październik 2005 10:32      [zgłoszenie naruszenia]

Zupelnie na marginesie dywagacji o objezdzaniu i silnikach (nie jestem uzytkownikiem ani Hondy ani VW), o desce, skoro kolega wspomnial: wyglad deski to rzecz gustu. Dla mnie praktycznie kazda deska Hondy wygrywa z kazda deska VW, jesli zestawimy auta z podobnego okresu, np Civic z przelomu 80/90 i Golf II... Golf III tez ma ponura, nudna i brzydka deche, choc i tak troche ladniejsza od II. Civic tej samej generacji dla mnie wygrywa zdecydowanie. Dopiero w IV VW zrobil nieco ladniej, lepsze materialy i tu moglbym przyznac podobne noty z Honda. Design zewnetrzny - w kazdej generacji ladniejszy Japonczyk. VW tez nigdy nie zrobil nic ladniejszego od CRX II... Ale, to rzecz gustu, jak wspomnialem. Dziekuje.

mmaniacs.pl

spychu
 Wysłana - 6 październik 2005 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego ja jestem zdania, że są zwolennicy Hondy, i zarazem są przeciwnikami V, i na odwrót, zwolennicy VW są przeciwnikami Hondy.
I jedni mówią swoje drudzy mówią swoje. Jedni wychwalają Honde drudzy VW.

Uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo będzie to wyglądało jak do tej pory, osoby jadący po VW wychwalający Honde i na odwrót, nic nowego to nie wniesie do tematu.

Odnośnie porównywania 230 Kompressor do 1.6 V-Tec.
Porównuje to dlatego, że:
1.6 V-Tec - 1000kg, 160KM dzięki przecudownym zmiennym fazą rozrządu.
230 Kompressor - 1500kg i tylko zwykły kompresorek dający 197KM z 2.3 litra pojemności.

Spalanie tch aut. OK. Tu plus dla Hondziawki, frajda z jazdy w V-Tecu żadna. Zarówno w mieście jak i w trasie. Natomiast C SportCoupe zupełnie inna bajka.

A na sam koniec pragnę dodać, że każdy jeździ tym czym lubi. Jedni lubią wysokie obroty Hondy (jak większość w tym temacie) inni lubią duży moment dostępny od samego dołu (np. Ja.). Myślę, że to będzie najlepsze na zakończenie. Bo nie ma co się sprzeczać, i kłucić, gdyż nie o to chodzi. Ważne, żeby osoba, która założyła ten temat była zadowolona z auta jakie zakupiła czy też zakupi, to właśnie ta dana osoba, będzie jeździła tym autem, a nie Ja czy ktoś inny, to jej auto ma sprawiać przyjemność z jazdy, i to ona ma być z niego zadowolona.

Pozdrawiam.

BiG BoSs
Rockefeller
 Wysłana - 6 październik 2005 11:07      [zgłoszenie naruszenia]

ostanie "frajda z jazdy w V-Tecu żadna" nie mów jak nie jezdziles DOHC VTEC:-]i nie wiesz co sie dzieje powyzej 5500 kiedy włacza sie VTEC<miodek>

Znawca -

spychu
 Wysłana - 6 październik 2005 11:29      [zgłoszenie naruszenia]

Mieliśmy zakończyć dyskusje,a tymczasem ciągnie się dalej :)

Miałem okazje jeździć 1.6 125KM, bo moja pani miała właśnie takiego Cifa z 92 roku w sedanie. Obecnie jeździ 110KM TDI spod znaku Audi :) I powiem, że wcale mi sie jazda tym nie podobała :)
V-Tec'iem jeździłem jako pasażer, i wrażenia mam mizerne, do 3/4 obrotomierza wielkie nic, później nagły kop do przodu. To jest taka wielka frajda, dla mnie to nie frajda, jak już wspominałem wole moment od 1500-1800 obr :) I to jest frajda, że np. w trasie przy 90km/h na 4 biegu wciskam sobie gaz, a jadący za mną dajmy na to kierowca V-Tec'a musi się najpierw namachać aby zredukować minimum do 3, i kręci i kręci a i tak nie daje rady :) Może i V-Tec to dobre auto, ale do ścigania a nie do codziennej jazdy, chyba nie zaprzeczcie, że autem z dużym momentem jeździ się w mieście dużo łatwiej, bo nie trzeba ciągle machać lewarkiem od biegów, a po drugie ekonomiczniej :)

MBVR6
 Wysłana - 6 październik 2005 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

Zupelnie na marginesie dywagacji o objezdzaniu i silnikach (nie jestem uzytkownikiem ani Hondy ani VW), o desce, skoro kolega wspomnial: wyglad deski to rzecz gustu. Dla mnie praktycznie kazda deska Hondy wygrywa z kazda deska VW, jesli zestawimy auta z podobnego okresu, np Civic z przelomu 80/90 i Golf II... Golf III tez ma ponura, nudna i brzydka deche, choc i tak troche ladniejsza od II. Civic tej samej generacji dla mnie wygrywa zdecydowanie. Dopiero w IV VW zrobil nieco ladniej, lepsze materialy i tu moglbym przyznac podobne noty z Honda. Design zewnetrzny - w kazdej generacji ladniejszy Japonczyk. VW tez nigdy nie zrobil nic ladniejszego od CRX II... Ale, to rzecz gustu, jak wspomnialem. Dziekuje.

NIE PISZ BZDUR ZE DESKA W HOMDZIE JEST ŁADNIEJSZ HEHE..... SUWAKI OD OGRZEWANIA PRZEZ ILE LAT BYŁY TAKIE SAME ?
Gusta i gusciki ja jednak wybieram gust i wole swojego golfa III vr6 niż jaką kolwiek suszarke.Który silnik w hondzie pracuje tak pieknie jak vr6 ?Pozdro

BiG BoSs
Rockefeller
 Wysłana - 6 październik 2005 14:25      [zgłoszenie naruszenia]

to wsumie normalne ze kazdy chwali swoje

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 6 październik 2005 14:28      [zgłoszenie naruszenia]

civic civic civic!!

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 22 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia