FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 140508 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
gpw ??? 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "gpw ???"   

mechanik15
 Wysłana - 22 luty 2009 21:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

ma do was pytanie.. czy opłaca mi sie inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych za 3 tyś ???? a jak tak to od czego zacząć?
i od czego wy zaczynaliście na gpw i od jakiej kwoty ?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 23 luty 2009 07:43      [zgłoszenie naruszenia]

Wg mnie 3k to dużo nie zwojujesz, możesz to poporciować na dwa pakiety po 1,5k i wejść w jakieś dwie spółki.

Ale nie spodziewaj się obecnie zysku 100% w miesiąc (co było możliwe w latach 2006-2007).

Przy dobrym szczęściu możesz zarobić 15% miesięcznie, wtedy sprzedaj z zyskiem i szukaj czegoś za co można by znowu zarobić z 10-15%.

Ale powiem Ci jedno NIE JEST TO ŁATWE

Obecnie trend na GPW jest boczny i ciężko ustrzelić spółkę pewniaka, a wahania kilkudniowo to średnio +/- 5% więc można i takie sumy zarabiać, ale przy 3k to nie wyjdzie dużo.

Jeśli myślisz długoterminowo (2-3 lata) to śmiało kup coś z WIG20 i odstaw na ten okres, a zysk masz wtedy raczej gwarantowany, dodatkowo powinny wpaść jakieś drobne dywidendy po drodze.

Do prostego inwestowania polecam konto eMakler w mBanku.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 23 luty 2009 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

kup coś z WIG20 i odstaw na ten okres, a zysk masz wtedy raczej gwarantowany,

No tu bym sie spieral

Ale dobrze ze napisales 'raczej'

na moj gust nie ma sie co pakowac teraz na iles lat. Bo mozna nie wytrzymac w polowie okresu i sprzedac ze spora strata... oczywiscie moze byc inaczej. Ale w obecnej sytuacji to ja widze tylko gre na krotko. Bez stresu a mozna zarobic. Oczywiscie jest dosc ciezko ja przykladowo odpuscilem i jade teraz tylko na certyfikatach i dobry % z tego uzyskuje na handlu tym. Na wejscie w spolki nie mam odwagi i czasu. Teraz sa takie wachania ze trzeba by bylo non stop siedziec przy kompie.

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 23 luty 2009 15:08      [zgłoszenie naruszenia]

Eska bessa wieczna nie jest

A właśnie zakupy powinno się robić w czasie bessy a w czasie hossy sprzedawać :D

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

WiemTo
 Wysłana - 23 luty 2009 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

no ale wiekszość ludzi kupuje paradoksalnie w czasie hossy

Brothers! Sisters! One day we will be free!

Eska
 Wysłana - 23 luty 2009 15:17      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz w czasie hossy kupujesz prawie bez ryzyka. CHyba ze kupujesz w jej szczycie

a jak kupujesz w bessie - to niby ok, fajnie - tylko ze nigdy nie wiesz czy to koniec bessy. Czy to jest dno dna czy moze tym razem bedzie inaczej i kryzys bedzie wiekszy a co za tym idzie gielda bedzie znizkowac dalej niz kiedykolwiek indziej
a jak wiadomo przy bessie spada wszystko 2x szybciej. Jak jest hossa to masz zyski za nic obojetnie w co wejdziesz to raczej zyskasz. Zreszta hossa nie przemienia sie w jeden dzien w besse. Jest sporo czasu zeby wyjsc z inwestycji jesli widac ze cos zlego sie dzieje

A ile potrwa bessa nie przewidzisz. Ryzykowna inwestycja ale oczywiscie mozna liczyc na spore zyski- to zalezy jakie kto akceptuje ryzyko

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

mechanik15
 Wysłana - 23 luty 2009 16:42      [zgłoszenie naruszenia]

No tak macie racje , ja bym chciał zacząć grać na gpw po wakacjach bo wtedy będę miał trochę kasy i chcę w coś zainwestować może to być nawet inwestycja długoterminowa..
obecnie czytam ebooki i gram na wirtualnej giełdzie na gra.onet.pl tylko jeszcze do końca tej giełdy nie czaję np skąd brać dokładne informacje o jakiejś spółce ?

anc_kozak
 Wysłana - 23 luty 2009 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

Z systemu ESPI (dawniej emitent) dostepne na stronach gazety/money/bankiera
z gazety "Parkiet"

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

mechanik15
 Wysłana - 23 luty 2009 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

Wielkie dzięki :)

RzEzNiKoZ
 Wysłana - 23 luty 2009 20:10      [zgłoszenie naruszenia]

Aktualnie dotykamy powoli dolkow na gpw. Co innego w stanach, tam moze byc jeszcze ostro ;)

Jak chodzi o inwestycje to i przy 3 tysiacach idzie zarobic, trzeba pamietac o jednej najwazniejszej rzeczy. GPW jest gielda mala, bardzo wrazliwa na wszelkie spekulacje i w czasie bessy szczegolnie, sporo wzrostow, to spekulacja pod jakies niejasne informacje zwykle.

Ja inwestuje raczej srednio/dlugoterminowo za wiekszosc kasy, zostawiajac sobie jakies kilka tysiecy na szybka spekulacje czy tez Day Trading.

Co do wchodzenia dlugoterminowego, to mysle ze juz na naszej gieldzie mozna zaczac powoli, rozkladajac wejscie na jakis okres czasu, usredniajac ewentualne spadki.

No i z WIG20 radzilbym unikac TPSA. Slabo spada ale i slabo rosnie zwykle ;)
Banki wygladaja teraz calkiem calkiem, przy takiej przecenie i zyskach jakie wlasnie pokazuja za 2008. Z drugiej strony ryzyko zawsze jest, bo to banki w koncu, kryzys przezywaja

Zmieniony przez - RzEzNiKoZ w dniu 2009-02-23 20:11:35

mechanik15
 Wysłana - 23 luty 2009 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

No nie wiem ale moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie kupować jakieś akcje i to za 3 tys ponieważ teraz są za duże spadki na naszej giełdzie :/

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

gpw ???

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Warto przeczytać: Oplata PZU | podatek za część spadku | Jak sprawdzić datę ukazania się sprawozdania finansowego spółki za ubiegły rok obr.? | Rozliczamy PIT-y | Ktoś przetwarza moje dane osobowe. | jaka forma opodatkowania działalności gospodarczej? | uprawnienia budowlane | stworzenie serwisu internetowego | Wypadek w pracy | Wypadek w pracy. | Zaświadczenie z urzędu skarbowego a stypendium. dochody z zagranicy, ważne | Zapłacony mandat po terminie | Problem z oczerniajacym zdjęciem | Zakup- ubezpieczenie auta. problem | W którym akcie prawnym ... | Allegro, sprzedałem towar i wysyłałem, nie doszedł. | Koaella | -marcin-ek | marcin-ek | marcin ek | marcin ek | yennie | owijki | wróżbita maciej | Biała Podlaska | opis firmy po angielsku | brak seksu | zemsta brak seksu | front wyzwolenia | samotnosc | saga zmierzch | pytanie do | koniec | koniec swiata | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.