FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1328 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
grzywne- potrzebna niezwloczna pomoc 
[powiadom znajomego]    
Autor "grzywne- potrzebna niezwloczna pomoc"   

jerry20
 Wysłana - 1 listopad 2009 17:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam wiec moj problem jest nastepujacy:
Zostalem oskarzony wraz z 3 kolegami o (tu smieszna wrecz sprawa) wyrwanie 5 tyczek z grochem na dzialkach podczas urodzin kolegi w tych okolicach. Wlasciciel podal sprawe do sadu wartos strat okreslil na 50zl... Po przesluchaniach oraz zakonczeniu sprawy sad uznal nas winnych (nie wiadomo na jakiej zasadzie, skoro nikt nie widzial ze to my a jedyny dowod to ze tylko my sie oddalilismy na 5minut na papierosa pogadac) ale pomijajac ten fakt stalo sie jak stalo dostalismy 600zl grzywne +koszta sadowe.
O mnie: nie pracuje, nie ucze sie, nie mam majatku, jest to moja pierwsza sprawa, nigdy nie bylem karany
W zwiazku z tym nie mam pieniedzy na zaplacenie tych grzywnych i chcialbym serdecznie prosic o pomoc jak napisac odwolanie czy cos, moze inne pismo? Jak zrobic aby tego nie placic, kazda informacja bedzie przydatna, zwlaszcza ze jestem niewinny i szkoda miec akta o "kilka patykow" ktore i tak nastepnego dnia tam rosly. Prosze o zrozumienie i pomoc.
Z gory dziekuje.

Czy tez moze z braku odpowiednich dowodow poniewaz nikt nas nie widzial jakby nie patrzac ani nic napisac "Wniosek o sporządzenie uzasadnienia i o doręczenie
wypisu wyroku z uzasadnieniem"

baruch
 Wysłana - 3 listopad 2009 07:19      [zgłoszenie naruszenia]

Najkrócej-po otrzymaniu wyroku z uzasadnieniem można złożyć apelację. Nie zawadzi więc wystosowanie takiego wniosku. Przeczytasz uzasadnienie i będziesz się zastanawiać co dalej. Od otrzymania wyroku z uzasadnieniem masz 7 dni na pisemną apelację (chyba że ustawa stanowi inaczej-będziesz miał to na pewno w pouczeniu.)
(pdst. prawna: art. 105 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia)

Powodzenia.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2009-11-03 07:20:55

brak czasu

Specjalista -

_FIGHTER_
 Wysłana - 4 listopad 2009 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Mozesz też napisać podanie do sądu z prośbą o rozłożenie płatności na raty,sądy raczej z tym problemu nie robią i rozłożą Ci płatność na np. 10 miesięcy. Jeśli nie zgadzasz się z wyrokiem możesz się odwoływać do Sądu Apelacyjnego.

INSOMNIA
 Wysłana - 4 listopad 2009 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

straty na 50 pln, a grzywna 600 ? to grubo dostaliście

baruch
 Wysłana - 4 listopad 2009 18:58       [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli nie zgadzasz się z wyrokiem możesz się odwoływać do Sądu Apelacyjnego.

Hola hola, apelacja przysługuje do sądu okręgowego. Sąd apelacyjny (mino tej nazwy) jest właściwy w/s odwołań od orzeczeń sądów okręgowych.

brak czasu

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

grzywne- potrzebna niezwloczna pomoc

Warto przeczytać: mandaty od strazy miejskiej | TV wprowadza w blad klientow - co mozna im zrobic? | jak "zerwać" ze szkołą... | pożyczka bez umowy | Przeterminowany towar. | Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym...pytanie | zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych(...) | Podatek "od wzbogacenia" | sprawa o posiadanie narkotyków.problem z za zarzutami.pomózcie | Przedluzenie promocji+oplata | "praca licencjacka" | Umowa kupna sprzedaży samochodu | O kryzysie filmików kilka | Zaległy mandat | renta rodzinna | Skrzynki Pocztowe | giełda | afryzmy sentensie | radwanska | utworzył się we wczesnych latach 90 w compton, biednym przedmieściu los jeszcze ladowarke dorzucampokrowiec taki na zameczek no i kabel usb | chamskie antysemickie vol 14 | malczan | V-mann | V mann | monety zza ucha | floss | Kluska | hydrobiologia | płodne | smile mdma opis tabletki | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | krzy5iekk | pierś | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.