FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4820 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
ile można czekać na odpowiedź 
[powiadom znajomego]    
Autor "ile można czekać na odpowiedź"   

boziol
 Wysłana - 18 luty 2010 15:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam. Czy jest jakiś określony termin do którego musisz otrzymać odpowiedź? Zostałem obciążony karą, napisałem pismo i wysłałem 1 lutego i do tego momentu zero odpowiedzi. Czy muszą wysłać odpowiedź do jakiegoś konkretnego czasu? pozdr

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 18:02      [zgłoszenie naruszenia]

Kolego,ale sprecyzuj o co biega. Jakie terminy,jaka odpowiedz,jaka kara , jaki organ? Mozxe Ci ktos opowie bo na tak postawione pytanie np. ja odpowiedzi nie znam. Kazdy organ ma jakies terminy i nie moze byc tak, ze cos wyslales i lezy bez odpowiedzi...Organy jednostek samorzadowych stosuja kpa i stad biora terminy, sady stosuja kpc i stamtad biora terminy, Kierownicy uscv biora terminy z asc i krio....Na tak posatwione pytanie ciezko udzielic Ci odpowiedzi.

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 18:06      [zgłoszenie naruszenia]

sorki ale nie mam pojecia jak edytowac poprzednia odpowiedz:((( a jeszcze mi przyszlo do glowy np organy podatkowe maja ordynacje podatkowa i tam terminy swoje....dlatego jesli chcesz odpowiedzi napisz konkretnie do kogo pismo, w jakiej sprawie i czego zazadales to bedzie latwiej znalesc Ci odpowiedni przepis mowiacy jaki termin ma dany organ.

ariana20
 Wysłana - 18 luty 2010 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

pismo- to moze byc odwolanie, zazalenie, żądanie czy wyjaśnienie i szereg innych takich jak np skarga...wiec tak jak pisze przedmowca sprecyzuj tez jakie pismo wyslales

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

piotr3
 Wysłana - 18 luty 2010 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

tyle że "oni" czyli wszelkiej maści urzędy, ministerstwa itp z reguły sie terminów co do odpowiedzi na pytania nie trzymają wiec sie zbytnio nie sugeruj tym

Znawca -

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

chłopcze w urzędach nie ma czegos takiego jak odpowiedz na pytanie, chyba ze ustnie jak sie zgłosisz i zapytasz. Ty nie składasz na pismie pytania tylko podanie, prosbe , wniosek, oswiadczenie itp. Na wszystko maja paragrafy i art. i jesli nie powiesz o co chodzi to nikt Ci tu nie pomoze . Sorry.

piotr3
 Wysłana - 18 luty 2010 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

głupoty gadasz, ustnie to sobie można pytania zadawać na targu czy pomarańcze słodkie

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-02-18 18:58:42

Znawca -

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 19:18      [zgłoszenie naruszenia]

piotr masz racje,ale kazde pismo jest czyms-podaniem,prosba, niech ci bedzie,ze i pytaniem,ale i tak nie powiemy koledze jaki ten organ ma termin na odpowiedz:D jesli to jest np. zwykle pytanie o bzdure w najzwyklejszym urzedzie to zakladam,ze urzad odpowie "bez zbędnej zwłoki" jednak nie później niż w terminie miesiąca, tak? Jesli to była skarga to tym bardziej minimum miesiąc a jak sprawa skomplikowana to i dwa:D nie ma sensu gdybac:) chlopak podejrzewam oblatany i znalesc przepis umie. A jak nie ma niby dostepu to jak swiadomy to powinienj wiedziec, ze kazdy urzad gminy/miasta ma obowiązek udostepniac dzienniki ustaw elektronicznie tez:) trzeba sie wybrac i posprawdzac przepisy:) Kolego wiesz jakie pismo pisales wiec bedziesz wiedzial jakich przepisow szukac:)

ariana20
 Wysłana - 18 luty 2010 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

dokładnie tak jak wyżej- różne pisma różne terminy...a terminy są ważne i jeżeli urząd się do nich nie stosuje to przysługuje skarga na bezczynność organu. Swoją drogą, że sankcje są za to żadne, ale zawsze sugeruje się organowi wyższego stopnia nad organem oskarżonym o bezczynność, że coś w urzędzie niżej jest nie tak.
a w przypadku rażącego uchylania się urzędu od obowiązków przysługuje petentowi oczywiście po szeregu czynności również odszkodowanie.

Wszystko reguluje Kodeks Postępowania Administracyjnego- tam również info o terminach do załatwienia sprawy- art. 35 Skargi mają inne terminy- najpierw 7 dni na tzw. samokontrolę organu niższego stopnia, jak nie to 30 dni dla organu wyższego na rozpatrzenie.

piotr urzędnik ma obowiązek do udzielanie ustnych odpowiedzi i wskazówek na pytania zadane przez petentów-są to główne zasady postępowania administracyjnego (rozdział 2 Kodeksu art.6-16)

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-18 19:51:30

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 20:12      [zgłoszenie naruszenia]

ariana -oczywiscie,ze masz racje z tym rozdzialem 2 ,to tez mialam na mysle. Jednak mnie chodzilo juz zwyczajnie bez przepisow o taka rzecz: kto normalny pisze na pismie jakies pytanie, np. chce zalatwic pozwolenie na budowe jakie mam przyniesc dokumenty?, albo chce wziac slub co mam zrobic? albo jak zalatwic zezwolenie na sprzedaz alkoholu? Tak najzwyczjniej na swiecie to mialam na mysli, ze raczej do urzedow od razu pisze sie podania czy wnioski a pytania zadaje sie wczesniej (czy dzwoni czy podejdzie osobiscie)...Przynajmniej ja tak robie. Wiec nie bardzo rozumiem co kolega mial na mysli wyslal na pismie "pytanie" ? Ale tak ariana- calkowicie sie zgadzamy:)

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 20:18      [zgłoszenie naruszenia]

Ale Ale! Ariana my tu walimy paragrafami z kpa a moze kolega pismo zlozyl do sądu? i chodzi o kpc? hehhehe albo do komornika,policji, wojewody itd itp ? ehheheheheh

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

ile można czekać na odpowiedź

Strony: 1 2

Warto przeczytać: sam nie wiem jak to nazwac. | Mus przyłączenia sie do kanalizacji? | pobicie. | Przydzielanie NIP | Czy wpisanie oceny w indeksie bez podrabiania podpisu może mieć konsekwencje? | Kwota mandatu za naruszenie znaku "zakaz wyprzedzania" | Kto jest adresatem normy kompetencyjnej? | odpowiedzialność karna posiadacza pojazdu | czy grozi mi poprawczak | bz wbk i konto <30 | mandat | NIEPRAWIDŁOWY MANDAT | Przepisanie ziemi od babci. | przewóz gotówki samolotem | Czyn z art. 268a par1 i art.278 par2. | Jak to jest w przypadku blizniakow | Polskie cytaty | Opisy gg | lokatorzy serial | nie chce byc juz dziewica | fame mma | gdzie poznać ludzi na piwo | mieszanie piwa | pismo święte | Russian teacher grochow dp | sex opowiadania w dzieciństwie | sex z rodzeństwem | siostry lesbijki | opowiadania rodzeństwo | lesbijki pierwszy raz | pierwszy raz lesbijki | opalanie nago | cristian91 | opowiadania erotyczne siostra brat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.