FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 57460 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
inżynieria środowiska/budownictwo/geodezja 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "inżynieria środowiska/budownictwo/geodezja"   

m4444ti
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 17:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam,

jestem tuż przed maturą, więc jak wszyscy myślę nad wyborem kierunku studiów, jestem po profilu mat-fiz, ogolnie interesują mnie te przedmioty nie mam z nimi problemów, dlatego wybrałem politechnikę (warszawską), kierunki na które zamierzam starać się o przyjęcie to:
-inżynieria środowiskowa
-geodezja
-budownictwo
podane w kolejności od najniższych progów punktowych, na pierwsze dwa kierunki dostanę się raczej bez problemów, wszystkie z trzech kierunków interesują mnie. tyle tytulem wstepu teraz do sedna, chcialbym poznac Wasze opinie na temat wyzej wymienionych kierunkach/ poznac opinie osob sudiujacych i absolwentów/ poźniejszego wynagrodzenia.

z gory dzieki :)

ps: uzywam wyszukiwarki

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

Idź na geodezję albo budownictwo, ale z naciskiem mówię, że na geodezję. Roboty po tym pełno, ciężkie studia, ale naprawdę zawsze w cenie to raz, a dwa godziwe pieniądze za to możesz dostać. Pensji Ci tu nikt nie poda dokładnej, bo to kwestia miasta, firmy, specjalizacji itd. Inżynierię środowiska bym sobie darował, jeżeli wybieraszz tych trzech, bo raz że to jak na politechniki to oblegany kierunek i sporo ludzi to kończy jak na techniczne studia, a i moim zdaniem perspektywy nieporównywalnie mniejsze niż po tych dwóch kolejnych kierunkach.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-04-29 21:57:33

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

prezes85
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

Pan Śmierć Nie masz pojecia.

Dobra inaczej. Napisz mi czym sie rozni inzynieria srodowiska a budownictwo, czytaj kariera zawodowa po tym?

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2009-04-29 22:11:19

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Znawca -

m4444ti
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:22      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki za odp, odnośnie geodezji to jeszcze nie spotakłem się z osobą, która narzekałaby na brak zajęcia, studia raczej ciężkie ale czy cięższe od budownictwa ?

prezes jakia jest Twoja opinia ?

prezes85
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:27      [zgłoszenie naruszenia]

Sam kończe Inżynierie Środowiska i praca jest tak samo jak po budownictwie czy geodezji.
Zalezy co lubisz.

Idź też na dobra uczelnie co uczy konkretnego kierunku. Po inzynierii srodowiska w krakowie przyjmuja do pracy tylko po polibudzie. uniwersytet rolniczy i agh ksztalci nie wiem kogo ale tez sie tak nazywa tam ten kierunek.

Po inz srodowiska masz mozliwosc wyrobienia uprawnien BUDOWLANYCH
jak po budownictwie tyle ze w zakresie instalacji grzewczych, wentylacji, klimatyzacji, kanalizacji, wodociagow i gazu.

Czyli projektujesz sieci zewnetrzene lub instalacje zewnetrzne lub nadzorujesz ich wykonanie.
Inż. Środ = Budownictwo
tylko inna specjalnosc

tu masz progi na nasza polibude:
[http://www.pk.edu.pl/rekrutacja/index.php?option=com_content&task=view&id=178&Itemid=234]

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2009-04-29 22:28:43

Weź nie pierdol bejbe.

Znawca -

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:30      [zgłoszenie naruszenia]

"Inżynieria środowiska-zajmujesz się m.in<w zależności od specjalizacji>. wykonywaniem jakichś melioracji, wszelkiego rodzaju technologie związane z ogrzewaniem, zaopatrywaniem w wodę, gaz i inne takie rzeczy, zachowując przy tym oczywiście wszelkie środki zapobiegające nadmiernej ingerencji w środowisko naturalne i otoczenie"-za forum politechniki mojej.

"Budownictwo-dziedzina działalności człowieka związana ze wznoszeniem obiektów budowlanych, podległa dziedzinie nauki jaką jest Inżynieria lądowa. Jest to również gałąź wiedzy praktycznej, techniki stosowanej przy budowaniu. Jego głównym zadaniem jest wznoszenie nowych obiektów budowlanych. Zajmuje się również przebudową, odbudową, modernizacją i konserwacją obiektów już istniejących."

Za wikipedia i strona budownictwa mojej politechniki.

A tak ode mnie to chyba jest różnica, skoro te dwa kierunki istnieją niezależnie od siebie.

Więc jeżeli dla Ciebie robienie instalacji, a budowanie całych budynków to jest to samo to brawo Uprawnienia to sobie możesz zrobić po każdym kierunku-mów co jest po skończeniu samych studiów, a nie zrobieniu 15 patentów do tego

Aha i jeśli sądzisz, że stawki po inżynieri środowiska a geodezji są porównywalne, nie mówiąc już o wkładzie pracy, to również gratuluję

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-04-29 22:33:46

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

prezes85
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Uprawnienia bez ograniczeń uprawniają do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w danej specjalności i rodzaju, dla każdego obiektu. Natomiast ograniczony zakres uprawnia do pełnienia tych funkcji tylko dla prostych, typowych i niewielkich obiektów zdefiniowanych w przepisach. W tym przypadku są mniejsze wymagania do uzyskania takich uprawnień , co do posiadanego wykształcenia (średnie lub pokrewne). Uprawnienia nadawane są w specjalnościach (wymienionych w art. 14 ust. 1 pb.) w ramach, których można dodatkowo wyodrębnić specjalizację (art. 14 ust. 2 pb). Specjalności:

1. architektoniczna

2. konstrukcyjno-budowlana

2a. drogowa

2b. mostowa

4. instalacyjna (tzw. "sanitarna") w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych

5. instalacji (tzw. " elektryczna") w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych

To pogrubione masz po inż. srodowiska

1- architektura 2a i b- budownictwo 4- inż. srod. 5- elektrotechnika

Aha i jeśli sądzisz, że stawki po inżynieri środowiska a geodezji są porównywalne, nie mówiąc już o wkładzie pracy, to również gratuluję

Niewiem czy ciezej latać z łatą za geodetą czy stac przy robotnikach.

Tu jeszcze masz przyklad punktu z SIWZ przetargu publicznego:
7. Dokumenty potwierdzające że Wykonawca dysponuje pracownikami posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania pracami budowlanymi w zakresie sieci kanalizacyjnych i robót drogowych oraz aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2009-04-29 22:42:17

Weź nie pierdol bejbe.

Znawca -

Xeros

PESYMISTA

Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

nom znajomy za******lał/la z łata i srednio to sobie chwali

iś spoko jest, niwelator czy teodolit mozna ogarnac, albo poprzelewać duperele do probówek, tylko z wydymałą troche lipnie. na 1 roku przynajmniej...

prezes85
 Wysłana - 29 kwiecień 2009 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

Więc jeżeli dla Ciebie robienie instalacji, a budowanie całych budynków to jest to samo to brawo Uprawnienia to sobie możesz zrobić po każdym kierunku-mów co jest po skończeniu samych studiów, a nie zrobieniu 15 patentów do tego

Powiedz mi w takim razie czym sie rozni koles po bud bez uprawniein a koles po inz srod bez uprawnien?
Po tych kierunkach po studiach samych to ****a masz.

Tak jak lekarz robi specjalizacje, prawnik aplikacje to inz budowlany robi uprawnienia.

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2009-04-29 22:48:35

Weź nie pierdol bejbe.

Znawca -

don_Provi
 Wysłana - 30 kwiecień 2009 00:22      [zgłoszenie naruszenia]

panie "śmierć", kolega chyba wie że po geodezji w życiu tyle nikt nie zarobi tyle co po inż. środowiska... zastanów się kto ma lepszą kasę, gość który ma firmę zajmującą się montażem klimacyzacji i instalacji ogrzewania czy gość który ma pod sobą geodetów, którzy mają mimo wszystko łeb na karku i przy każdej lepszej ofercie zmienią firmę lub wydymają szefa?

a to czy zarabiasz 2-3k u kogoś TUŻ po studiach nie robi już różnicy czy jako geodeta czy jako instalator...

polecam nie wypowiadać się w sprawach o których się nie ma bladego pojęcia

rss20
 Wysłana - 30 kwiecień 2009 01:11      [zgłoszenie naruszenia]

don tylko widzisz mozna zrobic i tak: zachaczyc sie na jakis czas u kogos, nabrac realnego doswiadczenia i zaczac swoja dzialalnosc. wtedy kasa jest na serio konkretna.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 69 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

inżynieria środowiska/budownictwo/geodezja

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

Warto przeczytać: Komputery samochodowe/stacja obsługi pojazdów/mechanika samochodowa | AP edukacja - opinie | Publicystyka ekonomiczna AE Poznań | Czy takie studia się opłacają? | Co wybrac | Studia podyplomowe. | dziennikarstwo muzyczne | Czy jest jeszcze szansa? | Czy uczelnie ubezpieczają studentów zaocznych??? | 3x zachowanie naganne pod rzad LICEUM | Najlepszy kierunek po mat-fizie? | Problem ze szkołą - WAŻNE, PILNE | Zarządzanie / Ekonomia | wielki problem:-( | studia | Komis, a matura | m jak milosc1283 | pęknięty dowód | dowód samolot | playboy maxim | s animal oppowiadania eks aon | hoshino nami | Masowanie penisa stopami | nk kalisz | musicocompany | jak odzyskać login | liceum | jak wrócić do kobiety | mlodsza siostra | maxon | radośnie minetka | ola kot | ckm 2017 | deerhunter | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.