FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2050 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Języki Obce
języki skandynawskie - który najbardziej opłacalny? 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
norweski 
szwedzki 
duński 
fiński 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "języki skandynawskie - który najbardziej opłacalny?"   

un_garcon
 Wysłana - 7 listopad 2010 20:35    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam pytanie czysto teoretyczne: który z języków skandynawskich byłby najbardziej przydatny? Np. przy potencjalnej emigracji (na długo/zawsze) czy wyjazdach do prac sezonowych.

Kisielu
 Wysłana - 8 listopad 2010 06:54      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli już jechać to któregoś z tych krajów, ty chyba najlepiej do Norwegii.
A tam to raczej angielski jest potrzebny i się wszędzie dogadasz.

Zresztą koleżka niedawno wrócił i twierdził, że czasem Norweg z drugim Norwegiem po angielsku gadają, bo tam mają rożne dialekty i ciężko się zrozumieć

o: [pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_norweski]

Zmieniony przez - Kisielu w dniu 2010-11-08 06:56:28

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 8 listopad 2010 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

Do potencjalnej emigracji albo wyjeździe do prac sezonowych do tych krajów to angielski wystarczy-Skandynawowie swobodnie mówią w tym języku i co najważniejsze-chętnie<w przeciwieństwie do Francuzów np.>, więc powinno być ok. Do mnie jak przyjeżdżali na uczelnię ludzie ze Szwecji i Danii to każdy mówił płynnie po angielsku, to samo jak byłem w Szwecji na wycieczce-każdy przechodzień<od babci po gówniarza> odpowiadał mi po angielsku jak o coś pytałem bez problemu.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Duncanlove
 Wysłana - 8 listopad 2010 12:35       [zgłoszenie naruszenia]

Jak chcesz sie nauczyć ktoregoś ze skandynawskich języków to wybierz ten którym się posługują w danym kraju. Jednak jak nie masz na to ciśnieina to sie dogadasz po angielsku, duny np. też elegancko język kaleczą więc nie ma się co przejmować

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

języki skandynawskie - który najbardziej opłacalny?

Warto przeczytać: [ang]FREE RICE | Opis pokoju [niem] | Rosyjski-ile czasu? | dialog po niemiecku | ulotka o postepowaniu w sytuacji zagrożenia- język angielski | co powinno sie robic w sytuacji zagrożenia pozarem oraz jak zapobiegac powstawaniu | J.Niemiecki, dokument z III rzeszy. | czas przeszły po dass-odp na 1 pytanie:) | Najlepszy Przyjaciel | Potrzebne szybkie tlumaczenie 3 wyrazow | [ang] łatwy tekst do sprawdzenia | [lac] prosze o szybka pomoc | J. niemiecki, tumaczenie do sprawdzenia i poprawienia | Interest Rate Derivatives Trader | [ang]do sprawdzenia list | 2 zdania z angielskiego | Jak wyprostowac skore | prasowanie skory | prasowanie kurtki ze skory | problem ae wspomaganie vectra c | filologia angielska | najlepszy wiosenny | ściąganie | nagi | empik | kod ograniczeń nokia 6103 | szefowa | teleturnieje | przysłowia | przesądy | roksa w niemczech panie | zdradzila | rozwod | samemu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.