FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8287 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
jak pokonać strach przed odrzuceniem .. artykuł 
[powiadom znajomego]    
Autor "jak pokonać strach przed odrzuceniem .. artykuł"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Strach przed odrzuceniem

Po kilku radach na temat rozpoczynania rozmowy z kobietą warto byłoby się zastanowić nad kwestią, czy tak naprawdę jest sens rozpoczynać z kobietą rozmowę. Pomyślicie sobie pewnie - co za wariat - przecież trzeba jakoś rozpocząć znajomość z kobietą. A jak to zrobić, jeśli nie rozmawiając z nią. I macie rację. Dlaczego jednak część z was zamiast podejść w knajpie do babki, która wam się szalenie podoba i zaproponować drinka, woli stać w milczeniu i tylko kontemplować wzrokiem swój obiekt pożądania. Boicie się - ale czego? Odpowiedź jest prosta - odrzucenia. Boicie się, a z każdym nowym, niekorzystnym doświadczeniem ten strach się potęguje. Do tego stopnia, że nie umawiacie się na randki wcale lub tylko wtedy, gdy kumpel zorganizuje wam jakąś babkę. To przecież żenujące - jesteście młodzi,, świetnie wykształceni, obrotni, przedsiębiorczy, radzicie sobie z podejmowaniem decyzji zawodowych wzorowo, a tymczasem na widok spódniczki, od której możecie dostać coś więcej niż kawę i papiery do podpisania, panikujecie ze strachu, oblewa was zimny pot i wmawiacie sobie, że nie dacie rady zaprosić jej na drinka.

Taki przykład:
Od roku nie mogę przestać myśleć o tej kobiecie. Ma wszystko, o czym facet może zamarzyć - nie tylko posiada wspaniałe poczucie humoru, ale nie jest też zazdrosna, zaborcza. Absolutnie nie jest materialistką. Przy okazji jest miła, dojrzała, odpowiedzialna i ma najbardziej seksowny uśmiech na świecie. Pragnę bardzo porozmawiać z nią, zaprosić ją do kawiarni lub do kina, ale nie potrafię się przemóc - tak bardzo obawiam się, że mi odmówi. Z każdym dniem boję się tego bardziej. I boję się też, że wkrótce znajdzie się ktoś bardziej ode mnie zdecydowany, kto mi ją odbierze. Jak mam się pozbyć mojego panicznego strachu przed odrzuceniem?

Facet został tak przez naturę dziwnie skonstruowany, że radzi sobie w sytuacjach ekstremalnych, jest silny, waleczny i bojowy. Ale boi się jednego: właśnie odrzucenia. Obawa, że może zostać odrzucony paraliżuje go i jego wysiłki w celu zdobycia kobiety, na której mu zależy.

Niektórych tak przeraża możliwość odrzucenia, że gotowi są przejść przez pole minowe niż podejść do kobiety i zaprosić ją na randkę. To całkiem naturalny odruch. Często widać w barze, jak facet łyka jednego szybkiego, łapie kilka głębokich oddechów i dopiero wtedy rusza do boju. Nabiera w ten sposób pewności siebie. Ale tych bardziej nieśmiałych z was ta metoda nie przekona. Co więc zrobić, by pozbyć się uczucia obawy o odrzucenie? Należy wywołać w sobie silniejszą obawę stracenia niepowtarzalnej okazji.

Sam to zrozumiałem, gdy zobaczyłem, że dziewczyna, o której myślałem i której się przypatrywałem od dłuższego czasu, zaczęła spotykać się z moim kumplem. On był bardziej zdecydowany niż ja i nie bał się tak jak ja - odrzucenia. Mogłem sobie tylko pluć w brodę. Zrozumiałem wtedy, że straciłem niepowtarzalną okazję. Teraz, przed podejściem do kobiety zawsze staram się wywołać myśli, co by było, gdybym nie podszedł. Nic. No właśnie - nic! Moja sytuacja nie uległaby w żadnej mierze poprawie, a co gorsza - straciłbym kolejny obiekt pożądania. Trochę to przypomina odwracania kota ogonem, ale mówię wam - skutkuje. Zdecydowanie łatwiej mi jest zaprosić kobietę do drinka czy do kina. Jestem pewniejszy siebie. Głos mi się trzęsie i wypadam zdecydowanie bardziej przekonująco niż niegdyś.

Przyznajcie się, że boicie się odrzucenia, bo to zaniża waszą samoocenę. Ale przecież nie ma powodów wmawiać sobie, że jesteście gorsi tylko dlatego, że jakaś kobieta odpowiedziała odmownie na waszą propozycję randki. Ona was w tym przypadku wcale nie odrzuciła - nie można kogoś odrzucić, jeśli się kogoś absolutnie nie zna. Odmówiła ci być może dlatego, że:
- już się z kimś umówiła,
- jest mężatką,
- ma zły dzień,
- nie ma ochoty z nikim rozmawiać,
- lubi cię, ale przyjęła pozycję powszechnie obronną - szczególnie w klubach.

Ważną rzeczą, godną zapamiętania, jest fakt, że każdy na tym świecie ma swój własny, indywidualny gust. Kobiety szukają - tak jak i my, faceci - swojego ideału. Jeśli więc jakaś babka ci odmówi, to znaczy, że nie pasowałeś do jej obrazu księcia z bajki.

Podrywajcie tyle kobiet, ile tylko zdołacie. W końcu przestaniecie się przejmować porażkami i zwiększycie szansę na to, że poznacie tą jedną jedyną.

Źródło [www.he.com.pl]

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Raptor10
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:16      [zgłoszenie naruszenia]

moim zdaniem zaden artykuł nie powie jak opanować strach , jak poderwać dziewczyne bo to trzeba przezyc w artykule moze byc opisanych mnostwo sytuacji a w rzeczywistosci i tak wydarzy sie zupełnie co innego , najlepiej sie obracac dużo w towarzystwie dziewczyn czy kobiet z czasem sie przywyknie i nie bedzie z tym problemów

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

Messim
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:40      [zgłoszenie naruszenia]

Napewno jest w tym troche prawdy ze nie podcodzac do kobiety mozna duzo stracic

A jak podejdziemy i nawet odzuci nasza propozycje to nic wielkiego sie nie stanie

Ogólnie to jest zajebiście

Andromedaa
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 18:33      [zgłoszenie naruszenia]

Szukajcie, a znajdziecie .... Jak to mawiają Najważniejsze, żebyście Panowie próbowali, nie zrażali się. Kiedyś traficie na tą Jedyną, która Was nie odrzuci. My kobiety też mamy z Wami takie problemy Najważniejsze to szukać, próbować, walczyć. Pozdrawiam.

Ekspert -

nioonia
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

A jak podejdziemy i nawet odzuci nasza propozycje to nic wielkiego sie nie stanie racja...
lepiej zalowac rzeczy ktore zrobilismy niz tych na ktorych nie mielismy odwage.
po co pozniej gdybac? 'a moze jednak jakbym zagadal to by mnie nie odrzucila...' itp. czasem to trudne ale nalezy probowac i isc do przodu

Znawca -

Cronos
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 20:12      [zgłoszenie naruszenia]

Ale nie powiedziałbym, że to zawsze strach przed odrzuceniem powoduje, iż nie podchodzimy do kobiety. Czasem ludzie są po prostu tak nieśmiali w kontaktach z płcią przeciwną, że paraliżuje ich sama rozmowa.

Kiedy rozum śpi budzą się Kaczory..

MR.MST
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

No wlasnie...czasem bywa tak,ze poznaje sie duzo roznych dziewczyn,ale na tym koniec.

Andromedaa
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

Kto nie ryzykuje, ten nic nie traci, ale też nic nie zyskuje.

Ekspert -

Koupaq
 Wysłana - 14 wrzesień 2005 00:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ehhhhh... bo tak to juz jest, że jak facet jest spoko, to nie potrafi sie reklamować, a jak palant to i by sobie billboard o treści "mała - to jest twoja szansa - tel. xxxxxxxxx , prosić zwierzaczka" postawił - życie :(

LOL

Pudzian182
 Wysłana - 14 wrzesień 2005 00:59      [zgłoszenie naruszenia]

Andro no.. szkoda ze jeden sog na dzial przysluguje

Wszystko co mamy jest w naszych sercach:
miłość, nienawiść, duma i szyderstwo!

Muzyka dla muzyki, chuj dla polityki...

Znawca -

Babs5
 Wysłana - 14 wrzesień 2005 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

dobry artykul

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]