FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2185 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
jak spowolnić internet?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "jak spowolnić internet??"   

kochamMMA
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 17:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

dość specyficzne pytanie, ale muszę spowolnić internet. sytuacja jest taka ze zakupiłem neostrade do 10 mb i miałem 4 mb przez 10 dni okresu próbnego i było to do zaakceptowania. po upływie 10 dni obniżono mi predkosc do 2 mb, a od dzisiaj mam 1,12 mb. żeby dało się rozwiązać umowę jak przyjedzie monter testować łącze musze mieć poniżej 1 mb. da sie to zrobić jakoś?
zresztą z tą neostradą strasznie w chyja leca, dzwoniłem kilka razy na pomoc techniczną. za pierwszym razem usłyszałem że mam zakłócenia na lini, ale żebym poczekał chwile i naprawi i rzekomo hulało mi 5 mb po jego naprawie. wracam do domu dalej 2 mb. dzwonie drugi raz to gościu mi mówi że u niego widać że mam 3 mb i że nie możliwe jest żeby ktoś w pomocy technicznej mi naprawił coś w kilka minut. obiecał że sprawdzi co i jak i zadzwoni koło 12 - nie dzwonił a prędkosc spadła do 1,12. same telefony do nich wyniosły mnie już ponad 8 zł;/ dzwoniłem do neti i upc i da rade u mnie internet podpiąć, od nic, nie powinno być hyba z nimi takich problemów nie?

ZUPERMAN
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Nie da się spowolnić bo monter przyjdzie z lapkiem i podepnie się bezpośrednio do gniazdka.

saikolank
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

Nie rozumiem w czym masz problem? Podpisałeś umowę na 10Mbit i tyle mam rozumieć nie poleciało tak? Jak tak to idziesz do salonu i po prostu zrywasz umowe.
Druga sprawa netia i inne adeesele działają po tym samym kablu co tepsa także ja nie wiem czy liczysz na cud?

Chłopaczki z Polkowic już Pojechali

Specjalista -

Lis3K
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

podpisal umowe 'do 10 mb' a nie 'minimum 10mb'

Ekspert -

melvinmik
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

Ja miałem identyczna sytuację. Totalna olewka z ich strony. Tak to załatwiłem:

Najpierw przestałem płacić, a potem poszedłem do rzecznika praw konsumenta i poprosiłem aby wysłał do nich pismo, ze żądam załatwienia sprawy (tzn. naprawy usterki technicznej) a jak nie, to po upływie 14 dni wypowiadam umowę z ich winy i wszelkie roszczenia finansowe względem mojej osoby będą bezzasadne.
Jak dostali pismo to jeszcze tego samego dnia miałem 10mb transfer + 2 telefony od techników z pytaniem kiedy moga przyjechać. Do tego uznana reklamacja i jakieś 100zł upustu w 2 fakturach korygujących.

W sumie zdecydowałem się na ten krok, bo oprócz spadku transferu do 1mb miałem jeszcze ciągła utratę synchro i faktycznie było tutaj naruszenie warunków umowy z ich strony.

W twoim przypadku jednak proponuje zrobić to samo. Będzie to lekki szantaż, bo jak ktoś wspomniał - to jest umowa "do 10mb", ale na dobra sprawę niczym nie ryzykujesz.

Obecnie chyba kazdy dostawca usług internetowych oferuje prędkości tylko "Do iluś tam mb", czyli bez jakichkolwiek gwarancji.

saikolank
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe krzywe ruchy robi telekomuna, ale to chyba u nich normalne.
Co do zaniżania transferu to w Plusie nie spotykam. Jak jest dobry zasięg HSUPA++ to wyciągam cały czas ~13Mbit, a jak złapę LTE to ~140Mbit. Tak samo moja żałosna neo 1Mbit też jak jest to tyle ile ma być.

Chłopaczki z Polkowic już Pojechali

Specjalista -

kochamMMA
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 23:01      [zgłoszenie naruszenia]

saikolank nie oczekuje że netia da mi np 20 mb czy 100 tylko oczekuje tych 4 co szły cały czas i bez problemów z rozłączeniem itp

kochamMMA
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

melvinmik co zapisałeś jako niedopełnienie umowy ze strony neo?

Riddic
 Wysłana - 2 wrzesień 2013 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

Prędkość gwarantowana dla tej usługi to 1 mb i jeśli wynosi dokładnie tyle lub powyżej to nic nie wskórasz ;)

matrix has you

kochamMMA
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 00:00      [zgłoszenie naruszenia]

Riddic to samo mi powiedzieli w salonie. często mi też przerywa połączenie, tzn że robie coś na necie i nagle mi miga czerwona lampka od internetu w liveboxie i nie ma internetu. wczeniej było to przez chwile, potrzeb trzeba było naprawiać połączenie w panelu sterowania teraz nawet to nie pomaga i trzeba restartować pc co i tak nie gwarantuje powrotu internetu. wcześniej takie rozłączanie pojawiało sie gdy np ściągałem kilkanaście plików, a teraz nawet na jednej stronie jak przeglądam to mi już wywala ;/

melvinmik
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

No to masz bardzo prosta sprawę w mojej ocenie. Brak funkcjonalności usługi spowodowany zaniżeniem prędkości i częstą utratą połączenia.

Jak ci się nie spieszy, to zacznij od ostrej gadki przez telefon z żądaniem usunięcia usterki. Potem napisz reklamację, którą oni uznają na 99,99% (robią to niemal z automatu), a której pisemne potwierdzenie posłuży ci jako jeden z dowodów na to, ze wina leży po ich stronie.
Następnie idziesz do RPK w swoim mieście i z nim gadasz. Oczywiście masz ze sobą skany/ ksero wszystkich świstków - od umowy po pisemne uznanie gwarancji.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

jak spowolnić internet??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Pilot PC/DVD/DEKODER | serwery emule - problem | Jak router zainstalowac pod neostrade. | Krótka piłka- które ? (DVD) | Jak odzyskać nazwe uzytkownika bramki i hasło w modemie linksys? | "Sonda" na temat PIONEER CDJ-500S | Filmy rmvb stoja :-/ | mp3 lark matrix nie działa | goła Kasia | Wzmacniacz do routera. Istnieje takie coś? Jesli tak to mozecie cos polecic. | Mp3 szzbka pomoc | wybór monitora | Nagrywarka DVD. Lg czy LiteOn? | Edge w D900 | jak to zrobic? | Internet w tel | III Filar | IKE | zdjęcia ofiar | kim jong un | bhp | twink shower | twink | prysznic | asiulka91 | showup | kaczynski | showup asiulka91 | lol | photoojpg | Tradepro | Karolina borkowska | natalia siwiec | siwiec | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.