FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4402 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
jak znaleźć pracę? 
[powiadom znajomego]    
Autor "jak znaleźć pracę?"   

kochamMMA
 Wysłana - 2 sierpień 2013 23:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

wiem, że to trochę głupio brzmi, ale poszukuje bezskutecznie pracy i chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych ludzi co mogę jeszcze zrobić. po zdaniu matury zrobiłem sobie miesiąc przerwy i od początku lipca rozpocząłem poszukiwania pracy. przekopałem multum stron internetowych ogłoszeń itp i wybrałem coś ponad 20 ofert które mnie najbardziej interesowały, ponadto spełniałem tam kryteria. wysłałem do nich cv i list motywacyjny. odpowiedź dostałem tylko na jeden że teraz nie mają wolnych miejsc, ale jak się coś zwolni to będą o mnie pamiętać. posiadam wykształcenie średnie, maturę, prawko i to tyle jeśli chodzi o moje umiejętności. dodałem na pracuj.pl że poszukuje pracy. i cały czas przeglądam te oferty. co mogę jeszcze zrobić?

Icemilk
 Wysłana - 3 sierpień 2013 00:08      [zgłoszenie naruszenia]

Zrob kursy, idz na porzadne studia, zdobadz fach itp.

kochamMMA
 Wysłana - 3 sierpień 2013 00:29      [zgłoszenie naruszenia]

rekrutuje się do policji tylko że to w najbardziej optymistycznym scenariuszu za rok mnie przyjmą najwcześniej bo tyle trwa rekrutacja. teoretycznie mam "zapewnioną" prace przy wykładania towaru na półki od września/października choć przyznam ze wolałbym coś lepszego, zresztą z dystansem podchodzę do takich zapewnień o pracy.

peerbe111
 Wysłana - 3 sierpień 2013 00:43      [zgłoszenie naruszenia]

Dla potencjalnego pracodawcy znaczysz mniej niż zero. Myślisz, że co to jest matura? To jest nic. Żadnego doświadczenia, do fizycznej też się pewnie nie nadajesz. Może ulotki rozdawaj, albo call center.

ohayo
 Wysłana - 3 sierpień 2013 14:18      [zgłoszenie naruszenia]

Inwestuj w siebie, to najlepsze co możesz zrobić...

Zadne pieniadze nie wynagrodza rodzicom blamazu, gdy syn ujawnia sie jako informatyk.

Znawca -

kochamMMA
 Wysłana - 3 sierpień 2013 14:39      [zgłoszenie naruszenia]

inwestuj w siebie czyli co?

nastic
 Wysłana - 3 sierpień 2013 15:16      [zgłoszenie naruszenia]

Nie posiadasz żadnych kwalifikacji, nic.

Co wg ciebie znaczy coś lepszego? Czego szukasz?

Ludzie po politechnice nie mogą znaleźć pracy.

Poza tym, jak się szuka pracy, to się szuka ciągle, a nie wybiera 20 ogłoszeń i tyle. Trzeba cały czas sprawdzać portale.

Na początek bierzesz byle co, byle jakoś przetrwać. W międzyczasie ucz się języków, nie wiem, rób jakieś kursy.

Jeśli sam nie masz pomysłu na siebie to nikt go ci nie sprzeda.

Toudi163d
 Wysłana - 3 sierpień 2013 15:29      [zgłoszenie naruszenia]

Kino,mac itp fastfoody (ale tu musisz jeszcze w książeczkę zainwestować), call-center,ulotki.

INSOMNIA
 Wysłana - 3 sierpień 2013 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

wysylanie przez net

drukuj cv i zapjerdalaj osobiscie i rozmawiaj z szefostwem a bedziesz mial duzo lepsza skutecznosc

Londi
 Wysłana - 3 sierpień 2013 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

Prostych prac nie szuka się przez neta. Chyba że komuś nie przeszkadza czekanie x miesięcy na robotę. Potem narzekanie, że nie ma pracy żadnej, bo na jedno stanowisko CV wysłało 30 osób.

Idzie się osobiście. Jest dużo plusów takiego podejścia:
-Od razu wyróżniasz się spośród setek leniuchów, którzy klikają przed kompem w poszukiwaniu pracy,
-Pokazujesz potencjalnemu pracodawcy swoją osobę w rzeczywistości a nie na zdjęciu,
-Jak szukają kogoś na gwałt, to możesz od razu po krótkiej rozmowie przygotowywać się do następnego spotkania, na którym będzie podpisanie umowy
-Wiele firm nie zamieszcza ogłoszeń o pracę w internecie
-Osoby, którym składasz CV mogą polecić Ci inne pobliskie firmy, w których możesz spróbować
-W razie gdyby kogoś potrzebowali na biurku leży twoje CV i ew. kilku innych osób a nie na skrzynce pocztowej cała ich masa, której nie sposób przejrzeć.

W przypadku maca, mają oficjalną stronę, gdzie są zamieszczane informacje o zapotrzebowaniu na pracowników w danym rejonie. Zazwyczaj dzwonią jak kogoś potrzebują, ale gdy zobaczysz wolne miejsce pracy i możesz przejść się osobiście, to lecisz od razu. Pokazujesz się i jak trafisz na kadrową to masz wysokie szanse dostania się od razu, bo kwalifikacji żadnych nie potrzeba, więc biorą byle kogo a że ty pokazałbyś się pierwszy to hej! Nie trzeba nawet się fatygować z dzwonieniem.

W dużych miastach nie ma opcji żebyś nie znalazł roboty po kilku (ew. kilkunastu zakładając pesymistycznie) dniach intensywnych poszukiwań. Mianowicie chodzi o obskoczenie jak największej ilości firm, fabryk, sklepów gdzie można by znaleźć pracę a nie zawzięte klikanie na portalach pracy 'aplikuj'.
Oczywiście mowa o robocie nie wymagającej wykształcenia za - najczęściej - najniższą krajową. Problemy mogłyby się zacząć gdybyś faktycznie szukał czegoś za sensowne pieniądze (adekwatne do wykształcenia i wykonywanej pracy). Natomiast 160h miesięcznie nierzadko ciężkiej fizycznie i psychicznie pracy za niecałe 1200zł? Toż to żaden pieniądz i naprawdę, znajdzie się parę osób, które chętnie Cię wykorzysta za taką niską kwotę. Wystarczy odpowiednio poszukać.

kulawy92
 Wysłana - 3 sierpień 2013 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

jak już szukasz przez neta, to patrz na jakieś portale ogłoszeniowe, coś bardziej typu Gumtree, Anonse, jakieś lokalne serwisy itp, na pracuj.pl i tego typu stronach to większość ofert jest raczej na trochę poważniejsze stanowiska, nie znajdziesz tam fuchy w hurtowni gwoździ, przy kebabie ani jako pomocnik przy kostce brukowej. zależy czego szukasz, znalezienie takiej pracy za 7 zł/h nie jest specjalnie trudne, gorzej jak celujesz w coś bardziej sensownego. a najlepiej to i tak wyjedź stąd

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

jak znaleźć pracę?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Szukam pomocy w programie excel, płace kontem premium RS na miesiąc | Z budżetówki w spółkę | Kurs na strazaka w firmie | pomoc | czy można pisemnie starać się o podniesienie płacy? | Praca dla studenta - umowa na zlecenie czy o pracę? | Pytanie o stałą umowę. | Jak zarabia radio ? | Podwykonawa firmy kurierskiej | Inwestycje bukmacherskie -> łatwy zarobek | Urząd pracy a prawo jazdy C | przedstawiciel handlowy | Skurowanie mięsa | co robić, by się nie narobić, a przy okazji solidnie dorobić.. | Odprawa a umowa na czas określony... | Praca w NIEMCZECH - pilne pilne | fala | ona ma chlopaka | sieryj | za bogaty | adexn | ginekolog | zdjecia z imprez | bukmacherka | ciekawe jak ruchac z miłości | miernik lakieru | iphone | Magdalena Soszyńska Michno | wyciek haseł | tusze tonery | arteuza | ateizm | twórczość | nasza twórczość | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.