FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 639 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
kilka pytan 
[powiadom znajomego]    
Autor "kilka pytan"   

sylar
 Wysłana - 24 maj 2010 09:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, przeglądałem kilka tematów, ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi, więc was podpytam.

Mam 21 lat, jestem z Łodzi. Nigdy nie byłem karany, matura zdana, ogólnie wysportowany, żadnych problemów ze zdoriem.

1. Co obecnie trzeba zrobić żeby dostać się do wojska? Chodzi mi o zasadniczą służbę wojskową, to co kiedyś wszyscy nieuczący się musieli przejść i tak ogólnie coś o tym, kiedy to się odbywa, ile trwa itp.
2. Czy ciężko się dostać i później utrzymać w szkołach wojskowych? np. szkole podoficerskiej?
I jeszcze spytam, czy żeby dostać się do jakiejś wojskowej szkoły trzeba przejść tą zasadniczą służbę z pytania 1.

Głównie zależy mi na szczegółowej odpowiedzi na punkt 1. Chciałbym to zrobić jak najszybciej, bo nic nie trzyma mnie tu gdzie jestem. Z góry dzięki :)

minner
SZPIEG
 Wysłana - 24 maj 2010 09:47      [zgłoszenie naruszenia]

Ad.1: Nie ma już zasadniczej słuzby wojskowej (ZSW), obecnie jest tylko i wyłącznie armia zawodowa.

Ad.2: Nie trzeba przechodzić ZSW żeby dostać się do szkoły podoficerskiej bądź oficerskiej, inna sprawa jest taka że obecnie szkoły podoficerskiej NIE prowadzą naboru osób z cywila (nabór robią wśród żołnierzy zawodowych korpusu szeregowych zawodowych), zaś do szkół oficerskich są male ilości miejsc, więc trzeba być naprawdę "dobrym" żeby się tam dostać.

Jedyne wyjście jakie widzę w Twojej sytuacji to spróbować dostać się do korpusu szeregowych zawodowych, czyli starać się dostać na szeregowego na kontrakt. Ale od razu dodam że proste to nie będzie gdyż nadal prowadzona jest redukcja sił zbrojnych i wcale łatwo nie jest dostać się do wojska obecnie.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

LepNaSunie
 Wysłana - 12 sierpień 2010 23:32       [zgłoszenie naruszenia]

Idź na normalne, studia, jakiekolwiek. Zrób magistra i wtedy startuj do woja, będzie Ci o wiele łatwiej.

...im więcej potu na poligonie, tym mniej krwi w walce...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kilka pytan

Warto przeczytać: STRAŻ GRANICZNA!! | wojsko a praca | zdjęcia kastetów | Konkurs z nagrodą II | Jak tam jest?? | AON czy WAT? | GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale) | co to jest ? | Repliki współczesnej broni palnej | Kto lubi duzy sprzet polecam. | grom | pytanie o giwery | powojenne rupiecie | US Army Rangers | po studiach | Myślistwo... | dojrzałe na sex łęczna | roksy w niemczech | przystanek alaska | waleniu konia | buty do klubu | hamburg | taxi | zakochałem | jennifer lawrence | kate upton | qniczynka | jesienny fit | lawrence | mac mini | emigracja do ameryki łacińskiej | nie chce sie z toba klucic | Polecam stronkę na której jest filmik odnośnie odzyskiwania | rzeczoznawca | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.