FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1240 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
konto za granica 
[powiadom znajomego]    
Autor "konto za granica"   

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 16:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

czy mozna zalozyc sobie konto w innych krajach poza polska ? Np. na malcie czy tez wlk. brytani ? Jak to by wygladalo, orientuje sie ktos ?
jesli mieszka w polsce jestem obywatelem tego kraju i zadnego innego. Czy moge gdzies zalozyc konto chociazby w banku internetowym typu mbank ?

aha i nie chce sie ruszac z polski

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

curf
 Wysłana - 21 marzec 2005 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

[finanse.wp.pl/finansewue_05kon.html?wid=5700265&_err=1&ticket] =4471030224641911G0b7Q2DDxwb3GJRzsjUshlW0kAmkYn7uNC4bgv%2FNCAG% 2BPgfUzqhMFgr1VlBpApuRMY87GInKcMRpMRbwUbgxsmRvEB6yoKG1 xGTPAD0CAQ0pXwqLuoYCF1OER7t6NPOE

Zlikwiduj spacje po:
ticket
FNCAG%
KG1
(link był za długi i musiałem go podzielić spacjami)

Zmieniony przez - curf w dniu 2005-03-21 16:49:10

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

no czyli ze mozna bez wiekszych problemow.
Mam jeszce pytanie jesli gram na zakladach bukmacherskich na malcie lub wlk brytni (expekt.com) gdzie podatek od zyskow z wygranych wynosi 0% i zalozyl bym konto w tym samym kraju to moglbym sobie przelewac kase na tamto konto i nie musze wtedy placic podatku w polsce ?

i jak by to wygladalo jak bym chcial przelac pozniej ta kase do polski ? CZzy musial bym placcic cos US ?

Znawca -

curf
 Wysłana - 21 marzec 2005 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

Pewności nie mam, bo umowy międzynarodowe o unikaniu wzajemnego opodatkowania są zwykle tak skonstruowane, że ... płaci się podatek (różnicę) wtedy, gdy w innym kraju zapłaciło się podatek niższy niż ten obowiązujący w Polsce.
Zerknij tu [http://www.insomnia.pl/temat164896/]

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 17:27      [zgłoszenie naruszenia]

to jak to jest wtedy z tymi firmami co placa podatki w rajach podatkowych a w polsce nie musza. Wiesz typu Guzowaty Kulczyk itd.

Znawca -

curf
 Wysłana - 21 marzec 2005 19:27      [zgłoszenie naruszenia]

Słyszałeś, że "gdzieś dzwony biją", ale "kościoły Ci się pomyliły"
Poprzestańmy może na tym, że będę Ci życzył, abyś dorobił się takiej własnej sytuacji, która zmuszałaby Cię do znalezienia korzystniejszych rozwiązań finansowych (w tym - podatkowych). A póki co to nie wymieniaj tak pochopnie (w dodatku z błędem - GuDZowaty) ludzi, nie mając dowodów czy akurat oni wykorzystują te "raje podatkowe".

Zmieniony przez - curf w dniu 2005-03-21 19:28:21

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm... no ale to chyba jest na tej samej zasadzie. Bo tez jest firma za granica i ja w niej gram tez za granica (w internecie) i wplacam do banku za granica np. w wlk. brytani. Wiec do ma do tego US w polsce ??

Znawca -

curf
 Wysłana - 21 marzec 2005 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

Oj, oj, oj!!! Widzę, że upracie drążysz temat! No więc Ci wyjaśniam: kraje nazywane "rajami podatkowymi" zachęcają inwestorów niskimi podatkami do inwestowania w ICH kraju. Nie jest to równoznaczne z tym, że ewentualne profity osiągnięte z tego tytułu mogą być bez żadnych ograniczeń wykorzystywane poza tym krajem. Każdy kraj, w tym i Polska, pilnuje swojego systemu finansowego, tworząc nawet międzynarodowe porozumienia (i to nie tylko zapobiegające tzw. "praniu brudnych pieniędzy").
I już na zakończenie: zdecyduj się na jakieś ujednolicone rozwiązanie, bo najpierw piszesz o przelaniu pieniędzy do Polski, a ostatnio o wpłaceniu do banku w GB i postawieniu pytania: "Co ma do tego polski US?"

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

no bo sam nie wiem, szukam roznych rozwiazan. Jakie by bylo najlepsze.

Bo co ty bys zrobil jak bys wygral kase u buka -expekt, zeby jak najmniej placic podatku albo wogole nie placic. Bo z tym placeniem tez nie wiadomo jaka stawke przyjac bo pewnie nie 10 % tylko od 19% wzwyz ale niewiem tez jaka dokladnie

Znawca -

curf
 Wysłana - 21 marzec 2005 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

A o jakich pieniądzach my wogóle rozmawiamy?
Od tego uzależnij sposób postępowania: wygrane tam pieniądze możesz zainwestować na miejscu w zależności od wcześniejszego rozeznania koniunktury i Twojego stosunku do szeregu innych czynników (własne plany, stosunek do ryzyka, oczekiwania itp) np. kupując jakąś nieruchomość bądź lokując w jakimś miejscowym przedsięwzięciu.

A wracając na moment do "rajów podatkowych" - czy nie zastanowiło Cię dlaczego jeszcze WSZYSTKIE polskie firmy tam się nie przeniosły?

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 21 marzec 2005 22:33      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm, zle to napisalem.Chodzilo mi o to ze ja juz mam wygrane te pieniadze i bede wygrywal dalej tylko nie wiem co mam poczac z tym podatkiem. Ile go placic i czy wogole i na jakis zasadach. W co zainwestowac to wiem, nie bedzie z tym problemu

a co do rajow to nie wiem dlaczego, moze nie widzia jak to zrobic zeby bylo dobrze

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

konto za granica

Strony: 1 2

Warto przeczytać: rejestracja krajowego pojazdu, kilka spraw | Interpretacja wyroku sądu o alimenty | Gdzie nie grodzi ekstradycja. | Rok po terminie | kredyt | Loty samolotem | Pomoc w pozyskaniu kredytu. | jak podpisać wyłączność na produkt? | NIP | allegro wysyłka na adres z ustawień konta zamiast z formularza zakupu | Wypowiedzenie umowy najmu, przed okresem wypowiedzenia. | Windykatorzy | Pełnomocnictwo do odbioru prawa jazdy. | Rewizja osobista w miejscu pracy bez zgody pracownika | Przelew na zwyklej kartce? | Wysyłka paczki -zagubiona? | zyczenia noworoczne | Pijane kobiety | kulululu11 | typson | koszula jak nosić | koszula | tuskxxx | komedie | kurs angielskiego | fear factory | użytkownik | dziecko plusy i minusy | Hurri | serial | głosowanie | vialafil | slim fit | gimnazjalistki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.