FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3241 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Budownictwo, remonty i majsterkowanie
kosa spalinowa do 600zl 
[powiadom znajomego]    
Autor "kosa spalinowa do 600zl"   

bziku00
 Wysłana - 22 maj 2013 09:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

nie wiem czy dobry dzial

potrzebuje kose spalinowa za ok 600zl poleci ktos cos? na co zwracac uwage? jakie firmy omijac?

z gory dzieki za odpowiedzi, sogi wbijam

[i32.tinypic.com/mh7muw.jpg]

Kisielu
 Wysłana - 22 maj 2013 10:03      [zgłoszenie naruszenia]

Dużo nią będziesz kosił? I co, trawe czy jakieś większe chwasty może?
Bo jak mało, to może jakąś marketówke weź za 300zł żeby nie przepłacać. Tylko zwróć uwage na to żeby koszyk miał uniwersalny gwint, bo jak Ci sie połamie to sobie łatwo dokupisz.
Poza tym one wszystkie te tańsze mają takie a nie inne wykonanie i do bardziej profesjonalnych zastosowań sie nie nadają.
Ja kupiłem sobie w ubiegłym roku z Castoramy NACa za 250zł, ale jak na moje potrzeby to jednak troche za słabe.. tzn mniejszą trawe kosi ładnie, ale już w większej z nożem sobie nie daje rady.

bziku00
 Wysłana - 22 maj 2013 11:53      [zgłoszenie naruszenia]

nie duzo, raczej sama trawa, wiekoszsc bedzie koszone kosiarka, kosa tylko przy plocie i w trudno dostepnych miejscach

podkaszarka i kosa spalinowa to to samo?

Zmieniony przez - bziku00 w dniu 2013-05-22 11:57:36

[i32.tinypic.com/mh7muw.jpg]

matand
 Wysłana - 22 maj 2013 13:04      [zgłoszenie naruszenia]

Nie to samo. Kosa ma często ma głowice na podwójną żyłkę, często też w zestawie nóż jakbyś kosił jakieś chwasty grubości palca np.
Kosa jest większa i ma większą średnice roboczą żyłki(ze trzy razy większy kręg wycina niż podkaszarka), kosa ma większą moc i raczej nie spotkasz jej w wersji na prąd.

Widać na gołe oko no i cena kosy jest powyżej tysiąca..

Nie kupuj byle szitu z bazaru za 600zł, bo taki silnik pasnie ci zaraz. Stało się tak z moją kosą podróbą stihla, jak i z piłą motorową mojego teścia kupioną od Rumunów co łązili po domach. Ledwo coś zaczął ciąć i już sie psuła, a robote kończył poczciwa 20letnią Huskwarną

Oryginalne podkaszarki np Stihla mogą być tańsze bo wiadomo-to nie kosy, no i może są już modele od 600 zł.

ALE NIGDY NIE KUPUJ takiego czegoś z bazaru albo od Cyganów co chodzą po domach.

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

matand
 Wysłana - 22 maj 2013 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

O taką głowice podwójnie żyłkową mi chodzi. Kosy przeważnie takie mają, w przeciwieństwie do podkaszarek które mają wylot na jedną żyłkę.

Oczywiście u mnie kosa robi za kose na nie równym, kamiennym i drzewiastym terenie i robi jednocześnie za podkaszarke tam gdzie wózkową nie dojade na działce przy domu

Zmieniony przez - matand w dniu 2013-05-22 13:09:25

Gdy puścisz 3-4 utworki nieznane, ludzie uciekają na małą salę...
wszyscy mówia nie nie, ja nie słucham disco-polo,
a znają słowa. Ja sie pytam skąd?

Kisielu
 Wysłana - 23 maj 2013 06:55      [zgłoszenie naruszenia]

Od ciapatych nie ma co takich rzeczy brać wiadomo, ale kup sobie coś taniego z marketu. Jeżeli od razu coś padnie, to masz gwarancje i wymienią.
A jak wytrzyma ze dwa lata (przy poprawnym użytkowaniu spokojnie) to Ci sie zakup opłaci. Nie ma sensu wydawać więcej niż 1k jak masz niedużo koszenia.
A kosa od podkaszarki różni sie przede wszystkim mocą. Podkaszarka służy do tego żeby dociać pod płotem itp. tam gdzie nie docieła właśnie kosiarka.
Ale to nie ma sensu tego kupować, bo kosą masz większe możliwości zawsze.

polnyjohn
 Wysłana - 23 maj 2013 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

[allegro.pl/kosa-podkaszarka-spalinowa-forester-4-9km-kosiarka-i3231296663.html]
posiadam tą kosę już drugi sezon, koszę naprawdę duże i zróżnicowane tereny i póki co nie narzekam. denerwują mnie tylko te niby szelki co były w zestawie. w chvj niewygodne.
raczej nie ma tych prawie 5KM )))
mam jeszcze podkaszarke Stihl fs45 (bodajże 0,9KM) i jest dobra do koszenia małego ogródka, ale niczego poza tym (chociaż przez 3 lata kosiłem to co teraz koszę dużą kosą ))) )

albo kup sobie w castoramie za 50 zł kodkaszarke elektryczną ))
[http://www.castorama.pl/katalog-produktow/maszyny-ogrodnicze/podkaszarki-elektryczne/podkaszarka-elektryczna-mtd-200-w.html]

Zmieniony przez - polnyjohn w dniu 2013-05-23 22:16:59

dajcie mi spokoj

Mopss
 Wysłana - 24 maj 2013 02:58      [zgłoszenie naruszenia]

markową używkę lub najtańszego chińczyka, nie ma sensu kupować "średniej półki"
sam mam w domu 6cioletniego chińczyka, 25 ccm
do podkaszania wzdłuż ogrodzenia czy koszenia stromej skarpy nadaje się idealnie
w zasadzie to nawet nie dbam o niego jakoś szczególnie, jedynie olej odmierzam strzykawką i podczas pracy trzymam wysokie obroty (żeby nie przytrzeć silnika)

a jeśli chodzi o wybór kosa/podkaszarka
to trzeba się przymierzyć, zobaczyć jak to leży
mnie było w c*** niewygodnie kosić w szelkach, a trochę się przy tym napracowałem- przez prawie 2 miesiące byłem parobkiem

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2013-05-24 03:01:54

perico
 Wysłana - 24 maj 2013 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

Polecam Husqvarne 1,1 KM za ok 700 PLN. Używam ok 5 lat do podkaszania przy plotach a przy stawie koszę twarde sitowie i sprawuje się b.dobrze. Szelek nie używam. Działka ma 32 ary. Trzeba tylko lać oryginalny olej do paliwa bo jak stosowalem jakieś bezfirmowe ze stacji benzynowej , to jeździłem ciągle na regulację gaznika do serwisu - niby kosztuje to tylko 5 zł ale do serwisu mam 30 km. Można regulować samemu ale potrzebny jest specjalny kluczyk nasadowy o małej średnicy zewnętrznej , w serwisie takiego nie sprzedają bo i po co.
Po czterech sezonach wymienilem tylko przewody gumowe za ok30 zł , ze dwa razy linkę do odpalania i raz pożyczyłem kosiarkę sąsiadowi to mi wyrwał sznurek a jak zaczął zakładać nowy to rozebrał cały mechanizm i pogubil zapadki co go kosztowało ok 60 zł .
Aha , przed zimą trzeba wypalić paliwo do zera bo jak się długo nie używa , to olej się wtrąca z paliwa i zatyka gaznik .

kurwy do wora a wór o mur

rss20
 Wysłana - 12 czerwiec 2013 10:28      [zgłoszenie naruszenia]

w lidlu cyba jeszcze jest w miare ok kosa za 444zl. poszukaj

siwy767
 Wysłana - 20 czerwiec 2014 15:09       [zgłoszenie naruszenia]

Modelu Ci dokładniej nie polecę, bo nie pamiętam ale zobacz kosy STIHL. Mam już ponad 3 lata swoją i nigdy się jeszcze nie popsuła a w sezonie koszę dosyć często :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kosa spalinowa do 600zl

Warto przeczytać: | | szukam pracy | POMOCY! | pomocy | MIRANDA007 | cicha woda | sgsp | rozmowy CB | CB radio | dokumenty warte | adixons | procent | nupel | fryderyk engels | j3zus | torebki | campamerica | worktravel | usa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.