FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6164 razy ¬

ROZRYWKA | Budownictwo, remonty i majsterkowanie
koszty pozwolenia na zadaszenie tarasu-czy oni powariowali 
[powiadom znajomego]    
Autor "koszty pozwolenia na zadaszenie tarasu-czy oni powariowali"   

boloyumk77
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 00:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy to normalne ze koszt uzyskania pozwolenia na zadaszenie tarasu , czyli projekt, konstrukcja itp., wyniosą mnie dodatkowe 4 do 5 tys zł??
jeśli tak to chyba zdecyduje się na samowolke budowlana, to jaka jest szansa ze ktoś mnie na tym zlapie, bo niestety nie stać mnie na te dodatkowe 4 tys za kilka papierkow na pozwolenie, czy oni powariowali

zbys
Elektronika
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 01:22      [zgłoszenie naruszenia]

Cena jest spora, pewnie koszty architekta wchodzą tutaj w grę, który musi Ci obliczyć to zadaszenie, aby Ci lub Twoim gościom na łepetynę nie spadło.

Pamiętasz wypadek z halą w Katowicach? Teraz na zimne się dmucha.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Znawca -

boloyumk77
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 01:44      [zgłoszenie naruszenia]

to co mam placic za samo zadaszenie firmie 5 tys plus jeszcze w sumie niepotrzebnie 4-5 tys architektom i konstruktorom za papierki do urzędu??to wariactwo!!nie stać mnie, kto to sprawdzi i się przyczepi jeśli wybuduje to bez pozwolenia!??? co wy byscie zrobili?

UszatekMis
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 09:07      [zgłoszenie naruszenia]

A gdzie to mieszkasz prezes, w domu wolnostojącym, bliźniak czy blok, kamienica?

Nigdy nie ufaj.

bread
CHAM I KUTAS
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 09:53      [zgłoszenie naruszenia]

Jak cię nie stać na poniesienie niezbędnych kosztów, to zaniechaj budowy zadaszenia.
Proste.

ŚMIERĆ FRAJEROM!

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 15:18      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym robił samowolkę o ile sąsiedzi nie są komuchami

Preskaler
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

Pamiętasz wypadek z halą w Katowicach? Teraz na zimne się dmucha.

A pamiętasz,że ta hala była projektowana przez architekta i nie ma teraz winnego jej zawalenia? Przez wiele lat budowano bez takich zatwierdzeń i zezwoleń a budynki stoją ponad 100 lat i stać będą a te teraz projektowane i policzone przez architektów się rozpadają. Moja córka mieszka we włwsnym mieszkaniu wykupionym na pewnym osiedlu zbudowanym oficjalnie z wszelkimi zezwoleniami. Okazuje się, że wszyscy mieszkańcy tego osiedla (włąściciele) dostali wezwania z Urzędu Miasta do przebudowy osiedla bo zostało ono wybudowane na strumieniu, który poprowadzony został pod tym osiedlem w rurze. Ta rura została zamulona i trzeba to naprawić. To ja się zapytowywuję - kto ponosi za taki stam rzeczy odpowiedzialność? Właściciele, którzy w dobrej wierze zakupili mieszkania na tym osiedlu czy jakiś tam urzędnik, który zatwierdził plany budowy takiego osiedla.
Póki co to widzę, że wszelkie pozwolenia, zatwierdzenia itp. to jest zwykłe wyłudzanie pieniędzy jeśli za tym nie idzie ŻADNA odpowiedzialność.
Nie komuchy zakapują a tzw. "uprzejmi" (uprzejmie informujący). Znam mnóstwo tzw. "komuchów" i w iwększości są to poprządni ludzie. Znacznie lepsi od większości "kapituchów". Kapownictwo nie ma nic wspólnego z komunizmem bo zostało znacznie wcześniej wynalezione niż powstał komunizm.

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysłana - 22 kwiecień 2016 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

Zdziwilbym sie, gdyby te liczone przez architektow sie nie rozpadaly, skoro oni zwykle z przedmiotow scislych i konstrukcyjnych sa na poziomie medycyny na kursie dla fryzjerek.
O ile pamietam, to z ta hala byl taki problem, ze faktyczne zmiany projektowal inz. mechanik i niestety jako, ze mechanicy z tak duzymi konstrukcjami nie maja wiele doczynienia, to zbagatelizowal role stezen oraz efekty wyboczenia i zwichrzenia.

Zmieniony przez - seba5700_2 w dniu 2016-04-22 23:19:09

Architekci to sobie w wielkiej płycie mogli najwyżej wzorek tynku wymyślić.
To był konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym się zajmowali inżynierowie budowlani,
za PRL-u po specjalistycznych kierunkach.

zbys
Elektronika
 Wysłana - 23 kwiecień 2016 05:30      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety, to właśnie współczesne możliwości projektantów są przyczyną katastrof budowlanych. Dawniej nikt niczego nie liczył dokładnie (lub wcale) i brało się duży zapas, tak na wszelki wypadek. A teraz wyciśnie się wszystko z tego kawałka stali, zaprojektuje "na styk" (bo każdy kilogram stali, to extra wydatek) i jak czegoś się nie uwzględni, to katastrofa gotowa.

W Rzymie są kamienne mosty na Tybrze mające 2000 lat i stoją (nikt ich nie liczył), a współczesny most stalowy zawalił się parę lat temu nad Mississipi. Bo nie policzyli płyt łączących belki nośne.

A wracając do budowy bez pozwolenia, to wszystko zależy właśnie od "życzliwych". Naraziłeś się jakiemuś sąsiadowi? Jak tak to raczej sobie odpuść lewiznę.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2016-04-23 05:31:43

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Znawca -

boloyumk77
 Wysłana - 24 kwiecień 2016 00:16      [zgłoszenie naruszenia]

a co wy byzcie zrobili na moim miejscu
powiedzmy sobie szczerze zadaszenie będzie robione przez firme która się tym zajmuje od lat !
chce tez dostawić do balkony schody metalowe spiralne , czy za to tez mam placic dodatkowe 5 tys za pozwolenia??/

Preskaler
 Wysłana - 24 kwiecień 2016 17:07      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym olał zezwolenie ale mam taką sytuację, że mieszkam w budynku postawionym bez zezwolenia (bo w latach 50-tych nie było konieczne} i wszelkie remonty oraz rozbudowa ( ostatni kilka lat temu - właśnie zadaszenie tarsu) były prowadzone "na dzko". Nikt się tym jednak nie zainteresował.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

koszty pozwolenia na zadaszenie tarasu-czy oni powariowali

Strony: 1 2