FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 773 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
kraddziez? 
[powiadom znajomego]    
Autor "kraddziez?"   

zebedeusz
 Wysłana - 15 lipiec 2010 17:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czesc. Mam sprawe. Otoz kumpel pozyczyl samochod juz dosc dawno, w dodatku go bardzo zaniedbal. Ma rozbitą szybe i takie tam. Domagam sie juz dlugo zwrotu i naprawy, ale jakos koles ma to chyba w dupie. Co moge w takiej sytuacji zrobic? Mam pojsc na policje i co? Dodam, ze samochod nie jest moj, tylko mojego zmarłego ojca.

zuoooo
 Wysłana - 15 lipiec 2010 17:19      [zgłoszenie naruszenia]

a masz dowody na to, ze on nim jeździł?
nie znam sie za bardzo, wiem, ze jeżeli ustaliście, ze w razie jak on cos zepsuje czy cos to placi itd, i byl jakis swiadek to to jest wazne, bo umowa słowna to prawie jak na papaierze, swoja droga spoko masz kumpli. najlepiej idz na policje, zapytaj sie, dowiedz co i jak, oni Ci najwiecej powiedza, co i jak mozesz zrobic.

Zmieniony przez - zuoooo w dniu 2010-07-15 17:19:55

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

D_A_W
 Wysłana - 15 lipiec 2010 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

"kumpel pożyczł" - ja tu zaboru mienia w celu przywłaszczenia nie widze.
W mojej ocenie pozostaje Ci (oczywiście jeżeli się z nim nie dogadasz) droga sądowa (post. cywilne) - zawarpliście ustną umowę użyczenia z pełnymi tego konsekwencjami.

nie doczytałem całości - kto mu uzyczył auto - Ty, czy ojciec? Jeżeli ojciec, to jak uregulowane zostały sprawy spadkowe?
Zmieniony przez - D_A_W w dniu 2010-07-15 22:03:17

Zmieniony przez - D_A_W w dniu 2010-07-15 22:05:07

mlkv
 Wysłana - 15 lipiec 2010 22:18       [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście że to można w karnej.

Art. 284 par 2 KK - sprzeniewierzenie, czyli przywłaszczenie sobie powierzonej rzeczy ruchomej. Od 3 miesięcy do lat 5.

Proponuję napisać i wysłać poleconym wezwanie do wydania użyczonego/pożyczonego pojazdu, oznaczyć termin, w razie braku wydania składać zawiadomienie.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2010-07-15 22:18:43

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kraddziez?

Warto przeczytać: Nierzetelnosc mediow/dziennikarzy i skutki tego | Masz oszczędności wejdź | Komornik-zajęcie wynagrodzenia | Obraza funkcjonariusza policji. | WYPOWIEDZIENIE | YouTube i zamieszczane filmy - identyfikacja | Policja - wymyślanie paragrafów | Alimenty, a praca. | przykład przepisu blankietowego | Zaświadczenie z uczelni | Kara za wyłudzanie | Akcesoria do obrony a prawo | chciałbym oszczedzać | Nie sksowany bilet | wykup mieszkania za zlotówke | Sprzedaż domu | motyw wali dobra ze złem | psychiatria | mkd | siatka ostrosłupa | ERP | magda mazur | ceny mieszkań | gotye | typ pasjonata | walentynki | komiks | randki | opowiadania erotyczne | dieta dukana | przybylska playboy | tłumaczenie słowa lagerverkauf | szogun | amy smart | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.