FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1136 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
kradziez wlasnosci intelektualnej 
[powiadom znajomego]    
Autor "kradziez wlasnosci intelektualnej"   

wax
 Wysłana - 14 listopad 2009 23:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Sprawa jest taka, ze znajoma mi osoba A, mozna powiedziec, ze w jej imieniu pisze, napisala pewna prace naukowa. Osoba B dopisala sie jako rownorzedny wspolautor nie majac wogole wkladu w pisanie tej pracy. Oczywiscie niby przypadkiem i mial to wykreslic i sprostowac, ale nic takiego sie nie stalo... Czyli wychodzi na kradziez autorstwa tej pracy. Mam pytanie - gdzie mozna cos takiego zglosic, kto sie zajmuje takimi sprawami, jakie sa konsekwencje i czy ciezko dojsc swoich racji? Nie musze chyba w tym dziale dodawac, ze chodzi o droge prawna a wszelkie rzeczy typu "w*******" odpadaja w tego typu sytuacjach ;).
pzdr

Zmieniony przez - wax w dniu 2009-11-14 23:39:20

neophyte
 Wysłana - 15 listopad 2009 00:03     
 Usunięta przez Donio za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

kuba.s
 Wysłana - 15 listopad 2009 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaje mi się że można dochodzić swoich racji na drodze cywilno-prawnej.

Zmieniony przez - kuba.s w dniu 2009-11-15 00:50:47

Nie jestem typem, który mówi do świni kotku. Kopne Cie tak mocno w pi%de, że but zostanie w śro

Kisielu
 Wysłana - 15 listopad 2009 01:10      [zgłoszenie naruszenia]

heh, nie do końca rozumiem o co tu właściwie chodzi, ktoś przyjdzie i poprawi jak coś..
ale jak była oddawana praca pod nazwiskami A i B, to takie samo prawo ma do tej treści zarówno osoba A jak i B..
i trudno wam będzie udowodnić, że osoba B nie przyłożyła do tego ręki..

Donio
 Wysłana - 15 listopad 2009 10:55       [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze co mi sie nasuwa na mysl to odpowiedzialność karna z ustawy prawo autorskie

[http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0904.htm]

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 122. Ściganie przestępstw określonych w art. 115, art. 116 ust. 1, 2 i 4, art. 117 ust. 1, art. 118 ust. 1, art. 1181 oraz art. 119 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1 i 2, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 2 i art. 97,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kradziez wlasnosci intelektualnej

Warto przeczytać: wykraczenie zw ze 'stuczka' | Rw - wydanie materiałów z magazynu na cele budowy... | Jaki skrypt sklepu internetowego dla firmy ?? | Praca licencjacka pomocy | Wjazd prokuratury na teren firmy bez poinformowania właściciela | Czy mogłem oskarżyć bank? | potrzebna pilna porada prawnicza(spadek-kredyty) | wymiana waluty | Nakaz aresztowania a zapłacenie grzywny | KRAJOWY REJESTR DŁUGÓW | kradziez wlasnosci intelektualnej | dowód osobisty | Zakaz zatrzymywania się. Wezwanie do złożenia wyjaśnień | Handel fajerwerkami przed sylwestrem - potrzeba zezwolenie ? | studia zaoczne, a alimenty | Sprzedaż na allegro? | marki koszul | animal | ps 3 | playstation | długość stosunku | żaba pokój | facebook to | _lauviah_ | chomikuj | podryw | uwodzenia | legalizacja | rrk6egq0b11u5y | azteka | KAROLINA MOTYLEWSKA | joanna brodzik | waga kuchenna | KAROLINA | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.