FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 16571 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
krzyżówki genetyczne 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "krzyżówki genetyczne"   

mała_duża
 Wysłana - 2 luty 2008 19:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam problem z zadaniem z genetyki..mam nadzieję, że ktoś z Was zechce mi pomóc. Zgóry dziękuję.

U pomidora gen na czerwone zabarwienie owocu (Y) dominuje nad genem na zabarwienie żółte (y), a gen na normalną wysokośc pędu (D) nad genem na karłowatość (d). Jakie mogły być genotypy roślin, które po skrzyżowaniu wytworzyły:
35 roślin wysokich o czerwonych owocach
31 roślin wysokich o żółtych owocach
38 roślin karłowatych o czerwonych owocach
33 rośliny karłowate o żółtych owocach.

kaszok
 Wysłana - 3 luty 2008 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

musisz rozpatrzeć jakie są możliwości np. jak masz 33 rośliny karłowate o żółtych owocach, to genotypy roślin z których takie powstaną, mogą być np. YyDd x YyDd lub yydd x yydd lub Yydd x yyDd lub dużo jest tych możliwości...

Fantasya
 Wysłana - 30 marzec 2008 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Zadanie nie jest takie trudne choć już po tym czasie pewnie znasz rozwiązanie, sprawa jest następująca ilość roślin wysokich i niskich jest podobna tak samo jak ilość tych o żółtych i o czerwonych owocach. Trzeba zatem założyć że prawdopodobieństwo że powstanie roślina niska czy wysoka to 50% oraz o czerwonych czy żółtych owocach też 50 %. Aby tak było czyli pół na pół musisz mieć takich rodziców YyDd oraz yydd który to samiec a który samica to juz obojętne. Nie wierzysz ze tak jest? Sprawdz robiąc krzyżówkę ;). Pozdrawiam :)

ZaPoMnIj zE ŻyJeSz... PoMyŚl żE ŚnIsZ... i śNiJ JaK NaJpIęKnIeJ

Fantasya
 Wysłana - 30 marzec 2008 12:21       [zgłoszenie naruszenia]

zapomniałam jeszcze o jednej możliwości: Yydd z yyDd wtedy tez masz taki sam stosunek powstałych osobników :)

ZaPoMnIj zE ŻyJeSz... PoMyŚl żE ŚnIsZ... i śNiJ JaK NaJpIęKnIeJ

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

krzyżówki genetyczne

Warto przeczytać: Wielomiany 3 3.1 3.2 | zamian jednostki | Biotechnologia SGGW. | [geo] referat | Zadania z matematyki - geometria | HELP Aproksymacja i Interpolacja | Zadania z chemi | Schistocerca gregaria | technologia zywnosci AR | Zadanie "dwie koparki" | [CH] zadanie | włoskowatość i kontracja | Praca z biologii | 3 proste zadanka z fizyki | [F] natężenie pola elektrostatycznego ;/ | Przygotowania do maturki | banners broker | mdp661 | wujek z ameryki | papa roach | wibrator | samo | język jako środek manipulacji | metamfetamina | within temptation | mondial assistance | ulubiony sport po angielsku | tiesto | lekki fotomontaż | lekki fotomontaz | anoreksja | rossmann | grzybica | opieka nad chora na cukrzyce | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.