FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1670 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
ksiądz a dzieci ?! 
[powiadom znajomego]    
Autor "ksiądz a dzieci ?!"   

bianconer9
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 20:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam czy jakikolwiek ksiądz, kapłan itp. w kościele rzymsko-katolickim może mieć dzieci? Czy celibat zabrania mieć dzieci? Czy tylko żon?

Only Juve:P

Salomo
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

Może chyba że kastrat poszukaj w necie...

Nie bij żyda, żyd się przyda!. %-)

Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne, że może mieć ale pod jednym warunkiem. Jesteś np czyimś mężem, masz dzieci z tą kobietą. Twoja żona umiera, jesteś wdowcem, to możesz zostać księdzem. Tylko w taki sposób, są takie przypadki. To, że ksiądz ma dzieci niekoniecznie musi znaczyć, że złamał celibat i ma na boku.

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2007-09-26 20:39:33

obcinacz
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

ludzie są wolni, bo niby kto mu zakaże? może mieć ale zapewne jak wyjdzie to na jaw to nie będzie dla niego kolorowo.

...

searme
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

Takie sprawy się z tego co wiem na ogół raczej tuszuje, ponieważ tzw. publiczne zgorszenie jest czymś, czego kościół za wszelką cenę pragnie uniknąć

Co do kwestii celibatu to nie są to śluby czystości (takie składają tylko zakonnicy), ale bezżenności, a to pewna różnica. Jak ksiądz seks uprawia to oczywiście poważnie grzeszy ale ślubów nie łamie, z tego co pamiętam z lekcji religii, na których w zamierzchłych czasach się pojawiałam Więc jeśli efektem tego będzie dziecko, to ksiądz może trochę nieprzyjemności mieć, ale raczej na pewno go za to nie wywalą z roboty (chyba żeby się sprawa wydała szerzej, to moze i tak).

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

Fluff.y
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

Jakiś czas temu czytałem informację o księdzu z Niemiec, który został nim, gdy miał już całą gromadkę dziatek i żonę(żyjącą) przy boku. Papież wyraził na to zgodę.

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 2 październik 2007 19:24      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, moze...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Plepik
 Wysłana - 2 listopad 2007 19:17      [zgłoszenie naruszenia]

Teoretycznie może. Np. pastor protestancki, który przejdzie do KK i otrzyma śwęcenia, a wcześniej był żonaty. Sam czytałem jednak o tylko jednym takim przypadku (niestety źródła nie pamiętam).

AvP
 Wysłana - 3 listopad 2007 16:08      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jakie zwyczaje panują w kościele, ale...

myślę, że lepiej aby miał własne dzieci niż gromadke ministrantów przy boku.

"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

eldan
 Wysłana - 7 listopad 2007 20:28       [zgłoszenie naruszenia]

jeśli mężczyzna ma dzieci i żonę, nie musi ona umierać, by ten mógł zostać księdzem. Po "fakcie" może zostać, ale jest to równe temu, że poświęca się kościołowi.

będzie co ma być

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

ksiądz a dzieci ?!

Warto przeczytać: Ciężar większy niż ubóstwo | mam problemy | Jehowcy i problem. | Apokalipsa-objawienie św.Jana. | Cywilizacja Nieba | Jaki jest sens życia ludzkiego? 2/ Po co żyjemy? 3/ Co jest po śmierci? | Istnieje myśl, więc mnie nie ma | razem czy osobno? rozwój duchowy, a związek:) | Motywacja?co jest nie tak ? | marzenia | Definicja zbioru | problem ze zbyt dużą cierpliwością | tytuły | apostazja - pytanie | deja vu | Przyszłość - Czy da się zmienić ? | football | akcja cebularz | sworowska | nude girls | ostro | dlugie zdjecie | małpy uczą się | powtarzanie | opowiadanie erotyczne mama i syn | wielgosz playboy | cls | paris | kammel | romanowska | taniec z gwiazdami | 3mm | marines | weterynarz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.