FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1384 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
kurator 
[powiadom znajomego]    
Autor "kurator"   

Huckenbush
 Wysłana - 26 wrzesień 2009 22:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, 2 lata temu dostałem wyrok 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata, oraz dozór kuratora. Od tego czasu był u mnie kilka razy wypytwał o podstawowe rzeczy, ostatnio jednak nakazał mi zarejestrować się w urzędzie pracy i stękał że to bardzo istotna sprawa. Chodzi o to że pracuje na czarno i nie wiem jakie będą konsekwencje jeśli odmówie rejestracji tam ( po prostu nie chce jakieś za***istej fuchy jak to w zwyczaju mają rozdawać urzędy pracy). Czy za takie coś może coś smęcić w sądzie? czy poprostu dla św. spokoju zarejestrować się w urzędzie i przy ewenetualnej propozycji pracy mówić pracodwacy że jestem karany itd. żeby mnie nie wyrejestrowali?

[s4.ifotos.pl/img/amnesty-i_rwxxxaw.jpg]

Misamee
 Wysłana - 26 wrzesień 2009 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

Spoko, ja jestem zarejestrowany od ponad pół roku i mieli dla mnie tylko jedną oferte (mialem wtedy zasiłek i robie troszke u kogoś wiec niebardzo mi sie widziało ) ale sie wykręciłem, od tego czasu tylko pieczątka i widzimy sie za miecha.

Bareq
 Wysłana - 26 wrzesień 2009 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

ja jestem zarejestrowany od ponad roku i nie dostalem jeszcze ŻADNEJ oferty, wiec sie nie martw aha jakby co to mozesz odmowic trzykrotnie

Huckenbush
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki, sogi poszły jednak zastanawiam się czysto teoretycznie jeśli niezarejestrowałbym się w UP, to czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na mój okres próby, na mój rozum to nie mam obowiązku podejmowania pracy jednak wolałbym jakby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział w tej kwesti.

kaciun
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

nie masz obowiazku pracy, to nie komuna facet a wszystko jest kwestia dogadania sie z kuratorem zeby nie nabruzdzil w opinii, po co mu wogole mowiles ze pracujesz na czarno to ja nie wiem. Ja swojemu zdawkowo wyjasniam co robie choc mam ten plus ze oprocz pracy na czarno to jeszcze studiuje wiec zawsze jakies zaplecze ale z drugiej strony moglbym siedziec na dupie pasozytowac starych i nic mu do tego. Kurator tez najczesciej celowo naciska kwestie, za ktore zostal ci karnie przydzielony np jak mi za dragi to sie pyta o dragi i w sumie nic wiecej go nei interesuje. nie wiem ile masz lat ale jesli jestes w wieku 'szkolnym' to najbezpieczniej powiedziec "na utrzymaniu rozicow" i po sprawie ale to nie sa formalne i legalne rozwiazania sprawy o czym uprzedzam

Huckenbush
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 10:11      [zgłoszenie naruszenia]

Nie powiedziałem mu że robie na czarno żeby się nie przy******lał, od dwóch lat w sumie przychodził tylko i pytania w stylu czy pije alko czy się zadaje dalej z podejrzanymi koleżakami, a teraz coś ciągle zaczyna mu nie pasować. Może po prostu coś kmini że w miare mi się powodzi a nie pracuje i go to wkurvia. A mnie zaś wkurvia że gość nakazuje mi iśc do UP gdzie ****a pewnie baba bedzie mi proponować staż za 500zł.

kaciun
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 12:36      [zgłoszenie naruszenia]

w takim wypadku olej go sikiem prostym podobnie jak i te up, po prostu powiedz magiczne NIE

piotr3
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 15:35      [zgłoszenie naruszenia]

ew jeżeli ta praca którą teraz wykonujesz jest jakaś normlana to mozesz sporóbować zeby ci dali umowe na najniższą krajową, zarobisz mniej ale problemu nie będzie a zawze masz ubezpieczenie i kuratora z głowy, a jak nie to idź sie zarejestruj i potem bedziesz przycinał w****a jak sie coś pojawi..w takim wypadku tez bedziesz miał ubezpieczenie i kuratora z głowy na jakis czas

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2009-09-27 15:36:10

Znawca -

Huckenbush
 Wysłana - 27 wrzesień 2009 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Tak tylko to naprawde dobra robota fizyczna a w sumie super dużo się nie narobie a kasa jest naprawde zadowalająca i to nie jest jakaś firma czy coś żebym miał tam kogoś prosić o umowe. Więc zrobie tak że pójde tam, choć z tego co pamiętam jak kiedyś tam bylem to snuły się po korytarzach ludzie zombie i zarozumiałe grube baby w okienkach. Będe palić janka jak mi coś zaoferują. Natomiast jeszcze jedno pytanko:

§ 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie
karę pozbawienia wolności.

§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne
przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia
grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych
środków karnych.

§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu
wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek
prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.

O ile rozumiem § 1 to co do 2 i 3 mam pytanko o uchylanie się od grzywny czy chodzi tu o jakąkolwiek grzywnę typu "mandat z drogówki, mandat za picie w miejscu publicznym czy mandat mzk, czy ewentualną grzywnę jaką dostaje się do zawiasów np.
Oraz w § 3 czym jest rażące naruszanie porządku prawnego? bo można to inerptetować że może naruszeniem porzadku być zakłócenie ciszy nocnej albo na*******enie komuś pod budką z piwem.
Dzięki za odpowiedzi

Huckenbush
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 13:30     
 Usunięta przez Donio za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Heinek
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Grzywnę to raczej chodzi o tę którą (ewentualnie) przyznał Ci sąd, znajomy nie zapłacił i go (dopiero po 2 latach) zapuszkowali.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

kurator

Strony: 1 2

Warto przeczytać: pobicie | Testament | ILE KASY ZA SPRAWE ! | Czas na wpłatę/wysłanie towaru | zalanie sąsiadki | "Naruszenie czynności narządu ciała" - do..., czy powyżej 7 dni ?? | w jakim banku zalozyc konto | darowizna | Założenie działalności gospodarczej a miejsce zamieszkania | procedury celne - sprowadzanie z USA | Pare pytań dotyczace działalnosci gospodarczej | jak odzyskac dziecko!!!!pomocy!!!! | badania rodziny przez psychologów | cos mi grozi??:( | Problem z sąsiadem | Monitoring miejski - mandat? | WSO 2016 | WSO 2016 | testoviron revenge | jim beam | konta usunięcie | Kupowanie prezerwatyw | rady | figura kasia | zielińska | śmieszne testy | katarzyna zielińska nago | animal seks | dekolty aktorek | sexy dziewczyny na ulicy | zielińska playboy | polish zloty | katarzyna zielińska playboy | donat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.