FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9053 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
kurator sadowy. 
[powiadom znajomego]    
Autor "kurator sadowy."   

INSOMNIA
91.145.186.*
 Wysłana - 15 lipiec 2010 00:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam

mam pytanie mianowicie czy po ponad roku nadzoru kuratora, dodam ze bezsensownego gdyz nie ma juz czego pilnowac bo cel nadzoru zostal juz spelniony czy moge zlozyc podanie o zniesienie kuratora?bo tylko wywoluje u mnie ta swiadomosc nadzoru niepotrzeba presje.jak jest taka mozliwosc to gdzie dokladnie skladac takie pismo (do sedzi prowadzacej moja zakonczona sprawe?) i co w nim uwzglednic?

pzdr

baruch
 Wysłana - 15 lipiec 2010 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

dozór kuratora w związku z czym?

brak czasu

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 15 lipiec 2010 08:51      [zgłoszenie naruszenia]

a jest jakas roznica?
w zwiazku z demoralizacja, blacha sprawa.

baruch
 Wysłana - 15 lipiec 2010 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Różnica taka, że muszę znaleźć ustawę (w tym przypadku o postępowaniu w sprawach nieletnich a nie kodeks karny wykonawczy) . Chociaż powinienem był zauważyć różnicę "nadzór" a "dozór" i nie dopytywać. Ale mniejsza.

art 79:
§ 1. Sąd rodzinny może zmieniać lub uchylać środki wychowawcze, jeżeli względy
wychowawcze za tym przemawiają; dotyczy to również środków wychowawczych
stosowanych w okresie próby.

Ergo:
W sprawie zwolnienia od nadzoru kuratora składasz wniosek do sądu rodzinnego, który wydał orzeczenie (sr Twojego miejsca zamieszkania)-wraz z oznaczeniem orzeczenia (sygnatura)+ Twoimi danymi (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania).

Wniosek powinien zawierać: żądanie ("wnoszę o") i uzasadnienie. W uzasadnieniu musisz wykazać, że cele wychowawcze są osiągnięte. Czyli że uczysz się/pracujesz, nie popełniasz przestępstw, jesteś dobrym obywatelem (to nie żart, bo w art. 65 można przeczytać: Art. 65.§ 1. Wykonywanie środków wychowawczych i poprawczych ma na celu wychowanie nieletniego na świadomego i uczciwego obywatela ) itd.

Ewentualnie można podziałać przez kuratora i poprosić, by ten sam złożył wniosek o uchylenie środka. Jest to nawet lepsze, bo bardziej wiarygodne:

Art. 11 (ustawy o kuratorach sądowych).
Zawodowy kurator sądowy obowiązany jest do:
1) występowania w uzasadnionych wypadkach z wnioskiem o zmianę lub
uchylenie orzeczonego środka,

brak czasu

Specjalista -

adinosban
 Wysłana - 15 lipiec 2010 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam zawiasy i kuratorka sama mowila ze nie ma sensu przychodzic do mnie, ale polowe musi od***ac

baruch
 Wysłana - 15 lipiec 2010 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

Adinos Twoja sytuacja jest nieco inna, bo masz warunkowe zawieszenie wykonania kary z dozorem kuratora (wg. kk) albo warunkowe zawieszenie wykonania środka poprawczego z zastosowaniem środka wychowawczego w postaci nadzoru kuratora (wg. upn)

W przypadku Autora (jeśli był grzeczny etc.) bym próbował. Suma summarum i tak kurator będzie opiniował

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-07-15 11:11:03

brak czasu

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 15 lipiec 2010 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki, o to mi chodzilo sog niestety nie wchodzi dam w innym temacie.pzdr

cooltras
 Wysłana - 15 lipiec 2010 22:47       [zgłoszenie naruszenia]

baruch mnie uprzedził,ale dokładnie tak jak napisał najlepszym sposobem jest spokojne porozmawianie o tym z twoim kuratorem sądowym i jest to lepsze wyjście niż składanie wniosku samemu.

Kurator sądowy zawsze składając raport przed zawodowym proponuje czy już znieść nadzór czy ciągnąć dalej.Idąc tym tropem,może byc i tak,że kurator sztucznie będzie chciał ciągnąć cię dalej,bo z tego ma kasę.Ale wtedy jeśli zauważysz,że to wszystko się bezsensownie rozwleka,a kurator dalej jest za utrzymaniem nadzoru to składaj sam

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kurator sadowy.

Warto przeczytać: | | hostessa | GMAT | vanette | jimmy | jimi jimi aja aja | jimi jimi | Petelick | monika sewioA,o | alby | plastry evra | sezonowcy | madman | Asperger | messi split ronaldo | taniewino | czikulinka | obserwatorfinansowypl | lilalu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.