FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1239 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
kuroniówka 
[powiadom znajomego]    
Autor "kuroniówka"   

1900
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 18:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,
nie przedłużono mi umowy o pracę, planuje pobierać zasiłek dla bezrobotnych i mam takie pytanie, czy coś mi grozi w wypadku gdy bedę pobierał zasiłek przez jakiś czas a później np. nie złożę podpisu w urzędzie i zostanę wyrejestrowany? A czy po 6 miesięcznym okresie pobierania zasiłku mogę wyrejestrować się z urzędu pracy? Planuje w następnym roku pojechać za granicę i trochę sie obawiam aby nie okazało się że muszę zwracać całość zasiłku...

yusimo
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli nie podpiszesz w określonym momencie to utracisz status bezrobotnego co skutkowało będzie zaprzestaniem wypłacania świadczenia.

"na serio-spalem z nia.
jeszcze zanim sie stala slawna.
Ja sie urodzilem w Czluchowie, ona w Przechlewie-to jest 10km oddalone. "
~Lipiński Wojownik, Lipiny

1900
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

sog, ale nie ma jakichś konsekwencji typu zwracanie przelanego już świadczenia?

yusimo
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co mi wiadomo to nie. Zaraz jakiś bezrobotny powie Ci na 100%, ale ja nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją.

"na serio-spalem z nia.
jeszcze zanim sie stala slawna.
Ja sie urodzilem w Czluchowie, ona w Przechlewie-to jest 10km oddalone. "
~Lipiński Wojownik, Lipiny

1900
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 20:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki Yusimo.
Jak ktoś coś wie jeszcze na temat to proszę o posty.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

Niczego nie zabiora, zasilek to nie dotacja, ze moga kazac zwrocic, jak sie czegos tam nie spelni.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

djqb4
 Wysłana - 14 czerwiec 2012 22:34      [zgłoszenie naruszenia]

Zabrać nie zabiorą ale pamiętaj, że gdy się wyrejestrujesz to tracisz też ubezpieczenie zdrowotne. Wierz mi, że nie chcesz ponosić kosztów ewentualnej wizyty w szpitalu

Progressive Trance 4 Life

Ventinari
 Wysłana - 15 czerwiec 2012 07:01       [zgłoszenie naruszenia]

Zasiłek podlega zwrotowi jeżeli pobierało się go niesłusznie.
Np. wykonywało inną pracę zarobkową za kwotę większą niż 2xx zł. Nie pamiętam dokładnie.

Odnośnie pytania autora, to tak jak inni. Jeżeli się wyrejestrujesz, to tym samym utracisz prawo do zasiłku.
Lepie jest zrobić tak, że gdy zmienisz plany, postanowisz wyjechać etc., to zajdź do UP i się wyrejestruj. To zajmie niewiele czasu, a później w razie ponownej rejestracji będzie mniej formalności i zamieszania.

Tu cytat w celu wyjaśnienia mojej wypowiedzi.

zgłoszenia wyjazdu za granicę lub braku gotowości do podjęcia pracy przez okres nie dłuższy niż 10 dni. Bezrobotny nie zostaje pozbawiony statusu bezrobotnego, jeżeli o zamierzonym pobycie lub pozostawaniu w sytuacji powodującej brak gotowości do podjęcia zatrudnienia zawiadomił powiatowy urząd pracy. Zasiłek za ten okres nie przysługuje. Całkowity okres zgłoszonego pobytu za granicą oraz braku gotowości do pracy z innego powodu nie może przekroczyć łącznie 10 dni w okresie jednego roku kalendarzowego.

Zmieniony przez - Ventinari w dniu 2012-06-15 12:14:12

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

kuroniówka

Warto przeczytać: Ulga na dzieci | Zakonczenie aukcji- co grozi? | Problem z firmą kurierską | Dowod tymczasowy | Mieszkanie w bloku | Jak to załatwić | Treningi sportów walki od strony prawnej | PIT - zwrot kiedy? | Czy jestem winna? Prośba o pomoc | Zastrzeżenie projektów | reklamacja po zakupie? | Do ludzi co się znają na rzeczy?? | Wypełnianie PITa | kara w zawieszeniu | przedluzenie okresu gwarancji | ocencie szanse na kredyt | slavoy2k | gotuj z fenolem | Markoo | wat czy wsowl | Marko | konstrukcja hiperboli | rihanna | inna | strongzonk | straż graniczna | radish | słodki skurwiel | Paulina | Paulinaa | paula marciniak | małe cycki | małe piersi | duchy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.