FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1287 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
lata bezwypadkowej jazdy 
[powiadom znajomego]    
Autor "lata bezwypadkowej jazdy"   

eeesynek
 Wysłana - 20 sierpień 2010 23:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, mam pewnie pytanie otoz w niedlugim czasie zamierzam kupic jakies autko, majac auto na siebie oc i ac wyszlo by mi w chvj duze wiec chcialem na ojca ktory chyba ma znizki jakies, ja sam ma zwyzki (<25 lat rok prawko), ojciec ma prawko od 98 roku a w 2008 roku moj wujek ktory jechal jego samochodem mial kolizje (nie byl wspolwlascicielem ani nic, pozyczyl tylko raz samochod ;p) i mam pytanie jak te lata bezwypadkowej jazdy byly by policzone , czy te 10 od 98 roku? czy od 2008 do 2010 albo jak

mitek168
 Wysłana - 21 sierpień 2010 08:50      [zgłoszenie naruszenia]

od 2008 roku

convictofj
 Wysłana - 21 sierpień 2010 09:11      [zgłoszenie naruszenia]

od 98 -10 czy 20 punktow procentowych za ta stluczke w 2008. ofc pod warunkiem ze tyle czasu ma samochod.

rasistowska śwynia z tymi swoimi teoriami

mogę ją wyruchać ale nie ma rolek

Specjalista -

eq04
 Wysłana - 21 sierpień 2010 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

60% znizki.

Zmieniony przez - eq04 w dniu 2010-08-21 10:48:51

convictofj
 Wysłana - 21 sierpień 2010 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

.

Zmieniony przez - convictofj w dniu 2010-08-21 10:49:37

rasistowska śwynia z tymi swoimi teoriami

mogę ją wyruchać ale nie ma rolek

Specjalista -

GB
 Wysłana - 22 sierpień 2010 07:55      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli ojciec opłacał przez te wszystkie lata to zdążył już dojść do maksymalnej zniżki, czyli 60% (mówię tutaj tylko o zniżkach za lata jazdy, nie o jakichś bonusach za inne rzeczy w stylu ubezpieczenie domu, zawód, itd.).

Po kraksie w 2008 (jeśli wypadek był z winy wujka) poleciał najprawdopodobniej 2 klasy w dół, czyli do zniżki 40% (przy płaceniu następnej składki). Czyli podsumowując: do dzisiaj albo już odrobił te straty z powrotem do 60%, albo brakuje mu dosłownie miesięcy do tego czasu.

Kiedyś w części towarzystw ubezpieczeniowych była opcja ubezpieczania na współwłaściciela. Bonus był taki, że ubezpieczałeś na kogoś kto miał zniżki (zwykle ojciec), a po roku czy paru latach sam już miałeś jakąś zniżkę i mogłeś bezboleśnie przejść na swoje.

eq04
 Wysłana - 22 sierpień 2010 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

Biorąc pod uwagę tabelę bonus/malus w tym konkretnym przypadku facet byl na pozycji -10. Od -8 w zwyz masz 60% znizki. Skoro byl na -10 a spadlo o 2 to teraz jest na -8 = nadal 60% zniżki.

"Kiedyś w części towarzystw ubezpieczeniowych była opcja ubezpieczania na współwłaściciela. Bonus był taki, że ubezpieczałeś na kogoś kto miał zniżki (zwykle ojciec), a po roku czy paru latach sam już miałeś jakąś zniżkę i mogłeś bezboleśnie przejść na swoje."
Nadal tak jest;)

Zmieniony przez - eq04 w dniu 2010-08-22 12:18:32

0_Raziel_0
 Wysłana - 22 sierpień 2010 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

"Kiedyś w części towarzystw ubezpieczeniowych była opcja ubezpieczania na współwłaściciela. Bonus był taki, że ubezpieczałeś na kogoś kto miał zniżki (zwykle ojciec), a po roku czy paru latach sam już miałeś jakąś zniżkę i mogłeś bezboleśnie przejść na swoje."
Nadal tak jest;)

No ja mam tak że po pierwszym roku ubezpieczenia na współwłasność z rodzicem mogę już rejestrować na siebie 'przejmując' jego 60% zniżki(ale tylko u tego samego ubezpieczyciela).

Zmieniony przez - 0_Raziel_0 w dniu 2010-08-22 12:58:37

eq04
 Wysłana - 22 sierpień 2010 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

Chyba cos ci sie pomylilo Raziel.

0_Raziel_0
 Wysłana - 22 sierpień 2010 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

Tak mi powiedziała agentka, że teraz po roku jakbym chciał coś rejestrować tylko na siebie u tego ubezpieczyciela (MTU) to mam przejęte te 60% zniżki. Zwyżka za wiek oczywiście zostaje.

Ściemniała mnie?

Zmieniony przez - 0_Raziel_0 w dniu 2010-08-22 16:55:01

eq04
 Wysłana - 22 sierpień 2010 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

Przykro mi

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

lata bezwypadkowej jazdy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: lanos | Jaki tłumik do Accorda | Ubezpieczenie - Firma | Spóżnione OC | Legalnosc samochodu | Samochody terenowe pytanie... | Jak mam sprawdzać hamulce?? | Dupowoz do 110 000 | moje BMW E28 518 | Mitsubishi galant SE | Jak skasowac inspekcje w Megane II ? | Wybór samochodu | volvo 850 | Prawko A1 | Płytka poszukiwana! | BMW e36 - pisk z pod maski | kłoda | kandelabr | top męskich | cielecka | Kołakowska | Kategoria AM | skarpety | haloperidol | karsibór | tczew | język współczesnej reklamy | cypr | sedzisow mlp | czy fotomontaż | po czym rozpoznać | wina | AMANDA STREICH | monika mrozowska playboy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.